Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

povredio ga bane :( i zarađuje i ima porodicu i voli da radi... 

 

igraš se vamo nekog uživanja, slobodnog vremena, a ovde se jadno prozivas. bogte mazo, ko zna gde je tvoj problem.

 

Ma nije me povredio, treba jaranu orden dati. Prve klase.

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

bane je na moje pitanje vezano za normalan život porodice, ne pojedinca (učitelja/ice engleskog u provinciji, već velikim gradovima), odgovorio €5k

 

čovek jbn živi tamo, što bi pričao nešto što nije, a uvek je spreman da odgovori na nedoumice o kini

Link to comment

Ili možda što ne verujemo korporativnom bankaru da je za sreću dovoljno 150e? :)

 

To nisam rekao.

 

koja je tvoja profija noskiče? neki freelance ili stalan ugovor? koliko realno radiš u toku nedelje?

 

Stalno zaposlen, 40 sati nedeljno na neodredjeno.

Link to comment

Ma najbolje je uopšte ne raditi, živiš kod matoraca, krcka se neka penzijica, redovna klopa, bude za cigare, ponekad uleti za neki komad odeće a porodica, žena, deca to je ionako samo glavobolja.

 

Nije. Evo, ja sam sad kod mamice i tatice, i krckamo  penzijicu od astronomskih 36 700 dinara. Ali to je zato što sad moram tako. I ne poznajem nikog ko živi sa roditeljima jer voli tako. Nadam se da ću se uskoro dovoljno popraviti pa da mogu da zapalim.

 

Ima istine u oba posta. Ne znaju ljudi sta imaju dok ga ne izgube. giphy.gif

 

 

Da živiš u Srbiji i radiš za 150e, pa još čovek i da pomisli da ima 2-3% istine u tome. :)

 

Ima možda 1/5 istine. Verujem da neki ipak vole da ostanu u toplom roditeljskom gnezdu, naročito ako imaju neki stančić u centru pa ga iznajmljuju i životare od toga a jedu maminu sarrmu i ne brinu o pranju veša.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ima možda 1/5 istine. Verujem da neki ipak vole da ostanu u toplom roditeljskom gnezdu, naročito ako imaju neki stančić u centru pa ga iznajmljuju i životare od toga a jedu maminu sarrmu i ne brinu o pranju veša.

gledala sam skoro na vice.com nekakvu reportazicu od 30+ osobama sto zive s roditeljima, prica o prednostima i manama itd.

i taj fenomen da maltene sredovecnom coveku imati skuvano&oprano opeglano predstavlja tako bitnu stavku u zivotu meni stvarno nije jasan. u cemu je vic, ne umeju da ukljuce ves masinu, skuvaju supu, naprave sebi sendvic??

bitnije je da ti mama servira veceru nego da budes samostalan ej u tim godinama??

a mane, eh, pa eto motaju ti se matorci po kuci (svojoj), nemas privatnosti (u svojoj decjoj sobi), jebiga, something's gotta give za svu tu blagodet i komfor da ne moras sebi da peglas kosulju ili podgrejes klopu...

boles'.

 

edit. ne mislim na tebe bujodraze nego na hrpu nekih koji imaju alternativu al ih prosto mrzi da se "cimaju"

Edited by Leia
Link to comment

Nije. Evo, ja sam sad kod mamice i tatice, i krckamo  penzijicu od astronomskih 36 700 dinara. Ali to je zato što sad moram tako. I ne poznajem nikog ko živi sa roditeljima jer voli tako. Nadam se da ću se uskoro dovoljno popraviti pa da mogu da zapalim.

 

Nista ne valja. Ne valja kada si zaposlen, ne valja kada si nezaposlen, kada si solo ili u braku. Sa decom ili bez. Problem je sto sadasnji trenutak pocnes da vrednujes tek onda kada si ga izgubio. Na primer podrazumevalo se da si mogao da se naspavas, ali si onda dobio bebu pa se vise ne podrazumeva. I onda se mislis eto kako si nekad lepo spavao a i nisi bio svestan toga. Mogao si da ides gde hoces i planiras vreme kako ti dune, vise ne mozes, moras da se prvo konsultujes sa partnerom pa da uskladite raspored.

Ili kada se zaposlis pa ti prodje ceo dan na poslu i putu do/sa posla a opet samo pokrijes racune i nista ti ne ostane. Onda ti se javlja kako i nije bilo toliko lose sa roditeljima.

 

E to je sad opsta prica, univerzalna egzistencijalna. I ja sam bio nezadovoljan kod majke uz penzijicu i ja sam zapalio. Tako da tebi neka je srecno, koja lokacija je u planu? Bolje je makar otici i sagledati stvari iz drugacijeg ugla, pa cak i ako se ispostavi da ne valja. Nema veze, teras dalje. 

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2016-11-29/millions-of-japanese-over-35-still-live-with-mom-and-dad

 

Millions of Japanese Over 35 Still Live With Mom and Dad

 

Almost one in two people aged 20 to 34 in Japan were single and living with their parents, according to data for 2012 cited by Nishi. 

Edited by noskich
Link to comment

gledala sam skoro na vice.com nekakvu reportazicu od 30+ osobama sto zive s roditeljima, prica o prednostima i manama itd.

i taj fenomen da maltene sredovecnom coveku imati skuvano&oprano opeglano predstavlja tako bitnu stavku u zivotu meni stvarno nije jasan. u cemu je vic, ne umeju da ukljuce ves masinu, skuvaju supu, naprave sebi sendvic??

bitnije je da ti mama servira veceru nego da budes samostalan ej u tim godinama??

a mane, eh, pa eto motaju ti se matorci po kuci (svojoj), nemas privatnosti (u svojoj decjoj sobi), jebiga, something's gotta give za svu tu blagodet i komfor da ne moras sebi da peglas kosulju ili podgrejes klopu...

boles'.

 

Pre petnaestak+ godina, dobar drugar je kelnerisao u nekom kafiću u Gospodar Jovanovoj, Jevremovoj ili kako već. I tamo je upoznao ekipicu blejača. Svi su tad već imali 30+ godina. I  svi žive sa roditeljima negde, ali imaju stanove, manje ili veće, u centru, koje iznajmljuju. Ne rade, hrane se i spavaju kod roditelja a pare od kirije troše na blejanje. Drugar isprva nije mogao da veruje, ali se, tokom pola godine rada tamo definitivno uverio.

 

Mis'im, ajde da nemaš posao ili ti je mala plata pa ne možeš da plaćaš stan (prolazio sam kroz to), al' jebote, ovi imaju stanove (nasledjene, naravno, i sladja im je kirija i blejanje nego da žive samostalno. 

Verujem da i dalje bleje

:isuse:

Link to comment

Pre petnaestak+ godina, dobar drugar je kelnerisao u nekom kafiću u Gospodar Jovanovoj, Jevremovoj ili kako već. I tamo je upoznao ekipicu blejača. Svi su tad već imali 30+ godina. I svi žive sa roditeljima negde, ali imaju stanove, manje ili veće, u centru, koje iznajmljuju. Ne rade, hrane se i spavaju kod roditelja a pare od kirije troše na blejanje. Drugar isprva nije mogao da veruje, ali se, tokom pola godine rada tamo definitivno uverio.

 

Mis'im, ajde da nemaš posao ili ti je mala plata pa ne možeš da plaćaš stan (prolazio sam kroz to), al' jebote, ovi imaju stanove (nasledjene, naravno, i sladja im je kirija i blejanje nego da žive samostalno.

Verujem da i dalje bleje

:isuse:

pa debilcine! sta drugo da kazem

a roditelji koji to finansiraju nisu nista bolji, samo nek se dete (??) ne "muci", a i nek bude tu ako treba da trkne za nesto sto njima treba

patologija teska

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...