Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

ja odgledao prvu epizodu samo, i nekako nemam utisak da je serija o izgubljenoj generaciji, svi su koliko vidim prilicno dobrostojeci, makar za neke moje standarde.

znam, nije to jedini kriterijum, ali nista drugo mi nije stavilo do znanja da su deca na bilo koji nacin uskracena bilo za sta.

bezobzira na to, prilicno mi je bilo negledljivo i besmisleno.

 

10 minutes ago, Kampokei said:

Ja verujem da je bar pola foruma u svojim 20-tim imalo zanimljiviju svakodnevicu od likova iz ove serije.

e to je gotiva tek, onaj mali iz sejtanovog ratnika je svega nekoliko god mladji od mene, a ja sam mlad kolko i stara planina.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Sta ovoj mladezi znaci slika Dejvida Bouvija na zidu iz Let's Dance faze?

 

Meni je 1982.g, znacila bas mnogo.

 

Uvek sam smatrala da sam imala monotonu i prilicno nezanimljivu mladost, ali sad shvatam da je moja monotonija za njih adrenalinski rolerkoster, zacinjen ratom, sankcijama i studentskim protestima.

 

Link to comment

Dao sam im priliku, i došao sam do toga da uopšte ne žurim da pogledam poslednjih par epizoda. Sve je polovično, nedovršeno, "fore" su stare minimum 10 godina i do autora su dospele posle ko zna koliko prepričavanja...mislim da čovek mora da se pošteno potrudi da seriju ovakve tematike učini dosadnom. Nema inspiracije? Kako?

 

Pošto računam da ovako nešto hvali samo najuži krug autorovih poznanika, samo bih da im skrenem pažnju da pogledaju šta je odavno stiglo izBosne. Gledajte i pojedite se od muke.

Link to comment

Serija se zove "Meso", pominjala se i ovde na forumu. To mi je najbolje što sam odgledao od domaćeg :s_d: serijskog programa. Teško da može da se napravi aktuelnija serija od te, a autori, recimo, nisu imali problem da nagaze političare iz vrha. 

 

Sudeći po ovome, FDU ekipa neće imati slična muda ni kroz naredne dve inkarnacije.

Link to comment

To smo na forumu milion puta apsolvirali, mislim da sam se lično popeo ljudima na glavu protežiranjem te serije, ali biće prilike ponovo jer se snima nastavak u produkciji RTS.

 

U ovoj diskusiji, grandmothers & frogs 

Link to comment

Pa to nije dobro ako je RTS produkcja. Original "Meso" je nezavisna Koljina produkcija sa onu strane Drine ako dobro znam.

"Meso" je dobra serija upravo zbog te slobode koja je dosla iz Banjaluke da se kritikuje aktuelni trenutak. Tesko ce to ici ovde narocito ako se zna o cemu se radi.

Serija "Meso" je bila prilicno zapostavljena i gurnuta u stranu jer je isla  istim vikendom mislim sa Senkama.

 

Nisam siguran da ce Kolja sada da nagazi.

 

Uzgred, na RTS u nedelju 20h krecu "Koreni" sa Lausevicem kao nosecom ulogom.

 

 

 

Link to comment
On 19.10.2018. at 23:50, pasha said:

Pa to nije dobro ako je RTS produkcja. Original "Meso" je nezavisna Koljina produkcija sa onu strane Drine ako dobro znam.

"Meso" je dobra serija upravo zbog te slobode koja je dosla iz Banjaluke da se kritikuje aktuelni trenutak. Tesko ce to ici ovde narocito ako se zna o cemu se radi.

 

Meso jeste privatna produkcija, ali naručioci su bili zajedno RTS i RTRS. Jasno je zašto su ovi drugi odustali, posebno u svetlu poslednjih događaja.

Link to comment
On 19.10.2018. at 18:59, Kampokei said:

Ja verujem da je bar pola foruma u svojim 20-tim imalo zanimljiviju svakodnevicu od likova iz ove serije.

 

ovo su valjda mladi ljudi na pocetku 30ih, ne klinci. generacija milenijalaca.

valjda su zato i likovi 'nista o nicem', glavni lik barem, koliko se secam u odgledane prve 2 epizode, protretisan milenijalac ' petar pan' generacije koji odlaze'odrastanje'

nije problem tematizovanje njihove  praznine nego kako je ta praznina prikazana, krene se od opsteg i ostane na opstem

ne razumem se u dramske tehnike,, deluje da bi mnogo uspesnije bilo ako bi krenuli od pojedinacnog ka opstem, ako vec nemas talenta da napises udji u neku rl situaciju koja se tice teme, ukljuci mikrofon i snimaj a ne da pravis onako beskrvne neralne i glupe dijaloge i replike koje skoro tautoloski ilustruju teze

 

 

 

 

Link to comment
On 19.10.2018. at 19:44, Arkadija said:

Uvek sam smatrala da sam imala monotonu i prilicno nezanimljivu mladost, ali sad shvatam da je moja monotonija za njih adrenalinski rolerkoster, zacinjen ratom, sankcijama i studentskim protestima.

Takođe. Sad žalim što nije bila upola dosadnija.

Link to comment

Ustalio se neki ritam serije, ja gledam redovno nemam ocekivanja, prija mi da gledam ove mlade glumce i muzika naravno (juce Jarboli), ubacili su i Bojanu (Zecevic) juce u epizodu... tako da cist + kod mene svakako sve u svemu

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...