Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Pa pitanje i rasprava i tajmingu za pokretanje ekonomije je potpuno legitimno i ispravno. Sto ne znaci da ta treba biti budala i oslanjati se na Trumparin "hunch", ali ne treba biti ni apriori histerican. Milion drugih stvari u drustvu je pitanje troskova i benefita, zasto bi ovo bilo izuzetak?

 

Americko drustvo nije neko izmastano drustvo koje bi mi voljeli, vec realno drustvo sa hrpama mana koje veoma lako mogu napraviti veci belaj neko sam COVID-19, ili sto kaze ovaj "existing power structures". 

Link to comment
2 minutes ago, Peter Fan said:

Pa pitanje i rasprava i tajmingu za pokretanje ekonomije je potpuno legitimno i ispravno. Sto ne znaci da ta treba biti budala i oslanjati se na Trumparin "hunch", ali ne treba biti ni apriori histerican. Milion drugih stvari u drustvu je pitanje troskova i benefita, zasto bi ovo bilo izuzetak?

 

Americko drustvo nije neko izmastano drustvo koje bi mi voljeli, vec realno drustvo sa hrpama mana koje veoma lako mogu napraviti veci belaj neko sam COVID-19, ili sto kaze ovaj "existing power structures". 

 

Mislim... helou... oni su on track (sa svojim eksponencijalnim progresom covid-19) za 2 miliona žrtava covida-19. O čemu ti pričaš, kakvi "troškovi i benefiti"?!

 

Glava boli.

Link to comment

EDIT. Btw. ja uopšte ne vidim, Peter Fan, kako se tvoj "balansirani" stav išta razlikuje od ovog što je Trump izjavio. U stvari, to je identično onome što on kaže.

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

to ne znaci da ta treba biti budala i oslanjati se na Trumparin "hunch", ali ne treba biti ni apriori histerican.

 

3 hours ago, Indy said:

 

Mislim... helou... oni su on track (sa svojim eksponencijalnim progresom covid-19) za 2 miliona žrtava covida-19. O čemu ti pričaš, kakvi "troškovi i benefiti"?!

 

Glava boli.

Upravo o tome govorim.

 

Racionalna rasprava je itekako potrebna, a posebno oko vitalnog pitanja kao sto je ekonomija. U ovom do zuba naoruzanom drustvu koje je rasno i klasno podijeljeno do maksimuma, gdje 2/3 kucanstva nema vise od $500 u steku, biti bez prihoda je pitanje ne samo bazicnog zivotnog standarda (stan i hrana), vec bukvalno egzistencijalno pitanje ako krenu nemiri. SAD nisu Finska, vec totalno sjebano drustvo koje je na dva koraka od anarhije i daleko veceg sranja nego sto ovaj virus pravi. 

 

To ne znaci da sutra treba pootvarati restorane i pustiti kruzere u rad ili "open it up by Easter". Ali, peak epidemic ce se desti za mjesec-dva, a valja zivjeti i poslije toga. Valjda je bolje imati racionalnu debatu oko toga kad se treba vracati u normalu, u kojoj je stanje ekonomije jedan od cimbenika na razmatranju. Na primjer, ide sezona sjetve na sjevernoj hemisferi, sta mislis, moze li se to odgoditi i koje su posljedice da se globalno preskoci sjetva? Mozda se i moze i treba preskociti, ali ako treba, ja bih volio da se o tome malo sire porazgovara.

 

BTW, sve drzave i sva uredjenja itekako prave trosak/korist analize, to je barem bolno ocigledno upravo ovih dana.
 

Link to comment

Hvala ti sto meni, neukome, objašnjavaš da sve države i sva uređenja rade cost-benefit analize. Zamalo bih umro u neznanju, da nije tebe.

 

A, da... što se tiče teme.

 

 

 

Link to comment

@Indy i svi ostali koji NE ZIVE u usa ....molim Vas nemojte nam pametovati kako je ovde i kako treba da bude. mozda se mi ppp-ovci iz usa ne slazemo uopste jedni sa drugima u vezi sada totalno nebitnih kandidata a ni predsednika, ali sam sigurna da mogu da kazem u ime svih nas ovo sto je Peter Fan rekao (obzirom da mene ovde ocito niko ne jebe ni 5%, a on je to sve lepo srocio da ga ljudi ozbiljno shvataju). verujte ni jedna zemlja nije kao ova. u svakom pogledu. plus sto smo mi u LA otvoreno odeljene Laze Lazarevica. 

 

 

licno biram za ekonomiju. ko prezivi. a vise ce preziveti sa ekonomijom nego bez...svakako. 

 

 

Link to comment

Slušaj, ja ću da pametujem o čemu god hoću (dok me moderacija u tome ne zaustavi).

 

Drugo, da si ti na trampijanskim pozicijama očito je jasno svima (osim meni - imam opravdanje, oko godinu i po sam bio odsustvovao sa foruma, i nisam bio u toku... sad vidim da su ovi što su te potkrpljivali kao 1 trampušu, potpuno na mestu.)

Link to comment

Problem je sto na primeru Spanije i Italije vidimo da je to lazna diema, ekonomija ce se svakako raspasti ako imamo 100k mrtvih i zdravstveni sistem koji pokusava da se izbori sa virusom dok tramp vraca ljude na posao. 

Link to comment
8 minutes ago, Tsai said:

@mustang

 

Deal, ako ne pametujes na temama o srbiji niti o bilo kojoj drugoj zemlji :rolleyes:

 

 

pa kad me vidis na srbiji? ja tamo nista ne razumem....pitam ko je ko ponekad...i jedino sam otisla par puta na sergeja i levitijan ...ali to bilo davno. i ne idem ni na jednu drugu zemlju da PAMETUJEM :vikleri:ali ponekad pitam o cemu se radi 

 

odem da vidim ima li vesti ko je ubio ivanovica ali ne komentarisem (osim par puta).... 

Link to comment
17 minutes ago, Indy said:

Slušaj, ja ću da pametujem o čemu god hoću (dok me moderacija u tome ne zaustavi).

 

Drugo, da si ti na trampijanskim pozicijama očito je jasno svima (osim meni - imam opravdanje, oko godinu i po sam bio odsustvovao sa foruma, i nisam bio u toku... sad vidim da su ovi što su te potkrpljivali kao 1 trampušu, potpuno na mestu.)

 

 

posto si bio odsutan...ja sam ovde retka zverka da je otvorena rekla za koga je glasala. prvo sam htela za sandersa ali kad je krenuo da lize hilari onda sam glasala za jill stein. 

 

moji stavovi su najblizi libertarijancima. ne moze ni jedan tramp da se meri sa hilari i zato ga podrzavam. a niti sa bajdenom. na kraju krajeva imamo predsednika koji je dva puta bankrotirao, samim tim smo u dobrim rukama da odemo u tri lepe i vratimo se nazad nakvarcovani i sa belim zubima. pre cu trampa nego bidena. 

 

do sada je kongres pisao po narodu, sad bar svi pisamo jedni po drugima. u prevodu.....

 

mislim da cu da te preskacem, od tebe nema nikakve vajde....kad neprijatelja citam, bar nesto naucim.

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

Problem je sto na primeru Spanije i Italije vidimo da je to lazna diema, ekonomija ce se svakako raspasti ako imamo 100k mrtvih i zdravstveni sistem koji pokusava da se izbori sa virusom dok tramp vraca ljude na posao. 

 

Dilema je lazna.

 

Za Pitera i Mustang:

Pokusajte da kalkuliste short-term pain vs. collapse in longer term.

 

Vehemah se ubi pisuci da je Kini trebalo dva meseca da se vrati u normalu. Sa "debatom", i hocu-necu pristupom, ekonomski ce situacija biti jos gora do kraja godine. Neverovatan je short-termism u US.

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

 

Upravo o tome govorim.

 

Racionalna rasprava je itekako potrebna, a posebno oko vitalnog pitanja kao sto je ekonomija. U ovom do zuba naoruzanom drustvu koje je rasno i klasno podijeljeno do maksimuma, gdje 2/3 kucanstva nema vise od $500 u steku, biti bez prihoda je pitanje ne samo bazicnog zivotnog standarda (stan i hrana), vec bukvalno egzistencijalno pitanje ako krenu nemiri. SAD nisu Finska, vec totalno sjebano drustvo koje je na dva koraka od anarhije i daleko veceg sranja nego sto ovaj virus pravi. 

 

To ne znaci da sutra treba pootvarati restorane i pustiti kruzere u rad ili "open it up by Easter". Ali, peak epidemic ce se desti za mjesec-dva, a valja zivjeti i poslije toga. Valjda je bolje imati racionalnu debatu oko toga kad se treba vracati u normalu, u kojoj je stanje ekonomije jedan od cimbenika na razmatranju. Na primjer, ide sezona sjetve na sjevernoj hemisferi, sta mislis, moze li se to odgoditi i koje su posljedice da se globalno preskoci sjetva? Mozda se i moze i treba preskociti, ali ako treba, ja bih volio da se o tome malo sire porazgovara.

 

BTW, sve drzave i sva uredjenja itekako prave trosak/korist analize, to je barem bolno ocigledno upravo ovih dana.
 

 

1 hour ago, Budja said:

 

Dilema je lazna.

 

Za Pitera i Mustang:

Pokusajte da kalkuliste short-term pain vs. collapse in longer term.

 

Vehemah se ubi pisuci da je Kini trebalo dva meseca da se vrati u normalu. Sa "debatom", i hocu-necu pristupom, ekonomski ce situacija biti jos gora do kraja godine. Neverovatan je short-termism u US.

 

boldovala sam ono sto je sustina americkog drustva. ko to ne kapira, razumem da je onda porede sa kinom (komunisticka diktatura, gde kao sto videsmo za karantin pod vojskom svi poslusni pod konac). 

 

hajde ti probaj tako nesto u los andjelesu, pensilvaniji, teksasu??? to bi narod posle dva dana krenuo sa ar-15 u borbu za opstanak. ovi ljudi ovde nisu naucili da zive pod opresijom kao kinezi, kao srbi....oni prosto nemaju taj psihicki sklop. do juce su se tuzakali za 'zove me ona a ja sam ono'... prosek ustedjevine oko 400 dolara je vec otisao. zasto su nasi emigranti bez znanja engleskog vec posle 5-10 godina kupili kucu? borba za opstanak. amerikancu prosecnom je dovoljno da se bori od meseca do meseca, kupujuci sta im ne treba, ulazeci u dugove koje brzo ne mogu da isplate. a interes tece. ali on je okej. dok god je benzin na toj nekoj silver lining granici, taj se retko kad buni. 

neke stvari se ovde uzasno sporo razvijaju. ali neke...ako im oduzmes slobodu kretanja, oduzmes mogucnost da radi i da prima kakvu takvu platu....neminovno dovodi do pobuna, samoubistava (koja su vec pocela), ubistava, razbojnistva...dovodeci vojsku da kao cuva samo ce jos vise izazvati paniku a samim tim i neuracunljivost. 

 

sto se mene tice ja bih otvorila unutrasnja putovanja osim east coast vec za 2-3 nedelje, otvorila barove sa duplom manjim kapacitetom....ako je vec sudjeno da se vecina nas razboli onda bolje sto pre. ko prezivi pricace. starijima i ljudima sa preconditions da se obezbedi dnevna nega i hrana da donosi dok pandemija ne prodje. a to mogu i komsiluci, kao vec u nekim manjim gradovima, da se dogovore. 

 

garantujem da ce u vuhanu posle mesec dana opet da bukne cim se otvore. ovo mora da prodje minimum 6 meseci-10 meseci da se svi izlozimo i postanemo imuni. 

 

a gde su silni bilioneri sada da otvore dzep i bace koji bilion ? samo nesto drve i filozofiraju. od reci se ne napuni stomak. 

Edited by mustang
Link to comment
×
×
  • Create New...