Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

TA peć nije dobra za varijantu u kojoj nema nikog u kući pre podne. Ona greje najbolje ujutru a uveče kad je najpotrebnija ona je već potrošila akumulaciju.

 

Ja se već pet godina grejem na klime, 75m2, tri zimska računa oko 12-14k (nikad preko 16k), jos 2 oko 8k, a tu je uključena i redovna potrošnja. Mislim da prođem 2-3x jeftinije nego da imam CG. Zgrada je dobro izolovana ali je stolarija prilično loš PVC.

ne znam kakva je tvoja peć ili izolacija u stanu, meni je trojka vrela do uveče, a isključim je u 7 ujutro. jedini mi je problem što mi je pretoplo noću kad se napuni, a spavam na metar od nje.

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

kakva zivahna tema o vremenu putovanja od kuce do posla, troskovima zivota stranaca i zaradama predavaca stranih jezika u kini, zaste ne bi malo o cenama grejanja u beogradu  :D

Link to comment

kakva zivahna tema o vremenu putovanja od kuce do posla, troskovima zivota stranaca i zaradama predavaca stranih jezika u kini, zaste ne bi malo o cenama grejanja u beogradu  :D

eklektika - nemaš ođe niti jedan topik koji se ne razgrana u 12 pravaca

Link to comment

Мало је рећи пун.Мени је невероватно колико људи живи на тај начин у бг.Ја лично знам огроман број људи.Никада ми неће бити јасно од кога бре наследише све те станове,цео Београд да умре ја немам шта да наследим.

 

Nije to samo u Beogradu tako, ima ih svuda po Srbiji. Ja imam u drustvu pun kurac ljudi koji imaju neke vikendice kojekuda, kuce, stanove, cuda muda... odakle im - Boga pitaj. Ja ni od matorog necu naslediti kucu i kola jer ne pricamo 15 godina a sve i da dobijem za 20-30 godina ili koliko vec jos planira da zivi, tad mi nece znaciti kao sad :D

 

Sto se tice centralnog grejanja, ovamo za stan od 59 kvadrata nekih 5 i po hiljada valjda, pa x12 meseci godisnje... Mnogo.

Link to comment

Pre petnaestak+ godina, dobar drugar je kelnerisao u nekom kafiću u Gospodar Jovanovoj, Jevremovoj ili kako već. I tamo je upoznao ekipicu blejača. Svi su tad već imali 30+ godina. I  svi žive sa roditeljima negde, ali imaju stanove, manje ili veće, u centru, koje iznajmljuju.

 

U to vrijeme je zivot od iznajmljivanja bio opusteno moguc. Sad su stanarine pale a cijene skocile.

Link to comment

nije to tako jednostavno - ti likovi često imaju strateški raspoređene gajbe oko fakulteta; velike stanove koje iznajmljuju radnicima u ambasadama (kod mene u kraju, je stan, sada, jermenska ambasada); imaju lokale, kafiće...

 

ma, šab ih gabri - mama, tata, baba, deda... napravili, oni zgubidane

Link to comment

Od kada si ti u toj gajbi? Troškove treba sabrati na godišnjem nivou.

Bilo bi mi drago da je negde to uspelo, pošto ima dosta slučajeva da su odrali ljude sa tim regulatorima na CG...

 

Tu sam od avgusta i sve do novembra je ceo Infostan 1950, zadnja dva meseca je racun za infostan 2600 tj 3500  s'tim da je ovo zadnje sa maltene negasenjem grejanja.

Link to comment

Tu sam od avgusta i sve do novembra je ceo Infostan 1950, zadnja dva meseca je racun za infostan 2600 tj 3500 s'tim da je ovo zadnje sa maltene negasenjem grejanja.

Koliko kvadrata?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...