Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

TA pec je jeftinija opcija po potrosnji, ali nezgodno je ako je vec ne posedujes, posebno u finansijskom smislu :D

 

A za ovo da je centralno grejanje povoljno, i dalje ne razumem na koju foru sa zimskim racunom za struju od 6.000 za dve TA peci i grabezom za iznajmljivanje stanova koji nemaju CG. Da mogu da odem iz ovog svog, otisao bih odavno, jebem ti racun za Infostan, pojede mi jedno putovanje svake godine.

 

Ja tvrdim da je od svih tih troškova to grejanje je najveći lopovluk u odnosu šta isporučuju
Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro, zavisi kako gde. Kao sto rekoh, ne mogu da se zalim na kvalitet grejanja, stvarno mi jeste toplo maltene za sorts i majicu, ali suma na godisnjem nivou je definitivno besmisleno astronomska ako uzmemo u obzir da ceo objekat - zgrada - placa grejanje, nije to sad neka izolovana stambena jedinica.

 

Nisam siguran da li mozda krse neki zakon time sto ispostavljaju isti racun svakog meseca, iako uslugu ne isporucuju sest meseci, a ni u toku grejne sezone ako je temperatura preko granice, sto se sve cesce desava i desavace se. Proteklih godina behu mnogi dani u oktobru i novembru topli kao letnji. Odokativno lupe koliko im padne na pamet, a nesto ne verujem da bi tako radili da prave gubitke na grejanju.

Edited by Malvo
Link to comment

 

Nisam siguran da li mozda krse neki zakon time sto ispostavljaju isti racun svakog meseca, iako uslugu ne isporucuju sest meseci, 

 

Ne krše. Ukupnu cenu grejanja su ti podelili na dvanaest rata.

Link to comment

Krse li oni neki propis time sto su mi ukupnu cenu grejanja samoinicijativno podelili na dvanaest rata?

 

Ovde govorimo o isporucenoj usluzi. Verovatno stos i jeste u tome da bi neko na racun od 9.000 za grejanje stana od 45m2 rekao - koga bre vi zajebavate. Ovako ga podele na jednake mesecne rate i kao sve je OK. Pritom u tih sest meseci grejne sezone odbij one dane kada temperatura prelazi grejnu granicu, a takvih ima poslednjih godina i bice ih sve vise. Mozda ih u toku tih sest meseci ima i celih trideset, zapravo verovatno je tako, cime se cifra povecava za hijladarku.

Edited by Malvo
Link to comment

kod mene grejanje ubija. na ovih -15 sam morao da otvaram prozore. bos, gaće, majica... tačno kako je vučić rekao da ne voli.

ali takva zgrada.

 

inače taj sistem CG je u srbiji skoro pa neodrživ i radi sa minusom, pa ga preko subvencija iz budžeta opština finansiramo svi, pa i oni koji se ne greju centralno. 

imao je CINS pristojan članak na tu temu

 

https://www.cins.rs/srpski/news/article/ogromna-dugovanja-za-grejanje-placaju-i-gradjani-koji-ga-ne-koriste

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

TA peć nije dobra za varijantu u kojoj nema nikog u kući pre podne. Ona greje najbolje ujutru a uveče kad je najpotrebnija ona je već potrošila akumulaciju.

 

Ja se već pet godina grejem na klime, 75m2, tri zimska računa oko 12-14k (nikad preko 16k), jos 2 oko 8k, a tu je uključena i redovna potrošnja. Mislim da prođem 2-3x jeftinije nego da imam CG. Zgrada je dobro izolovana ali je stolarija prilično loš PVC.

Link to comment

Ja sam godinama živeo u zgradi sa grejanjem na gas i plaćali smo po stanu, po potrošnji, jer smo keširali za kalorimetre...

 

Računi su bili(stan od 60 kvadrata, dobra izolacija) za januar oko 4K, decembar i februar po 2.5K-3K, mart i novembar neka mizerija...

 

Dobra bila izolacija...

Link to comment

Pa i to je bolje od centralnog...

 

Delite po kvadraturi?

 

Da budem pošten, moj stan je bio iznad podstanice, pa je verovatno i neki gubitak toplote išao kod mene, gde sam sigurno štedeo tih 10-20% u odnosu na to kad bi se delilo po kvadraturi...

Link to comment

Dobra klima je keva u odnosu cena/toplota. Ja sa 2-3 (trecu palim samo kad je bas gadno) i bez ikakve ideje stednje sam za decembar imao 6 000. Januar ce biti jaci, ali opet je to nesto cemu nikakvo CG ne moze ni prici. Isto vazi i za hladjenje leti. Kad budem kupovao stan, prva stavka ce mi biti da nije na centralnom.

Link to comment

Ma ono što mene nervira kod CG je kako brzo reaguju na porast temperature napolju , odma se gasi grejanje. Onda krenu sa pričom : Nemojte da mislite da vas tu nešto potkradamo nismo mi tu nešto uštedeli.

Pa ako niste uštedeli što gasite?

Kažu ne može se porediti cifra ljudi koji se greju na struju i cifra koliko košta CG. Dobro, kažemo da se cena struje drži dole iz političkih razloga. Ali ako moj ortak u stanu iste kvadrature koji je stariji od mog stana i sa lošijom stolarijom na godišnjem nivou plaća 40% manje? Ajde da dignemo struju 20% (eps bi se šutao u bulju) on opet ima 20% jeftinije grejanje...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Pa i to je bolje od centralnog...

 

Delite po kvadraturi?

 

Da budem pošten, moj stan je bio iznad podstanice, pa je verovatno i neki gubitak toplote išao kod mene, gde sam sigurno štedeo tih 10-20% u odnosu na to kad bi se delilo po kvadraturi...

 

de nije bolje... pa da po kvadraturi. 

plus je ono što je haslovar napisao. moš go 'odat. pakao. 

Link to comment

pa pricam o bujinoj rentijerskoj ekipi iz kafica

pun beograd takvih budala

 

Мало је рећи пун.Мени је невероватно колико људи живи на тај начин у бг.Ја лично знам огроман број људи.Никада ми неће бити јасно од кога бре наследише све те станове,цео Београд да умре ја немам шта да наследим.

Link to comment

I to sa strujom pomalo nije za poredjenje usled blesavosti da je struja sve skuplja sto je vise trosis. Moze da se kaze i da se na taj nacin ljudi podsticu da se greju putem CG. Mislim, generalno nisu bas za poredjenje jedan kroz jedan. Prebirao sam skoro nesto po racunima za Infostan (koliko su skocili u odnosu na pre "samo" deset godina...) i shvatio koliko mi je prethodnih godina pojelo para, koje bas nesto i nemam, jebeno grejanje.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...