Jump to content
IGNORED

Jugosloveni, odnosno zapadnobalkanci...


namenski

Recommended Posts

jebi ga, pokusavam da gledam gde se u istoriji, ciji je deo bila, svrstala.

a za mene je antiratni stav najbitniji.

 

zena je bila, do ovog dana i kraja svog zivota, clanica ldp-a. stvarno me boli kurac da je se secam po tome, ili po milu.

 

glasno je rekla ne ratu i tu je tacka za mene. iskreno verujem da je to prava strana istorije ove usrane drzave.

 

 

  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, holden kolfild said:

jebi ga, pokusavam da gledam gde se u istoriji, ciji je deo bila, svrstala.

a za mene je antiratni stav najbitniji.

 

zena je bila, do ovog dana i kraja svog zivota, clanica ldp-a. stvarno me boli kurac da je se secam po tome, ili po milu.

 

glasno je rekla ne ratu i tu je tacka za mene. iskreno verujem da je to prava strana istorije ove usrane drzave.

 

 

ma sve je to u redu ali imamo toliko slucajeva koji su negde nekad neko bio pozitivna istorijska licnost ai na kraju se negde prospu.

uostalom nisu to bili neki nasi bliski pa da imamo selektivno secanje.

isto tako ako nas nesto ne zanima to ne znaci da se nije desilo.

 

 

Link to comment

slazem se, ali kao sto rekoh, jebi ga, kod nje pristajem da imam selektivno pamcenje. ne ponosim se time, ali tako mi je.

 

imam i kod svoje pokojne babe, isto velike jugoslovenke koja je bila pripadnica *zenske cadjave brigade (*zaboravio sam koje), koja je temeljno i sa ponosom palila ustaska sela sa sve malom decom iz osvete.

 

jel to u redu, pa jebo ga, sigurno da nije. ali, nemam neki specijalni problem sa tim.

 

a kad vec potezem babu, ili njenog supruga, pukovnika jna, oni su verovatno bili protiv latinke. uredni glasaci sps-a do kraja svojih zivota.

i dalje biram da ih se secam njihovom herojstvu u odbrani zemlje od fasista, ustasa i cetnika, nego cinjenicu da su bili za milosevca koji je proizveo (zajedno sa dobro znanom druzinom) ovo sto se desilo. a cemu se perovic  vrlo glasno protivila.

 

ovo sta se desilo kod nas je bukvalno jebanje u mozak.

Edited by holden kolfild
  • +1 2
Link to comment

Moj-kuvar-Spasenija-Pata-Markovic-prvo-i

Патин кувар...

 

1 svojevremena Biblija, stampana u bezbroj izdanja, jos bezbrojnije plagirana, ekstremno politicki nekorektna, neprijateljski raspolozena prema dijetalnom, osim u nesto posebnih delova posvecenim dijetama zbog kojih bi danasnji nutricionisti i zagovornici svakojake zdrave izhrane dobili napad besa, na stranu mast, mast i samo mast, ona svinjska, kao sustina...

U neku ruku i manifest antifeminizma... :D 

 

Quote

ГИБАНИЦА
У Србији гибаница је најбоље печено тесто.
Замесите водом 1/2 килограма брашна; исеците тесто у комаде толико крупне, да развијени у танке листове покрију тепсију. Те листове пропеците на угрејаној плочи на штедњаку, да очврсну и да се овде-онде потклобуче. За овај посао веома је згод-
но употребити, кад их има, пресне хлебове — мацес — које Јевреји спремају за свој празник Пасху.
У дубокој здели разбити добро 10 целих свежих јаја. У њих удробити 1/4 килограма млада српска сира, 1/8 килограма кајмака, што мање слана, 1/8 килограма масти, или растопљена масла или добра маслинова уља и отприлике 1/8 литра млека — све добро смешано.
Узмите сада округлу бакарну и добро калајисану тепсију. Подмажите јој дно маслом или уљем, па ставите ред теста — коре за гибаницу, како се то каже. Преко коре поспите ред мућенице — сира, кајмака итд., — па опет ред коре и тако до краја.
Многе домаћице воле, да им гибаница буде што дебља. Мислим, да је боље не правити сувише дебелу гибаницу, јер се ова теже може добро да испече. Горњи лист попрскајте груменчићима масти или масла. Испеците пажљиво, да се горња кора позла-
ти, па кад се мало прохлади, исецкајте троугласте кришке и послужите.
У Београду и понеком већем месту можете купити готове коре за питу.

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 5 weeks later...

Bo-o-Lazarevic.jpg   Milan-ijan.jpg

 

Generali, komada zwei...

Božo Lazarević

Milan Šijan

 

Prvi, predratni skolovani oficir, akademac, pilot, komunjara, ucesnik u aprilskom bombardovanju nemackih aerodroma u Gracu i Pečuju, izbeg'o zarovljenistvo, utek'o i dohvatio se rodne Stijene kod Titograda, odma' krenuo u bijenje sa Italijanima i, BTW, u prvom bijenju koje je vodio kostao zemlju Žabariju nekih 250 zatucenih arditatm...

Posle rata vojna i diplomatska karijera, zamenik komandanta vazduhoplovstva, penzija sredinom '70-ih...

 

Drugi, licko dete, fizikalac, pruzni radnik, svasta nesto sa sve partizanovanjem i, kazu, vaznom, mozda odlucujucom ulogom u komandovanju slamanja onog nemackog desanta na Drvar, onog kada su pokusali da ulove Marsala...

Posle rata UDBA, zamasnja karijera, komandant Narodne milicije i, jebiga, '65, plenum, Rankovic, penzija...

BTW sa sve muskim potomkom po imenu Slobodan Šijan, onaj filmadzija...

 

Obojica narodni heroji, po propisu i zaslugama, obojica ranjavani po vise puta...

 

Ali, prica ima i nastavak, nastavak o generaciji ratnih generala, hrtova, koji zasluge i teritorije nisu merili stambenim kvadratima, kenjkali krajem '80-ih i bogami celih '90-ih, koji su zasluge, ordenje i cinove sticali kao dvadesetogodisnjaci...

1982. godina cini mi se, mozda i '81. septembar i JAT-ov redovan let iz Dubrovnika za Beograd: putnici u ta mracna vremena, izmedju ostalih, i Misa Janketic, Zarko Lausevic, ceo FK Buducnost, prepun avion sve u svemu, sa sve zwei pomenutih generala pa jos u penziji.

 

I - avion otet.

Izistinski: 3 lika, pistolji, nozevi, galama, pominjala se i Baader-Meinhof, otmicari doduse takodje Zapadnobalkanci...

Traze sletanje u Tel Aviv, Izrael 'ladno odbija i obavestava zainteresovane da ce avion, u slucaju da udje u izraelski vazdusni prostor biti promptno oboren...

Nema druge nego Larnaka, Kipar, jer gorivo...

I na aerodromu u Larnaki, dok su se sprovodile mere da se avion smesti negde u stranu i natankuje, generali-penzosi samoinicijativno potpaljuju, insceniravajutm pozar, organizuju uglavnom na galamu beganje putnika, nista specijalci, nista snajperi...

Avion se sa sve otmicarima pod strazom vratio u Beograd.

Istog dana, predvece...

 

I tako...

 

Milan Šijan je izvrsio samoubistvo 2004, Božo Lazarević ga je nadziveo par godina, otmicari odlezali svojih po 8 godina...

 

  • Hvala 5
Link to comment

Od 34 ucenika Uciteljske skole u Uzicu, generacija upisana skolske 1933/34. godine, skolovanje je zavrsilo njih 29.

Od toga:

20 postalo clanovi KPJ (komunjare) pre aprila 1941. godine;

25 ucestvovalo u NOB od 1941. godine;

1 poginuo kao pilot u borbi sa Nemcima, aprila 1941. godine;

14 poginulo u NOB;

8 dopalo zarobljenistva u aprilskom ratu. Svi se posle rata vratili u zemlju;

5 proglaseno za Narodne heroje...

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 15. 12. 2022. at 18:52, namenski said:

Moj-kuvar-Spasenija-Pata-Markovic-prvo-i

Патин кувар...

 

1 svojevremena Biblija, stampana u bezbroj izdanja, jos bezbrojnije plagirana, ekstremno politicki nekorektna, neprijateljski raspolozena prema dijetalnom, osim u nesto posebnih delova posvecenim dijetama zbog kojih bi danasnji nutricionisti i zagovornici svakojake zdrave izhrane dobili napad besa, na stranu mast, mast i samo mast, ona svinjska, kao sustina...

U neku ruku i manifest antifeminizma... :D 

 

 

 

 

 


To ona gde recepti pocinju sa "Izvadite vodu iz bunara. Zakoljite pile." ?

Link to comment

da ne bude da je teklo samo med & mleko

 

video juče ovo na tt-u, staje knedla u grlu. fasuješ zatvorenu psihijatrijsku ustanovi zbog psovanje milke planinc

:isuse:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...