Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

11 hours ago, Milošica said:

A može li The Good Doctor da se gleda?

 

Malo mi naivno deluje serija na prvi pogled, ali šta znam...

 

Jeste dosta naivno, ali ima neku emociju koja dobro vozi prvih par epizoda. Posle postaje predvidljivo i ja nisam gledao dalje.

 

Imas review iz perspektive nekoga sa autizmom:

https://www.autismspeaks.org/blog/my-review-good-doctor-adult-autism

 

Mislim... Netflix je toliko srozao standarde da je sve sto se uopste da gledati duze od 15 minuta - wooow!

 

Ja se zajebao da krenem da gledam Triple Frontier. Kakvo neopisivo smece od filma. Ono, stvarno ne mogu da zamislim nesto gluplje, losije rezirano, gore odglumljeno. Ocaj zivi.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja moram ispostovati zenu jer je i ona gledala dosta mog smeca ali Money Heist je bas otisao do djavola...

 

Ostala mi je jos peta

Spoiler
  • Porodjaj :frust:
  • Gandia koji se vraca u akciju :frust::frust:
  • Outovanje trandze:frust:
  • Berlin i otac citava prica :frust:
  • Lisice sa bubom :frust:
  • itd ...

 

Link to comment
6 hours ago, chandra said:

Ja se zajebao da krenem da gledam Triple Frontier. Kakvo neopisivo smece od filma. Ono, stvarno ne mogu da zamislim nesto gluplje, losije rezirano, gore odglumljeno. Ocaj zivi.

 

Jeste los film u globalu, ali je uvodna scena meni bila odlicna, bas sam se bio ponadao. Donekle jos i vozi, ali kad krene survavanje onda je bas survavanje. 

  • +1 1
Link to comment
On 8.9.2021. at 14:26, Caligula said:

 

Sada sam na into d najt kada avon bezi od sunca. Jebote, celu seriju izgradili na pogresnoj premisi da avion moze da bezi od sunca iako se zemlja okrece skoro duplo brze

 

 

Kada već sunce trenutno ubija, čak i (valjda) kroz prozorsko staklo, prefantastično je da su avioni brži od postojećih ;)

 

Šalu na stranu, gledao sam, serija zaista ništa posebno, plus evropska produkcija ali me isto povukla da odgledam. E sad, i pri brzinama današnjih aviona izvesno vreme je moguće bežati od sunca, zavisno od doba noći kada kreneš, može to biti i pola dana. Ne sećam se koliko to traje u seriji ali

Spoiler

u jednom trenutku prestaje kada ih sunce stiže 

[/spoiler] 

Edited by variola
Link to comment

@variola ja sam razumela da oni idu ka suncu i tako beze u mrak koji ide iza njih a ne od sunca,

 

oni beze od sunca u smislu da se skrivaju od njega ali kada lete oni ne idu u mrak nego od mraka,

Neka me neko ko se razume u planetu ispravi i dan i noc 

Jeste da se zove into the dark, ali ne bukvalno da letis u mrak vec je mrak iza tebe a ti letis ka sledecoj time zoni gde pada mrak i tako imas 12 sati prednosti. Ne?

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

@variola ja sam razumela da oni idu ka suncu i tako beze u mrak koji ide iza njih a ne od sunca,

 

oni beze od sunca u smislu da se skrivaju od njega ali kada lete oni ne idu u mrak nego od mraka,

Neka me neko ko se razume u planetu ispravi i dan i noc 

Jeste da se zove into the dark, ali ne bukvalno da letis u mrak vec je mrak iza tebe a ti letis ka sledecoj time zoni gde pada mrak i tako imas 12 sati prednosti. Ne?

 

vrlo je prosto. pošto sunce ubija, oni su živi jer su se zatekli u mraku (noći), ako lete ka istoku tamo će uskoro svanuti - znači smrt. solucija je let ka zapadu gde je još mrak. sad, što je rekao Caligula, zemlja rotira većom brzinom od one kojom lete avioni i svitanje će ih sustći svakako. prednost je ako si tu trku započeo rano uveče ali svakako ne možeš pobeći. npr. ako u 22h poletiš iz bg za ny, letiš stalno po mraku 10 sati, tamo stižeš u 2h po lokalnom vremenu, ali ako nastaviš dalje let ka zapadnoj obali usa već bi te tu negde stigao izlazak sunca.

Edited by variola
  • +1 2
Link to comment
Spoiler

Sedam dana uzastopno biti u jednom avionu i koristiti zemlju kao stit od sunca nije moguce, sem ako se ne leti blize polovima (sto oni ne rade ako se gleda gde su sve sleteli i proveli po sat dva, odakle kerozin, odakle na svakom aerodromu startni kljucevi kamiona sa kerozinom i ostalo)

 

 

OK je da se scenario sukobi sa logikom po periferiji, ali ovde je centralna ideja u sukobu sa logikom.

Link to comment
44 minutes ago, Caligula said:
  Hide contents

Sedam dana uzastopno biti u jednom avionu i koristiti zemlju kao stit od sunca nije moguce, sem ako se ne leti blize polovima (sto oni ne rade ako se gleda gde su sve sleteli i proveli po sat dva, odakle kerozin, odakle na svakom aerodromu startni kljucevi kamiona sa kerozinom i ostalo)

 

 

OK je da se scenario sukobi sa logikom po periferiji, ali ovde je centralna ideja u sukobu sa logikom.

Ma prolazili su oni iznad kamcatke? Kada su culi onaj Space station iz svemira  

Link to comment
On 8.9.2021. at 20:34, Sludge Factory said:

 

Jeste los film u globalu, ali je uvodna scena meni bila odlicna, bas sam se bio ponadao. Donekle jos i vozi, ali kad krene survavanje onda je bas survavanje. 

 

Pa tako meni manje-vise sve na Netflixu. Uvodna scena i trailer fenomenalni, a onda krece da pada.

 

Kao da snime film od 40 minuta i onda krenu da montiraju da izvuku jos sat. Serije su jos gore. Ko Ikeu da gledam. Na prvi pogled sve deluje pristojno, moze i da posluzi, ali definitvno na samoj ivici ispod koje bi bilo neprihvatljivo. Tu i tamo neki komad namestaja film ili serija koji vredi, cisto da se stvori neka slika da ipak nije najobicnija iverica.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Odgledao. Pišite kad završite pa da komentarišemo bez spojlera. :D

 

Inače, tek sad otkrili Bonding. Kako dobra serija u nikad lošijem formatu od 15 minuta. Mislim da nisam gledao opušteniju i bolje odigranu gej vezu. Brendan Scannell je savršen. Nažalost, otkazana između ostalog zbog žalbi femdom community-ja, što je kreator probao malo da ispravi u drugoj sezoni sa Mistress Mirom ali činjenica da je plot glavne glumice vodio izvan teme. Baš šteta.

Edited by Mos
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...