Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

E, ti što su davno radili, ti su se još i nafatali kajmaka. To da kupiš gajbu u Švabiji, živiš tu i još dižeš kuću dole (ili šparaš za nju) je moglo još tamo osamdesetih i početkom devedesetih. Mi koji radimo za evro, a ne za dojče marku imamo malčice drugačije karte.

Meni ujak danski penzioner, brže bolje došao ovde, penziju je, na moj nagovor ostavio da prima gore i da ide po nju, između ostalog jer je DK imala neku klauzulu da valjda prvih 10 god od penzionisanja ako primaš van kraljevine umanje ti za dobar procenat.

Sad je to prošlo i koliko znam prima ovde kintu, živi prilično opušteno a on je bio "manuelac" nije to neka penzija.

Ja , kad krene da sere nešto da brani srpstvo i Vučića , mu lepo kažem: Pa da primaš u devizama penziju, tebi bolje da inflacija roka i pada dinar i sve to...

A za našu penziju nemam pojma , za nas miševe je minimum valjda 15god staža za bilo kakvu penziju? Valjda...

Link to comment

ventilator bilo gde, pa verovatno i na tajlandu, samo pomalo talasa vec postojeci vreo vazduh i samim tim ne sluzi nicemu.

osim ako se namestis tacno ispred njega no tad rizikujes neko ushinuce vrata i sl.

 

 

Mi izdajnici srpstva se promaje ne plasimo!!  :s_a:  :s_u:

Edited by noskich
Link to comment

Po tradicionalnoj definiciji promaja se stvara ukoliko postoje 2 naspramna otvora, u zidu prostorije u kojoj boravite, kroz koje vazduh moze slobodno da cirkulise nezavisno od medjusobne udaljenosti ta dva otvora. Definicija je eksperimentalno potvrdjena na ispitaniku zenskog pola sa zenine strane porodicne grane, koji se odaziva na tasta.

Eksperimentom je dokazano i posedovanje cula koje registruje promaju. 

Link to comment

Pa valjda se podrazumeva da ce biti i promaje. Otvoris prozor, navuces zavesu, otvoris vrata. Cirkulacija je zakon zivota. To ventilator samo pospesuje, to jest ubrzava cirkulaciju. Ali ne moze da je nadomesti.

Link to comment

Otvoris prozor, navuces zavesu, otvoris vrata. Cirkulacija je zakon zivota. To ventilator samo pospesuje, to jest ubrzava cirkulaciju.

ma odlicno je kovitlanje uzarenog vazduha, zivis na tajlandu a feeling kao da si na death star

Link to comment

 Ako oni gledaju i prosek primanja iz tih beogradskih radnih dana, onda je bolje da ih prećutim.

 Svaka drzava gleda samo svoje godine staza i svoja primanja. To je malo nezgodno kad sa 50 godina promjenis drzavu stanovanja pa onda od obe dobijes penzioni minimalac.

Bez brige, tvoj mizerni cek od penzije te ceka u Srbiji. Doduse koliko vidim, politika je da se vecina povlastica i popusta daje svim penzionerima bez obzira na primanja, a termin "najsiromasniji sloj stanovnistva" je prihvacen kao aksiom.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...