Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

4 minutes ago, Filozof manijak said:

A viđaš me svaki dan :D

Fala.

 

Ontopić: ne verujem da je ovo urađeno u stilu a lâ hapšenje Miškovića. Em je taj Nevolja opskuran lik, relativno nepoznat širokim masama, em nije proglašen vrhovnom Sotonom i krivcem za sva zla u Srbiji, kao Mišković svojevremeno.

 

Polako..krece tek..kacili neki dobri ljudi naslovne strane po tviteru, pre neki dan se pisalo kako Velja sece glave i potapa u kiselinu..Juce se ono govno Ladjevic posipao pepelom dok je drzao uperen prst ka "opozicionim medijima" zasto uopste nisu pisali o Velji..

 

Deluje mi da je ovo skembano na brzinu a iz dana u dan cemo uciti o Velji, njegovim nedelima i kako su, eto, silom vukli Danila uz sebe, sve preteci njegovom ocu usput.

Link to comment
2 hours ago, pacey defender said:

pitanje i za answera - sa hronologijom koju ste obojica mislim slicno predstavili, kako tumacimo desavanja na derbiju 2017? To je godina nakon ubistva Stankovica. Ako dobro razumem, vertikala skaljarskog klana je ubacila na jug one koji su kraj derbija docekali premlaceni i bez odece, je li tako? Je li to period kada Belivuk utvrdjuje primat? 

I samo da vidim da li dobro razumem, da li otprilike od momenta kada Hrkalovic biva smenjena Belivuk krece u full samostalnu epizodu, bez zaledja u institucijama?

 

U početku je delovalo kao klasična borba za vlast na tribini ali se kasnije saznalo da iza Kimija, Goksija i ekipe stoji Korać koji je blizak Škaljarcima.. Jedan od većih wtf momenata je bio što su mislili da tako mogu da preuzmu tribinu.. Otuda su oni nesrećni Hrvati završili kako su završili.. 

 

Za ovo drugo stvarno ne znam.. 

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, nautilus said:

 

uz sav rizik da ovo bude shvaceno kao patkometrija, nije. veruj mi ili ne, nije me nesto mnogo briga.

 

na osnovu informacija, vesti, prica, traceva i indicija konstrukcija koju imam u svojoj glavi je otprilike ovakva. 

 

Jug™ je, u saradnji sa jednim od ona dva klana,  dobio posao sa drogom i drzavnu zastitu, Rade oni i druge stvari, kamate i zastitu, ali osnovni izvor prihoda je droga. Sta vlasti daju kao protivuslugu ne znam. Mozda su jednostavno batinasi ljudi koji na stadionu vicu Vucicu pederu, protestvuju ispred skupstine ili se vozaju crnim dzipovima po provinciji u vreme izbora. Nagadjam da je u pitanju sve od toga.

 

Sever™ je dobio bagere i korupciju na sitnim gradjevinskim radovima. kamate i zastitu. Za uzvrat utisavaju tribinu kad krene da vice sta ne treba, vozaju se crnim dzipovima po provinciji u vreme izbora, mlate demonstrante ispred skupstine.

 

Verovatno rade i mnogo prljavog posla za vreme izbora.

 

Moj stav zasnovan na ove dve konstrukcije je sledeci. Korupcija je danas po Srbiju mnogo vece zlo od trgovine drogom. Visestruko je unosnija, nema stigmu koju posao sa drogom nosi i beskrajno mnogo puta je opasnija po drzavu, demokratiju i vladavinu prava. Pre cemo mi postati drzava kojom vladaju bahati korumpirani oligarsi nego narko baroni. Razbijanje juznog narko klana bez razbijanja severnog koruptivnog preduzeca nema ama bas nikakvog smisla i nece doprineti nikakvom boljitku. Pogotovo sto ce u posao za par dana uleteti drugi ljudi, sa drzavnim aminom. 

 

Sever je dobio i mogucnost da bez posledica ubiju decka u blokovima

Link to comment
10 minutes ago, Milošica said:

Demir?

Da. Decko je ubijen u klasicnoj navijackoj tuci. Pocinioci se u takvim slucajevima nadju u roku od 24h. Medjutim vec tri i po godine nista

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

I posle da se udubljujem, da hvatam ko je kome ovde sta u ovoj farsi i saradi za siroke narodne mase...? Vazi.
 

 

Može transkript za nas gluve?

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

shta tachno predstavlja "preuzimanje tribine"?

sent from bubamoto
 

 

Sjašite gospodine Kurta kako bi mogao da zajaše gospodin Murta

Link to comment
16 minutes ago, gospa buba said:

shta tachno predstavlja "preuzimanje tribine"?

sent from bubamoto
 

 

Nekada je značilo isterivanje rivalske grupe sa iste tribine, preuzimanje vođenja navijanja, otimanje navijačkih zastava kao ultimativnog trofeja u tom svetu... Danas ima znatno drugačije značenje i predstavlja rezultat obračuna kriminalnih grupa u borbi za kontrolu određenih poslova.

 

5 minutes ago, Moća said:

Može transkript za nas gluve?

 

Lik koji izlazi iz marice "vezanih" ruku namešta kapuljaču desnom rukom.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...