Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Da, pa u ovom slucaju, te verzije se prilicno razlikuju (ukljucujuci i Deckardovo poreklo), pa se bitno menja i nas utisak o filmu. Upoznao sam razne die hard fanove BR-a, ali jos nijednog kome su sve verzije drage. Naprotiv, uvek je samo jedna verzija remek delo, a ostale nisu ni blizu. 

 

A pitanje skrnavljenja originala me zanima iz prostog razloga sto ne vidim kako obrade/rimejci, pa i raznorazni nepotrebni nastavci uticu na status originala. Izmedju pravljenja rimejka BR-a i nastavka posle 30 godina meni je neuporedivo bolja ova druga opcija. Ako 2049 i ispadne nevidjeno smece (a nece naravno), original ostaje remek delo, stavise samo ces ga jos vise ceniti. U svakom slucaju, glupo mi to pokenjavanje po Villeneuveu sto se kao drznuo da pravi nastavak. Nema tu nikakvog svetogrdja.

 

A bas sam ovde pisao skoro da su trejleri stvorili prilicnu pogresnu sliku o tome kakav se film moze ocekivati. Oni koji su videli kazu da u 2,5 sata nema mnogo akcije i da je tempo spor, te da se stilski i tematski oslanja na original. Uz ove hvalospeve za vizuelno, meni je to dovoljno da me privuce..

 

Slažem se uglavnom, ali mislim da ni rimejk ne mora obavezno da bude skrnavljenje originala, jer i dalje ti imaš original koji si imao i pre tog rimejka. Potencijalni problem je samo ako se nove generacije sa filmom upoznaju preko lošeg rimejka i onda potpuno preskoče original. Ali ni to ne mora obavezno da bude slučaj.

Link to comment

Da, pa to ja i mislim za rimejke. Samo u ovom slucaju je rimejk totalno nepotreban, jer se original i vise nego odlicno drzi za svoju krstenicu, pa mi je nastavak price logicniji izbor..

 

 

In other news, jos jedan hvalospev koji se nece svideti pppucanstvu:

 

Link to comment

Jel? Pa zar se nisi ti nesto zalio da ti bas ne leze te McCartyjeve filmske adaptacije. Mada, mozda sam pomesao..

 

Jesam, za sve osim za No Country, taj mi se svideo bas. Ali tu ima nesto i do Koena. 

 

A dopada mi se i ovo 'neonoir'. To bi bilo na traju originalnog Blade Runenra. 

 

 

Doduse, vise sam mislio na to kako je Eric srocio moze da se cita i kao potvrda da je Deckard replikant..

 

Ali da, za ovo si mozda u pravu, ako je to mislio onda mi se nece svideti. 

Link to comment

Mislim, sad svu salu na stranu, ovo moze ispasti sasvim dobar film. To sto ja ili neko drugi imamo neke zelje spram filma u BR svetu, kako bismo voleli da izgleda, cime da se bavi, itd. to ultimativno nema veze, nebitno je. Film moze biti i akcioni, ako je dobar, dobar je. 

 

Ne bih voleo da su napravili film, koji (samo i iskljucivo) muze pare na slavu originala, uz namig publici i lepe slike, a da pri tom nema bas nista novo da kaze. 

 

A svakako se slazem sa Kowalskim da kakav god ovaj film da bude, to nece baciti nikakvu senku na original. Taj nacin razmisljanja mi nikad nije bio jasan. Znas kolko me zabole sta Ridli radi sa Alien fransizom sad (osim sto mi se povracalo dok sam gledao ove nove filmove), Alien iz 1979. je Alien iz 1979. I to je to. 

Link to comment

Može to biti fenomenalan film, ali to nije Blade Runner. Blade Runner je savršen ovakav kakav jeste, sa svim svojim sitnim začkoljicama koje proističu iz različitih verzija, ne treba tu ništa dodavati. Jel treba sad ...recimo izvajati statuu nagog muškarca u prirodnoj veličini sa smartfonom u rukama i nazvati je "David-new age",....mislim ono, moguće je, ali to nije Mikelanđelov David, kakva god propagandna mašinerija stala iza toga i koliko god tehnički i zanatski savršeno to delo bilo izvedeno.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Tako su isto dusmani upropastili Terminatora ogavnom dvojkom :(

 

Ne znam da li je u pitanju ironija, ali odličan primer kako će posle nekih 15-20 godina u popularnoj kulturi malo ko  razdvajati original i nastavak kao dve zasebne celine, nego se posmaraju đuture, kao jedno delo. S tim u vezi naravno da snimanje sequel-a oštećuje savršenost originalnog dela, i naravno da će neki die hard fan originalnog dela biti zgrožen snimanjem nastavka.

Link to comment

Sta znam, meni je Blade Runner jedan od nekoliko najbitnijih filmova i jedva cekam nastavak. Tako da bi bilo lepo da ne pricas o reakciji die hard fanova i da se ogranicis na svoj zabran. 

 

Blade Runnera ne moze nista da upropasti osim da se ispostavi da Dekart nije replikant. 

 

klopka za Tonija

 

Napisao sam "neki", ne "svi" ili "svaki" ..tako da u zabran možeš slobodno da teraš nekog drugog. 

Link to comment

Toliko raznoraznih razočarenja u zadnjih deceniju dve, najveće sa Enderovom igrom, koju sam od '84te kad sam je pročitao u Monolitu priželjkivao maltene svakog dana, a onda kita :(

 

Umro bih od sreće da je neko konačno snimio nešto što stvarno izuva.

Link to comment

Tjah, film k'o film....provedeš dva sata u bioskopu i posle vraćanje u rijaliti.

Ako hoćete nešto da vas stvarno izuje, zalepite esid sličku, pa će vas izuti i "Plan 9 iz dubokog svemira"  :fantom:

Link to comment

Tjah, film k'o film....provedeš dva sata u bioskopu i posle vraćanje u rijaliti.

Ako hoćete nešto da vas stvarno izuje, zalepite esid sličku, pa će vas izuti i "Plan 9 iz dubokog svemira" :fantom:

Hm, dobru ideju si mi dao: ići u kino i gledati Blade Runnera svaki drugi dan na različitim drogama
Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...