Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

Interesantno je da je kompletna svetska populacija do pre nekih 10 godina provodila leto na Islandu jer nigde drugde nije bilo zivota :fantom:

... sve dok na tropskim plantazama nije pocelo industrijsko uzgajanje klima uredjaja :D

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Interesantno je da je kompletna svetska populacija do pre nekih 10 godina provodila leto na Islandu jer nigde drugde nije bilo zivota :fantom:

jeste, i zene su se poradjale na njivi i nista im nije falilo!

Link to comment

Tema se zove "Kolike su plate u Bg?", a raspravlja se o najboljem metodu za rashlađivanje ventilatorima u tropskim krajevima. Obožavam ovaj forum.

Forum je živa stvar. Nikada ne znaš kuda će da pođe.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

Da odemo u sasvim drugom smeru - kolike su penzije u BG?

 

Koliko nas (strane) vlade plaše da redovno/regularno penziono osiguranje neće biti dovoljno za normalan život u penziji, razmatram alternativnu opciju da teško zarađenju pemziju krckam ne ovde gde sam radio, nego u nekoj drugoj državi. Lepeza destinacija se rasprostire od bajkovitih opcija "negde namoru" sa jedne strane, do "jebiga, daj taj Beograd, barem imam stan tamo" na drugom kraju spektruma, ukoliko baš budem sateran uza zid.

 

Kako ide to sa penzionisanjem u BG? Deru li banke provizijama dizanje tih stranih penzija? Imam li neki popust ili pravo na nešto kao penzos, osim da se sklupčam negde i crknem?

Link to comment

Besplatan prevoz gspom, mada kolima se brže stiže.

 

Popusti u maksiju, i gomile ulizivačkihnprograma lokalnih vlasti - izleti, književne radionice, bleaching, plivanje...

Link to comment

pa covece, ni nemci ne ostaju za penziju u nemackoj 

 

Odakle onda ovih 82 miliona stanovnika ovde?  :fashisto:   (Hella, stop)

 

Mada, to što su se neki od njih lepo snašli ne pomaže meni nikako.

 

 

Besplatan prevoz gspom, mada kolima se brže stiže.

 

Popusti u maksiju, i gomile ulizivačkihnprograma lokalnih vlasti - izleti, književne radionice, bleaching, plivanje...

 

A šta ako nemam više srpsko državljanstvo? Je li dovoljan faktor prijava stalnog boravka za takve stvari?

Link to comment

Nemam pojma :(

Za maksi ti treba ček od penzije, za busplus lk i valjda ček.

 

Za ove programe, zavisi. Doduše, jmbg imaš pa možeš da ga poturaš

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...