Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

1 hour ago, April said:

 

Najveći benefit ovog 'projekta' svakako je povratak  Fedje Štukana (glumi Čumeta) u srpsku kinematografiju; posednja uloga je valjda bila u Klopci. I muzika Mate Matišića. Možda potonji nešto i napiše, valjalo bi... 

Upravo ponovo ispreskakao scene sa Fedjom i krenuo da napišem (ti me preduhitri) da je njegova pojava highlight cele serije. Scene sa ženom u dvorištu na nivou Sopranosa!
+1 jedan za muziku.. dugo sebe lupam po ušima što volim to minimalističko vrtenje jedne akordne linije sve sa nekom krivicom da to nije dovoljno, ali se dokazuje kao odličan transični tepih za sve što se dešava na njoj. Mate my kind of guy!

 

Pandur Piksi, isto zaboravljen glumac, baš mi je super legao.

Inače, kao i kod "Do koske", Skerlić super slika te likove, mada se plašim da je uvek jednostrano, hermetično. Pa se posle pravda da on nije želeo da ih veliča. Kad već pomenuh Sopranose, upravo je to primer kako se u okviru jedne epizode ili sezone približava i udaljava od Tonija. Umetnost hodanja po blatnjavoj dasci.

 

Serija je inače lepo gledljiva, sa par baš dobrih komičnih minijatura ali i krindža domaćih serija. Zamerke su prebrzost, kondenzacija svojstvena filmu.. a možda i žal da je, očišćena od političko-istorijskog konteksta, mogla i da potraje mnogo više sezona.

  • +1 2
Link to comment

Sinoć počeo Državni službenik, uzeh pre mesec dana Arena Cloud (naravno zbog fudbala) i tek sad izvalio da ima 15tak novih serija, a znam da ste je ovde hvalili.

 

Link to comment

Jel ono juče u Klanu, kada ubiju onog starijeg čoveka i zaspu ga krečom, aluzija direktna na Ivana Stambolića?

I ko je taj lik, nisam baš pažljivo ispratila sve epizode.

Edited by Arkadija
Link to comment

Da, aluzija na Stambolića.

 

Mislim da se nije pojavljivao u ranijim epizodama.

 

Zanima me na koga se aludiralo u onoj sceni posle toga, jedan policajac/DBovac i jedan DBovac/političar čini mi se. Svakako je imao nekoga direktno na umu, imenom i prezimenom.

Edited by Milošica
Link to comment




Zanima me na koga se aludiralo u onoj sceni posle toga, jedan policajac/DBovac i jedan DBovac/političar čini mi se. Svakako je imao nekoga direktno na umu, imenom i prezimenom.


Na Miloševića i Radeta Markovića

Ima momenat kad Sloba priča koliko su zajedno prošli

Sent from fav toy

  • Hvala 1
Link to comment

u kamiondzijama istovaruju naruke cirka 12 ogromnih kutijetina nekog bekamenta ceresita palca, u realnom vremenu, bez dijaloga i drugog sadrzaja, jednu po jednu okrecu ih tako da ide natpis. za sluchaj da neko propustio.

prava je sreca pa su se autori umetnichku toliko zrtvovali za sve nas, inache bismo propustili josh ko zna kakav drugi sadrzaj ekstra kvaliteta :unsure:

ne menja chinjenicu da je serija na momente zanimljiva :hihi:

sent from bubamoto





  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...