Jump to content
IGNORED

Jugosloveni, odnosno zapadnobalkanci...


namenski

Recommended Posts

15 hours ago, fikret selimbašić said:
18 hours ago, Mel said:

 

 

Molim? Iz Hrvatske su etnichki ocisceni ljudi. Iz Vojvodine su etnichki ocisceni Nemci, ostali ne. 

 

 

nije valjda da su ti ex zemljaci, braca burundjani na ignoru?

Link to comment
19 hours ago, б1lme3 said:

da, pre toga u hrvatskoj 1931 70% hrvata

a u vojvodini 1931 33% srba

Srbi su 2 puta veci "etnicki cistaci" od Hrvata

 

:covid19:

 

Pravda za Hrvate :)

Link to comment
38 minutes ago, б1lme3 said:

koliko juce smo na forumu imali pocetnu tezu jedne forumasice da su svi ili gotovo svi susedi srba u agresivnoj politici izvrsili etnicko ciscenje/genocid nad njima

da bi ubrzo brojevi pokazali da su po zadatim kriterijumima zapravo srbi/srbija podjednako, ako ne i vise taj agresivni sused koji vrsi etnicka ciscenja/genocide nad drugim ljudima  i nemcima

 

Pa ja sam sama napisala da je centralna Srbija etnichki ociscena i Nemci od vojvodjanskih naroda, bukvalno vidim da neshto pobijash ali ne znam shta. Genocid i etnichka ciscenja Srba u WWII su opshte mesto. Kako smo podjednako ako ne i genocidniji od Hrvata, Nemaca ili Madjara ostavljam da mi bude nejasno.

Link to comment

Proterivanje Nemaca je bio opstejugoslovenski poduhvat, nikako ga ne bih pripisavao nekoj specificno srpskoj politici. Njih jeste bilo najvise u Vojvodini, ali je najznacajniji urbani centar jugoslovenskih Nemaca bio Maribor, pa su morali i od tamo da idu. I slavonski Nemci su morali da odu, iako su jedini osnovali partizansku jedinicu pri NOVJ.

  • +1 4
Link to comment
49 minutes ago, Mel said:

 

Pa ja sam sama napisala da je centralna Srbija etnichki ociscena i Nemci od vojvodjanskih naroda, bukvalno vidim da neshto pobijash ali ne znam shta. Genocid i etnichka ciscenja Srba u WWII su opshte mesto. Kako smo podjednako ako ne i genocidniji od Hrvata, Nemaca ili Madjara ostavljam da mi bude nejasno.

 

23 hours ago, Mel said:

 

 

Mislim da rezultati govore za sebe. U Srbiji je etnichki chista Shumadija i jug Srbije, ne rachunajuci tu Rome. Sandzak ne, Vojvodina ne. Hrvatska se sa 25% manjina svela na x%? U Bosni se % Srba smanjio drastichno kao posledica WWII. U Madjarskoj je nekad bilo jako puno Srba, koliko ih je sad, a koliko je Madjara ostalo u Vojvodini komparativno. Praktichno gde god imash pad ili nestajanje cele etnichke grupe, to je etnichko ciscenje/genocid i to ti je to. Ovo u smislu ne da ne stoje tvoji komentari o Srbiji/ Srbima, nego da takvi kakvi su bili imali su nasuprot sebi vrlo agresivne politike suseda.

O Bugarima necu ni pochinjati...

 

kako tek nama da ostalima da bude jasno, ako je tebi koja si postavila kriterijume nejasno

 

ja sam samo sledio te tvoje kriterijume i iznosio stvarne, svima lako dostupne brojeve

sad kad ti se ne svidja rezultat, ti meni imputiras svoje stavove

 

ja nigde nisam tvrdio da je nad hrvatima i madjarima vojvodine sprovedeno etnicko ciscenje, jos manje genocid, ponavljam to je proizvod ove tvoje boldovane recenice

 

 

Link to comment

Zena brata mog dede je bila Nemica iz Vojvodine. Dobar deo porodice joj pobili partizani iako su oni pripadali onoj crkvi koja zabranjuje nosenje oruzja. Njih dvoje pobegli u USA kad su partizani dosli, posle deda koji je bio u JNA bio pracen zbog njega a lik skroz normalac. Sta ti je komunisticka paranoja bila. Zato sad imam gomilu familije u Amerikama koje nikad nisam video :) Takodje tod dedu su kasnije slali u Libiju da obucava nesto Gadafijevu vojsku, kaze da su mu libijci nudili ozbiljne pare da ostane al onda bi mogao da se vrati u SFRJ nikad. 80tih ga penzionisali prevremeno jer je bio jugoslovenski orjentisan. Izgleda vec tada krenule podele. Mnogo dobar covek bio a predavao je i na vojnoj akademiji u Sarajevu, radio kao vojni izvestac za Vecernje Novosti iz Beograda a dosta vremena je proveo u niskoj armiji, sa svojim inzenjercima praveci mostove i druge stvari pa mu oba sina zavrsila na arhitekturi.

 

Moj drugi deda sa rvatske strane je krstio 1958. moju mamu u tajnosti u Bosni. Navatali ga i onda bilo vecanje sta da rade sa njim. Izvukao se jer stali neki drugovi™ sa kojima je radio u njegovu odbranu. Sto je i bilo fer, realno baba je insistirala na tome :D Kasnije su ga poslali u Kladovo na par godina da prave Djerdap. Mama izabrana od svih devojcica da da cvece Titu kad je dolazio, i dalje prica to ko svoje najvece dostignuce u zivotu :lolol:

 

Zato prababa po caletovoj strani bila iz neke oficirske porodice, burzuji, mrzela komuniste iz dna duse. Mozda sam pricao, bila je posle rata nastavnica u skoli i kad su joj rekli da zameni pravoslavne i srpske price sa titoizmom i komunizmom ona ih oterala u 3PM. Pa su oni nju oterali na 3 godina robije. Stavili je u celiju sa nekom rvaticom, isto politickim zatvorenikom, kazu lepo se sprijateljili.

 

Svasta nesto nadjes kad kopas po porodicnoj proslosti. Ovaj Balkan pun dozivljavaja, valjda smo mi sa nasima zavrsili.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, б1lme3 said:

 

kako tek nama da ostalima da bude jasno, ako je tebi koja si postavila kriterijume nejasno

 

ja sam samo sledio te tvoje kriterijume i iznosio stvarne, svima lako dostupne brojeve

sad kad ti se ne svidja rezultat, ti meni imputiras svoje stavove

 

ja nigde nisam tvrdio da je nad hrvatima i madjarima vojvodine sprovedeno etnicko ciscenje, jos manje genocid, ponavljam to je proizvod ove tvoje boldovane recenice

 

 

Pre nego shto si isporuchio spise sionskih mudraca na tu temu, mogao si da pitash a ja da kazem da se to odnosi na brojeve pre i posle ratova koje smo imali, da li prvog srpskog ustanka, Balkanskih i WWI WWII. Svakako da niko ne tvrdi da ako je broj Madjara u Vojvodini pao za 20% u zadnjih 20 godina, da se tu radi o mistichnom genocidu, pa eto chak ni ja.

Link to comment

Srbi u Madjarskoj - raseljeni su dobrovoljno nakon Velikog rata u sklopu dogovora o razgranicenju Kraljevine SHS, Madjarske i Rumunije. Stanovnistvu koje se naslo sa "pogresne" strane nove granice je ponudjena opcija da se presele u maticu pod veoma povoljnim uslovima. Srbi i Rumuni su velikom vecinom optirali za to (Srbi skoro pa svi, Rumuni nesto malo manje), Madjari su samo u manjem broju i vecinom odlucili da ostanu tamo gde su. Nema ovo nikakve veze sa nekakvim prisilnim etnickim ciscenjima ili genocidima. To ako govorimo o teritoriji danasnje / post-Trianonske Madjarske. Drugi par carapa je sta se dogadjalo po Backoj, Baranji i drugim krajevima koje je Hortijevska Madjarska anektirala tokom WW2, to vec jesu bila etnicka ciscenja i pogromi.

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Zena brata mog dede je bila Nemica iz Vojvodine. Dobar deo porodice joj pobili partizani iako su oni pripadali onoj crkvi koja zabranjuje nosenje oruzja.

 

Pobili su mnoge koji nikakve veze sa ratom nisu imali, ili su se chak i protivili. Samo zato jer su bili Nemci.

  • +1 1
Link to comment

I još nije spomenuto da su iz Dalmacije i Slovenije proterani Italijani, koji nisu pobijeni u fojbama. (proterano ili se sami odlučili da odu oko 200.000; ubijeno 10-20.000)

 

Ali je to sve bio deo "velike seobe naroda" nakon ww2 (milioni Nemaca, Poljaka, Mađara itd.).

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

 

Pre nego shto si isporuchio spise sionskih mudraca na tu temu, mogao si da pitash a ja da kazem da se to odnosi na brojeve pre i posle ratova koje smo imali, da li prvog srpskog ustanka, Balkanskih i WWI WWII. Svakako da niko ne tvrdi da ako je broj Madjara u Vojvodini pao za 20% u zadnjih 20 godina, da se tu radi o mistichnom genocidu, pa eto chak ni ja.

ma kako da ne, iz tvog posta koji sam kvotovao se apsolutno ne moze zakljuciti to sto sada tvrdis

 

sledeci put da ne ispadas glupa u drustvu, a kasnije da ne moras potezati za besmislenim lazima, bolje ti ipak proveri ta "opsta mesta" u koja slepo verujes

 

i opet, cak i u ovom postu, bezobrazno iznosis da se broj madjara smanjio 20% za 20 godina

zapravo, se od popisa pre poslednjeg rata 91 do danas broj madjara u vojvodini bukvalno prepolovio

a ako cemo bas da se drzimo perioda od 20 godina (kakav je sad to novi kriterijum, zar ne bi vreme ratova?) onda se broj madjara smanjio sa 290 000 na 180 000, sto je duplo vise od 20% koliko tvrdis i ogroman je procenat za tako kratak vremenski period

drugim recima madjari i sve ostale nacionalne manjine bukvalno idu ka nestajanju i to velikom brzinom

u vojvodini u kojoj izmedju dva svetska rata nije bilo etnicke grupe sa preko trecine udela u ukupnom stanovnistvu

Link to comment
21 hours ago, Mel said:

 

a pre toga 70%. To i pricham. Pochistili su Srbe iz 2 x i Italijane iz 1x i postali efektivno etnichki chista drzava. To je backdrop ukom egzistira Srbija.

 

11 minutes ago, Luther said:

I još nije spomenuto da su iz Dalmacije i Slovenije proterani Italijani, koji nisu pobijeni u fojbama. (proterano ili se sami odlučili da odu oko 200.000; ubijeno 10-20.000)

 

Ali je to sve bio deo "velike seobe naroda" nakon ww2 (milioni Nemaca, Poljaka, Mađara itd.).

 

 

sve je pomenuto.

 

@Shan Jan jesi li chitao mozda Semper idem?

 

1 minute ago, б1lme3 said:

i opet, cak i u ovom postu, bezobrazno iznosis da se broj madjara smanjio 20% za 20 godina

 

Pa ne, ne tvrdim to. 20 god pa zato 20%, kao primer.

Link to comment
4 minutes ago, б1lme3 said:

 

drugim recima madjari i sve ostale nacionalne manjine bukvalno idu ka nestajanju i to velikom brzinom

u vojvodini u kojoj izmedju dva svetska rata nije bilo etnicke grupe sa preko trecine udela u ukupnom stanovnistvu

Samo bi bilo lepo reći zašto je došlo do smanjenja udela manjina i procentualne promene strukture stanovništva u Vojvodini, zato što ovako napisano može i pogrešno da se protumači.

 

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

Poljska je u tom smislu najludja. Posle WW2 Nemacka cisto Nemacka, Poljska maltene samo Poljaci i SSSR u kom slabo ima i jednih i drugih a desio se shift svih tih granica od par stotina km ka Zapadu. Pa ti vidi sta se desilo sa svim ljudima koji se nasli na put cistoti. 

 

qmg-pol-x47-q01.png

 

Edit; @Mel nope, preteska mi je nasa literatura i film...

Edited by Shan Jan
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Samo bi bilo lepo reći zašto je došlo do smanjenja udela manjina i procentualne promene strukture stanovništva, zato što ovako napisano može i pogrešno da se protumači.

 

 

Ima i teorija u kojoj se RSrpskani ozbiljno spremaju na odlazak na rezervni polozaj u Novi Sad.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...