Jump to content
IGNORED

Jugosloveni, odnosno zapadnobalkanci...


namenski

Recommended Posts

5 minutes ago, б1lme3 said:

da, pre toga u hrvatskoj 1931 70% hrvata

a u vojvodini 1931 33% srba

 

a ti ovo koristis kao primer etnicki ociscene hrvatske i mesovite vojvodine

 

i onda jos kad neko danas kaze da se vojvodina posrbljava, svi skoce na noge da toboz brane multikultularnost vojvodine od koje gotovo da nije ostalo vise nista

 

 

Molim? Iz Hrvatske su etnichki ocisceni ljudi. Iz Vojvodine su etnichki ocisceni Nemci, ostali ne. To shto su nashi Palestinci iz Hrvatske imali gde da pobegnu je valjda pozitivno.

Link to comment
2 hours ago, Mel said:

 

Imao si i stotine hiljada Srba u Madjarskoj, pa sad imash hiljadu. 

 

:ziga:

postovi neukaljani misaonim procesom.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
46 minutes ago, Shan Jan said:

 da sam izdajica jer nisam za vucica i da je nemoralno da saradjujemo sa Zapadom koji nas je bombardovao.

 

 

Pa jel oni hoce da budes za Vucica ili protiv zapada?

 

Uzgred, zanima me odakle ti podatak o stotinama hiljada Albanaca koji su ziveli u uzoj Srbiji? Prvi put cujem.

Edited by JozoMujica
Link to comment
23 minutes ago, Mel said:

 

 

Molim? Iz Hrvatske su etnichki ocisceni ljudi. Iz Vojvodine su etnichki ocisceni Nemci, ostali ne. To shto su nashi Palestinci iz Hrvatske imali gde da pobegnu je valjda pozitivno.

zovi etnicko ciscenje ili kako zelis, ali kad se broj hrvata smanji sa 120 000 ili 8% na danasnjih 30 000 ili manje od 2%

meni deluje da je slicno procesu u kom se u istom periodu broj srba u hrvatskoj smanji sa 600 000 ili 16% na 120 000 ili 3%

 

istovremeno se broj madjara i procentualno i u broju stanovnika smanji 2 do 3 puta, a broj srba povecao takodje u tom iznosu

 

ali jbg, onaj ko smatra da je u madjarskoj zivelo na stotine hiljada srba ili sa druge strane "nije cuo" za masovna proterivanja albanaca i generalno muslimana posle obnavljanja srpske drzavnosti, taj lako poveruje da svi rade na istrebljivanju srba, dok se jedino u srbiji gaji multikulturalnost i druge narode drzimo kao malo vode na dlanu

  • +1 3
Link to comment

kandidujem i br crnogoraca koji je smanjen u odnosu na prethodni popis, pritom sam u medjuvremenu ja doselila :sleep:

 

s tim da su ti ljudi gotovo izvjesno jos u srbiji ali su bas u vrijeme sns vlasti shvatili da su srbi

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

kandidujem i br crnogoraca koji je smanjen u odnosu na prethodni popis, pritom sam u medjuvremenu ja doselila :sleep:

 

s tim da su ti ljudi gotovo izvjesno jos u srbiji ali su bas u vrijeme sns vlasti shvatili da su srbi

dosla divlja, oterala pitome :fantom:

 

ja znam jednu po rodjenju srpkinju iz srca srbije, sto je u tom periodu shvatila da je crnogorka

kaze, lakse joj tako, manje je cimaju iz stranke 

(clan je onog crnogorskog saveta, ili kako se vec zove. ja kad sam video njeno prilicno specificno ime, zacenuo se, ovo gore dobio kao "objasnjenje" :isuse:)

 

 

 

 i pricamo o (drugim) narodima, ne o srbima iz razlicitih srpskih regija  zemalja :s_d:

Edited by б1lme3
  • Haha 1
Link to comment

prijavila sam ovaj post modovima :sleep:

 

btw ja sam bas u vrijeme razmahane sns vladavine imala problem na nacionalnoj osnovi, nikad prije.

Edited by morgana
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

u srbiji je neprijatno biti manjina po bilo kom parametru. ali dok se ne chujesh i ne vidish sve je ok.

:lolol:

how yes no, jeste li vi čuli gospođo za pozitivnu diskriminaciju manjina u vojvodini u vreme komunizma, gde su isti primani u državnu službu u većem procentu od procentualne zastupljenosti po opštinama

- ne samo to nego su im priznavane fakultetske diplome stečene po mađarskim ili rumunskim ekvivalentima prištinskog univerziteta  :happy:

- sada ti isti zapošljavaju svoju decu, koja su završila iste te fakultete u inostranstvu, na konto stečenih veza u društvenim kombinatima

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Vidjacemo se jos, izbicu im to iz glave nezvao se ja Shan Jan.

 

1 direktan ulazak u finale takmičenja najuzaludniji posao godine 

  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, Mel said:

Molim? Iz Hrvatske su etnichki ocisceni ljudi. Iz Vojvodine su etnichki ocisceni Nemci, ostali ne.

 

Link to comment

Odkad su pa Nemci ljudi? Ma hajte molim vas! 

 

A to što su Mađari u Vojvodini sa 25% 1953. spali na 10% 2022. je onda šta?

 

Pri čemu u svim tim kretanjima stanovništva na Balkanu "a i šire" postoje i prirodne migracije uzrokovane ekonomskim razlozima. 

Link to comment
4 hours ago, JozoMujica said:

 

Pa jel oni hoce da budes za Vucica ili protiv zapada?

 

Uzgred, zanima me odakle ti podatak o stotinama hiljada Albanaca koji su ziveli u uzoj Srbiji? Prvi put cujem.

Ne razumes ti, Vucic osim sto jedini brani Kosovo je i novi Tito, i to sam cuo :fpalm:

 

O iseljavanju Albanaca (i ostalih muslimana) sam cuo na vise strana al evo na brzinu vikipedija na bosanskom (znam znam pitanje dal se preteruje sa brojkama al sami dogadjaji se jesu desili): https://bs.wikipedia.org/wiki/Iseljavanje_muslimana_iz_Srbije

 

Nakon Berlinskog kongresa si imao klasicno etnicko ciscenje. Posle toga ide iseljavanje muslimana sve do pocetka 2. svetskog rata, "sto podstaknuto", sto samostalno.

Quote

Nakon završetka rata i priznavanja nezavisnosti Kneževine Srbije 1878. godine, članovima 35 i 39 Berlinskog ugovora jasno je istaknuto da u novopripojenim krajevima muslimani i hrišćani treba da uživaju jednaka građanska i politička prava i slobodno raspolažu svojom imovinom.[16] Međutim, u Srbiji dolazi do masovnih prisilnih iseljenja muslimanskog stanovništva iz novopripojenih krajeva (prvenstveno iz Topličkog okruga, nekada naseljenog Albancima) i spaljivanja albanskih sela i gradskih četvrti pošto su se Albanci kao pripadnici Otomanskog nizama povukli sa ostacima poražene Otomanske vojske.[17] Svi Albanci koji se nisu bili povukli, kao i svi njihovi povratnici sa turske teritorije, iseljeni su nastojanjem srpskih vlasti odmah po zaključenju Berlinskog ugovora 1878.[18] Srpski autori navode da oko 30.000 do 40.000 izbjeglih i prognanih Albanaca iz Kneževine Srbije prelazi u Otomansko carstvo, gdje se naseljavaju uglavnom na području Kosovskog vilajeta.[19] Albanski autori procjenjuju broj Albanaca izbjeglih u Kosovskih vilajet 1878. godine na oko 60.000.[20][21] Engleski konzul Geuld je razgovarao sa gradonačelnikom Prištine, koji se žalio na nevolje sa izbjeglicama iz Niša, Leskovca i drugih gradova, navodeći da ih je oko 90.000-100.000 izbjeglo u Prištinu

 

Ovo naravno ne znaci da se slicne sudbine nisu desavale i Srbima kroz istoriju, samo hocu reci koliko nas niko ne uci o nasim losim potezima pa ostaje mrznja prema drugim narodima a mi sebe gledamo kao neke cvetice.

Link to comment

Sve pomijesano, veze s vezom.

Užu Srbiju je etnički očistio i džamije spalio Karađorđe.

Slavoniju, i Liku od muslimana očistio Eugen Savojski uz pomoć hrvatskog plemstva.

Crnogorci sjekli noseve muslimanima oko Nikšića i Podgorice i nosili lobanje na Cetinje.

 

Kako to da u Srbiji, Crnoj Gori i Hrvatskoj nema muslimana sa izuzetkom Sandžaka, što srpskog, što crnogorskog?

 

 

 

 

 

Link to comment

puna podgorica muslimana, izmedju ostalog u centru centra grada, tzv staroj varosi, oduvijek

 

i bar

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...