Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

2 minutes ago, Malvo said:

U limbu koji je nastao nakon sto se Alkatraz raspao po savovima posle slucaja Taton, na jugu JNA su se pojavili Aca Rosavi, relativno nebitan lik, i Sale Mutavi i Veljko Belivuk, kao telohranitelji Dzonija Alkatraza, najpametnijeg ali i fizicki najslabijeg clana ove grupe. Da li se ta ekipa placenika s raznoraznih tribina i zatvorskih celija sama dosetila, ili ih je Hrkalovicka organizovala, tek ubrzo Sale Mutavi, Veljko Belivuk i ostatak bande preuzimaju tribinu, jer sto bi radili za nekoga ako mogu za sebe. Vremenom postaje sve jasnije da imaju podrsku nekih struktura zandarmerije, policije i vlasti, da su bliski nekim crnogorskim klanovima, i to prvobitno eksplodira kad je Sale Mutavi bio mafijaski likvidiran, a zatim i sa Veljom koji pocinje da se ponasa kao da je Dusan Spasojevic Siptar licno. Rosavi je u medjuvremenu ispao iz price na jugu, do te mere da Velja javno, pred svima, o njemu govori u pogrdnom tonu, ali se istovremeno vrlo nejasnim kanalima zdruzio sa jednim drugim mladicem, sa kojim je nekoliko puta i uslikan.

 

Aca Rošavi je bio na jugu uvek, od kad je bio dete, on je iz klasične navijačke priče. Menjao je podgrupe i na kraju završio pri Alkatrazima. Posle slučaja Taton, Brankice Stanković pojavili su se Zabranjeni. Već tad su Alkatrazi bili oslabljeni. Kada se desilo ubistvo Ivana Perovića i još jedna grupa Alkatraza otišla u bekstvo ovi su bili toliko slabi da su morali da angažuju pojačanje. Pojačanje je stiglo preko Mutavog, koji se pojavio sa Strujom, Veljom i ekipom koju je uglavnom poznavao iz zatvora. Sam Mutavi je došao sa severa. Tada su ih doveli Džon klempavi, Sima Srbija i ekipa. U stvari doveo ih Vučko žandar verovatno. Rošavi je tad već avanzovao do ALCZ koji je bio samo bleda senka onog sa Vladom Budalom (ne Zemuncem), Kimijem, Kićom, Prelićem itd. Kada je Sale Mutavi skontao da je ta njegova ekipa jača od onoga što Jug može da ponudi u tom trenutku, otpadaju Sima i ostatak tih Alkatraza, preuzimaju tribinu i sve što uz to ide. Kada je Mutavi ubijen izlazi NS na televiziju i kaže da će država da se obračuna sa mafijom, da neće dozvoliti da se ubijaju njeni građani od strane nekih kriminalaca iz drugih država čitaj Crnogoraca. Već se tad znalo ko je tu sa kim povezan mada je tada više ličilo da je to najviše zbog veza sa Vučkovićem a manje direktne veze sa Dijanom ili Stefanovićem. Velja preuzima mesto od Saleta. Posle nekog vremena dolazi do razlaza sa Rošavim, Kurtom (to je taj još jedan sa slika sa Danilom). Danilo i Rošavi su najbolji drugovi maltene, Danilo je kum Rošavom ali sa ovom ekipom Principa koja je danas pohapšena nemaju ništa maltene, osim ranijih poznanstava. Dalji tok priče se zna, Velja je sistematski uništavao konkurenciju, do tad neviđenim metodama, snimao i slikao sve, ugasio Partizanovce koji su se pojavili, razbio kontraekipu starih Alkatraza koja se pojavila na Jugu, razbio Zabranjene i u poslednje vreme krenuo i na cigane. Ostatak možete pročitati i iz Kurira. 

Link to comment

Nisam zeleo da dalje zbunjujem neupucene, iako sve to jeste detaljnije.

 

Ovako na prvu loptu, danas aktuelnu personu mozemo direktno i bez greske povezati sa bar pet ubistava. Detalji pojedinih su kao da je u pitanju Sretko Kalinic.

 

Ali ono sto je u svemu tome mnogo interesantnije, i sto je mozda i zakotrljalo celu ovu gungulu, je upliv crnogorskih narko klanova i sve sto uz to ide.

 

A uz to, izgleda, ide i - DEA. Ciji ce potezi da tresu Balkan u narednom periodu.

Edited by Malvo
Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

:mellow: možda sam nedovoljno pametna, slabo povezujem jer mi tema nije bliska i ne znam dovoljno, ne razumem sve sadržaje, itd itd.

kako za bilo koga možeš ovako nešto da tvrdiš?!?

 

nismo ti i ja na "ne seri". to može da mi kaže prijatelj, familija ili ortak. a ne neki konspirativni nedorečeni

forumski nastavljač (i svima odgovarač) sa kojim nisam 10 postova za 10 godina razmenila.

nije ti ovo PDF sport..:fantom:

 

Kako da ti kažem a da se na naljutiš. Mogu da ti napišem šta god želim a da ne trepnem. A slobodno možeš da pokušaš da smisliš još 10 načina kako ćeš suptilno da me uvrediš, ja sam prestao da igram te igrice čim sam napunio jedno 25 godina, ja ti odmah kažem da ne sereš jer lepo piše na temi sve i ne bi pisala ovo što si pisala da si je pročitala. Osim ako ćešp da se držiš svog mišljenja što je legitimno ali nemoj onda da se ljutiš ako ti napišem ne seri, nemaš pojma. 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Kako da ti kažem a da se na naljutiš. Mogu da ti napišem šta god želim a da ne trepnem. A slobodno možeš da pokušaš da smisliš još 10 načina kako ćeš suptilno da me uvrediš, ja sam prestao da igram te igrice čim sam napunio jedno 25 godina, ja ti odmah kažem da ne sereš jer lepo piše na temi sve i ne bi pisala ovo što si pisala da si je pročitala. Osim ako ćešp da se držiš svog mišljenja što je legitimno ali nemoj onda da se ljutiš ako ti napišem ne seri, nemaš pojma. 

vise zvucis kao da nisi dogurao ni do dvadesete i da si do pre koju godinu imao album sa samoleljivim slicicama djure mutavog i ostalih majmuna

  • +1 1
Link to comment
Just now, sherman said:

vise zvucis kao da nisi dogurao ni do dvadesete i da si do pre koju godinu imao album sa samoleljivim slicicama djure mutavog i ostalih majmuna

 

Ok boomer

Link to comment
21 minutes ago, Malvo said:

@nautilus

Jedna samo napomena: ekipa s druge tribine koja je usla u posao s gradjevinom nije ekipa koja fakticki drzi tu tribinu, u pitanju su stariji likovi, poznati sirim masama, ali oni su davno passe. Oni koji stvarno drze tribinu su, izgleda, izvrsili vrlo jednostavnu trampu: nema ucesca u rusenju vlasti u zamenu za licnu bezbednost. Cist konformizam, uz pojedine izlete na ovu (koreografija Kosovo i brutalno prebijanje) i na onu stranu (dogovori oko postavljanja onog suludog tenka), ali nisu aktivni u naprednjackim parapolicijskim strukturama. Ostace taman dovoljno cisti da ne ostanu bez reputacije kad jednom padne ova azdaja.

 

mislim da potcenjujes ulogu starije ekipe na severu. stvar je sto sever nije ni izbliza toliko medjusobno podeljen i zakrvljen kao jug i ta starija ekipa se jos uvek pita za nesto. ali ok je, nisam najupuceniji, dugo ne idem na stadion i nemam nameru da odem sve dok "vucicev duh" kako terza rece, ne odleprsa od stadiona.

Edited by nautilus
Link to comment
14 minutes ago, theanswer said:

Kako da ti kažem a da se na naljutiš. Mogu da ti napišem šta god želim a da ne trepnem. A slobodno možeš da pokušaš da smisliš još 10 načina kako ćeš suptilno da me uvrediš, ja sam prestao da igram te igrice čim sam napunio jedno 25 godina, ja ti odmah kažem da ne sereš jer lepo piše na temi sve i ne bi pisala ovo što si pisala da si je pročitala. Osim ako ćešp da se držiš svog mišljenja što je legitimno ali nemoj onda da se ljutiš ako ti napišem ne seri, nemaš pojma. 

bold 1. naravno, kad nema ni mere ni duha ni stila koji bi tu činjenicu izmenili.

bold 2. a onda si sa 26 pobrkao prostakluk i direktnost.?

bold 3. ja nemam mišljenje o ovoj temi. imam samo gomilu pitanja i stvari koje me logički zbunjuju.

 

p.s. ne znam odakle ti ideja da ja suptilno vređam ljude. zvuči lepo, ali nažalost nema nikakve veze sa mnom. :lolol:

 

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

i pored toga mi nije jasno odakle hrkalovićki bilo kakva moć

Ona je ćerka nekog Hrkalovića koji drža valjda poljoprivredne kombinate po Požarevcu,vedri i oblači,ne mogu mu ništa

Pisao o tome Rujević na tviteru.On je iz PŽ

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, Fakundo Sava said:

Ona je ćerka nekog Hrkalovića koji drža valjda poljoprivredne kombinate po Požarevcu,vedri i oblači,ne mogu mu ništa

Pisao o tome Rujević na tviteru.On je iz PŽ

našla, ostavljam ispod.

otac gad, lopina i provincijska direktorčina, konačno mogu da sklopim kockice zašto je ličnost hrkalovićke takva.

kabadahijska ćerka iz provincije, pritom generacija 1987. - drugačija je teško mogla da ispadne.

 

 

 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...