Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa kapiram da sa njemackom penzijom neces imati potebe za tim popustima vec ces biti zestok pimp na ovim prostorima. Skoro pa Ceda Jovanovic lifestyle

 

Mogo bi da vidis neki 3rd world country. Tajland, tako nesto i bog da te vidi

Edited by Ravanelli
Link to comment

Da umor od brejkdensovanja po Kališu gasimo limunanom?

 

 

Sad mi pade na pamet, imam ja nešto radnog staža (i još duplo toliko bačenih godina na crno) dole, možda bih mogao da potegnem srbsku pemziju? Treba da vidim koliki je minimum uslova za to.

Mada ko zna gde mi je radna knjižica, garant se raspada negde na dnu mora kod Šri Lanke u međuvremenu...

 

 

@Ravanelli:

Sve zavisi od nivoa sjebanosti sveta u momentu odlaska u penziju. Ukoliko je sve ljubav i pjesma, eto mene negde u priobalnom mediteranskom mestu (radi me sve od Provanse do Krita). Ukoliko je već lagano sranje, uzimam plac pored Maje i pravim najveću septičku jamu u dvorištu samo da ga nerviram. Pa tako lagano na skali nizbrdo prema Beogradu, koji ne isključujem u slučaju da govno udara ventilator. A s obzirom na to da sve tendira ka nekom globalnom sranju, moram da proverim gde sada staje šesnaja.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

@Ravanelli:

Sve zavisi od nivoa sjebanosti sveta u momentu odlaska u penziju. Ukoliko je sve ljubav i pjesma, eto mene negde u priobalnom mediteranskom mestu (radi me sve od Provanse do Krita). Ukoliko je već lagano sranje, uzimam plac pored Maje i pravim najveću septičku jamu u dvorištu samo da ga nerviram. Pa tako lagano na skali nizbrdo prema Beogradu, koji ne isključujem u slučaju da govno udara ventilator. A s obzirom na to da sve tendira ka nekom globalnom sranju, moram da proverim gde sada staje šesnaja.

 

još je lav geršman je još oko pada slobe prorekao da će biti velikog rata, a da će tada srbija biti ostrvo mira.

 

kapiram da će ovo da sve ovo da se izduva i da još jednom zakuva dok tebi bude došlo vreme za penziju.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Nemam pojma :(

Za maksi ti treba ček od penzije, za busplus lk i valjda ček.

 

Za ove programe, zavisi. Doduše, jmbg imaš pa možeš da ga poturaš

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

dok batica podje u pemziju, nece vishe bit ni maksija ni busplusa ni chekova, jer padu su skloni ^_^

 

isto staje shesnaja, samo joj se pochetna stanica zove drugachije, novi beograd paviljoni, jer ovo shto su usvinjili ne znam ko ce da im zapamti :lolol::isuse:

Link to comment

Kad im pokažem ček od strane penzije, oteraće me govnjivom motkom svi.

 

 

nece, onda se legitimises ko meta. znas da su kod nas posle zena najcesce zrtve devizni penzioneri  :fantom:

Link to comment

Da umor od brejkdensovanja po Kališu gasimo limunanom?

 

 

Sad mi pade na pamet, imam ja nešto radnog staža (i još duplo toliko bačenih godina na crno) dole, možda bih mogao da potegnem srbsku pemziju? Treba da vidim koliki je minimum uslova za to.

Mada ko zna gde mi je radna knjižica, garant se raspada negde na dnu mora kod Šri Lanke u međuvremenu...

 

Nazovi penzioni fond (nemacki) i pitaj kakva je situacija. Skoro sam bio iz drugog razloga, pa je nesto spominjala na tu temu, ali sam zaboravio detalje. Priznaje ti se i jedan i drugi staz i na osnovu toga dobijas penziju.

Link to comment

Ma nemačke uslove za penziju (barem 60 meseci rada sa plaćanjem u penziono) sam daaavno zadovoljio, a u pemziju ionako izgleda idem ili starosnu ili invalidsku, ako odlučim kao Velja da se potučem sa ulicom. Ukoliko ne krepam u međuvremenu. Ako oni gledaju i prosek primanja iz tih beogradskih radnih dana, onda je bolje da ih prećutim. To mi je više bilo palo na pamet kao izolovana kombinacija za odvojenu srpsku penziju, da dobijem lepo papir na kojem piše da kao penziju primam 500 dinara, na osnovu čega ću na šalteru moći kroz suze i cepanje majice da iskamčim penzionersku markicu za gsp. Tu mi je više bilo žali bože onih godina dok sam radio na crno, ali početak devedesetih u Srbiji - kakav drugi izbor je uboga studentarija imala, nego da šrafcigeriše kompjuktore u servisu (tokom dana, a noću se bori protiv kriminala dizelaša).

Link to comment

Mislim na to kakav im je sporazum i kako funkcionise primanje penzije u drugim zemljama (izmedju ostalog u Srbiji). Ne verujem da moze da ti se smanji penzija u Nemackoj zbog manje uplate u Srbiji -- koliko si uplatio, toliko ce da ti razrezu pod stare dane. Ako si uplacivao negde dodatno, to je samo plus. Tako ja bar shvatam. Ali zato kazem, najlakse je da nazoves i priupitas.

Link to comment

Bato, moj stric se posle dugog i plodnog rada u Švabiji, pre par godina vratio...

 

Kupio stan u NS, napravio kućicu u rodnom selu blizu NS...

 

Pored penzije, izdaje i stan u Nemačkoj...

 

Šta da ti kažem, živi kao car... :)

 

Jedino, pošto na selu provodi veći deo godine, tamo je malo više morao da uloži u kamere, senzore i lepe velike kučiće, a bogami kupio je i pušku i pištolj... Jbg, celo selo zna da je devizni penzioner... Da živi u gradu, ni po muke, ničim ne bi odudarao od drugih...

Link to comment

E, ti što su davno radili, ti su se još i nafatali kajmaka. To da kupiš gajbu u Švabiji, živiš tu i još dižeš kuću dole (ili šparaš za nju) je moglo još tamo osamdesetih i početkom devedesetih. Mi koji radimo za evro, a ne za dojče marku imamo malčice drugačije karte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...