Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Za upucene - moze li politika nekako da "intervenise" i posle ostavke dekana vrati podelu fakulteta na sto? Kolika je ta autonomija po novom zakonu?

Edited by Friend
Link to comment

Za upucene - moze li politika nekako da "intervenise" i posle ostavke dekana vrati podelu fakulteta na sto? Kolika je ta autonomija po novom zakonu?

iznad stola (kao) teshko, ispod stola kako god hocesh -_-

 

vlada srbije drzi u shaci upravne odbore univerziteta (i fakultete i nauku) sa natpolovichnom vecinom **, jer mahom u statutima i zakonima pishe da 50%+1 postavlja direktno vlada (u praksi je svakako tako), a ostalo popunjava ustanova na izborima. dakle dekan i direktor ne mogu biti izabrani ako ne odobri upravni odbor, koji je u sushtini vlada. ne u smislu da vlada prihvati vecinski predlog ustanove, nego da se vladi svidja chovek. a vladi se obichno svidja ili njen chovek nametnut spolja, ili javno privatni preletach iznutra, a takav se u poslednje vreme sve cheshce nadje***. nema tu vishe mnogo autonomije odavno.

 

 

** ovo je, zashto i to ne napomenuti, direktan doprinos demokrata. kao i nacionalizovanje imovine instituta, onomad. kad god su se strrukturne promene deshavale pod parolom da ce nam tako biti lakshe jer je tako svuda u svetu, radilo se o nekoj buducoj trgovini. samo shto momci nisu stigli, pa ce morati ovi muchenici.

 

*** moram da konstatujem da su slobodanovi ljudi, u najgore slobodanovo vreme, bili neuporedivo prijatnija uprava, nego bilo koji javno privatni ambiciozni preduzetnik danas, pogotovo ako dolazi iznutra. nekada su ljudi chuvali kucu, koliko toliko, koliko se moglo. podrazumevalo se intuitivno, da se bash ne seche grana DOK se na njoj sedi. danas se testerishe chim se zasedne.

 

 

edip. recimo, kuriozitet, dok su se oni bavili ne znam chime, sanu im se debelo izmakla iz vidokruga, i napunila nekim nepodobnim omladincima 60+ ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Nadajmo se da do toga nece doci :fantom:. Mada kapiram ce ovaj bivsi da huska gazdu, kao sto se vidi iz ostavke, zastrasujuci deo.

 

Ovih dana bi trebalo da bude sednica NNV ili je cak i bila danas.

Edited by Friend
Link to comment

Inace, u toj Inicijativi Digitalna Srbija osim Milutinovica iz nordeusa koji je opleo po ETFu odmah do njega sedi i Jelena Drakulic Petrovic iz Ringier Axel Springer pa nije ni cudo sto Blic temeljno tendeciozno objavljuje clanke o ovome.

Edited by Friend
Link to comment

ta pricha je pripremljena, nije da je bash neko juche doshao na ideju da je to bash super za srpski narod.

 

sve bi bilo ok da osnuju svoj faks i na njemu isprodukuju kolko im srce zeli trzishnih konkurenata. ali to nije moguce iz nekog razloga, pa mora ovako. sirota srbija, nikad na zelenu granu :cry:

Edited by gospa buba
Link to comment

Cini mi se da su trenutno blize da prave svoj faks, posto ne bi ovaj njihov insider davao ostavku tek tako, korisniji ime je iznutra. Valjda.

Edited by Friend
Link to comment

Blic prenosi oprostajno pismo dekana uz tendenciozan naslov:

"PISMO OSTAVKE DEKANA ETF: "Hteli smo da ETF trajno preuzme LIDERSKU POZICIJU u oblasti računarstva, a reakcija sa fakulteta je bila ZASTRAŠUJUĆA"

 

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pismo-ostavke-dekana-etf-hteli-smo-da-etf-trajno-preuzme-lidersku-poziciju-u-oblasti/t89y9d6

 

 

Navodno lazna prica o javno-privatnom partnerstvu.

Je li zna neko ko je ova osoba koju su za Zokijeva vakta izbacili sa faksa jer nije uspela da doktorira? Može i na pm.

 

SaE

Link to comment

mene vishe interesuje koga nisu uspeli da izbace ^_^

 

pitacu sutra :)

 

 

tzv. mrtve dushe na univerzitetu su i dalje neki realan problem, mada veshe ne toliki. bio je jedan solidan talas eliminacije oko 2006, recimo. ja se secam da sam u to doba radila neki izveshtaj, ili projektnu administraciju, ili neshto, mlada luda ne znam ni ja, i ushiceno uzviknula ijao zar je on ziv :o. ne da je bio ziv, nego i na platnom spisku. dodushe on je bio nechiji brat u tom trenutku, imali su zajedno 750 godina. blizina penzije ga nije sprechila da se ne pojavi kojih 5 godina :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Pljunuta bebisiterka što mi je čuvala decu kad sam sa ženom išao u pozorište pre par nedelja. Ova (moja bebisiterka) ima muža sa ETF-a, čovek je igrao prošle godine na turniru "Draža Mihajlović", a ona obožava da kuva ...

 

Ova Ibomirova direktorka nije iz Čačka, ali jeste sa ETF-a, a isto voli da kuva. Beat that, Mrs Bug.

 

 

Ako ima nezadovoljnih i ako neko zeli novi fakultet za softver onda samo napred.

 

Koliko sam ja skapirao neke IT ljude kroz nekoliko razgovora, svi barataju sa poluinformacijama sto se tice ETFa naravno izvori su im mediji.

Drugo, objasnjavajuci im da kvalitetni strucnjaci ne mogu da se tek tako nastancaju jer cak i sada ETF sa svojim kapacitetima nadmasuje ponudu kvalitetnih sredsnjoskolaca, oni odgovaraju pa dobro kad je tako ali onda neka drzava nadje nacin da iskoluje nesto bolje od Singi, Mega i sl.

 

Govorim za top firme kod nas. Masa ljudi se javlja na konkurse sa raznim diplomama koje se uopste ne uzimaju u obzir. Svi hoce ETF i sl. nesvesni da nema dovoljno jakih kandidata.

Pokojni Caja je uvek govorio da je broj dece talentovane za elektrotehniku koje godišnje izađu iz srednjih škola u Srbiji konstantan ...

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...