Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

2 hours ago, Frank Pembleton said:

Kakva je serija 12 reči?
Pošto koliko vidim nju mogu da zbindžujem za razliku od Klana

.... Shiit has hit the fan!
 

 

dobra gluma i dobro napisani likovi al im se prica zagubila negde na pola puta i nikako nisu mogli da je nadju do kraja serije...

 

a klan je katastrofa totalna. ko da su umesto scenarija koristili tabloidne tekstove koji su izlazili o zemuncima. plus se nisu dogovorili dal snimaju komediju ili krimi seriju. o glumi i da ne pricamo... 

  • +1 1
Link to comment

Bez da se naljuti kome se sviđa, "12 reči" jedna od većih budalaština ove godine.

Spoiler

Serija napisana u nekakvom neverlandu u kom su likovi veverice provučene kroz filter "samo bez politike". Pitanje je samo da li je pisano sa tim na umu ili je sečeno posle telekom cenzure. Mislim da je ovo prvo, jer su provučeni svi mogući stereotipi iz nekakvog bazena strane i domaće produkcije poslednjih 30 godina.
Mladi advokat (Viktor Savić), sin poštenog direktora, student generacije, glavna veverica koja je zaslepljena novcem ali je na kraju poštenjačina. Njegova cura, mlada advokatica, pro bono se bori za klince delikvente uglavnom iz kruga dvojke. Inače je ćerka bogatog i poštenog sudije i sa mamom ima odnos iz američke sapunice, tj. odbacili je, jer je sa ovim. Deca u seriji su uglavnom bez roditelja tj. oni postoje ali su nebitni.

Sve se dešava u centru grada a sirotinje praktično nema, a ako je ima bavi se cyber kriminalom ali se i tada crta da su došli iz provincije.
Suđenje decenije nekakvom Šariću čija krim. grupa broji 4 čoveka od toga 3 klinci. Pravosuđe i policija kidaju!

 

Tona "ponovljenih uloga", Tika glumi onog iz UMO i drž. službenika, glavni haker iz "Moj jutarnji smeh" njegov ortak klinac iz "Grupe" itd.
Dijalozi standarno razmišljani na engleskom pisani na srpskom pa neki brđan govori "uđimo, nevreme će".

 

Pozitivno: zanatski dobro baratanje vremenom i jedan broj dobrih dramskih scena. Par dobrih novih klinaca (crnogorci) ali uz pravilo što je lepši to je i lošiji. I na kraju sjajna količina ženskih autora.

 

Sve u svemu advokate očekuje ozbiljan krindž fest a sama serija je očigledno pisana za ovu novu kastu veverica iz IT-a da kad se vrate bajkom sa posla uključe telekom umesto netfliksa.

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Odgledao kosti preko RTS planete. Meni se dopada, mada je kraj malo zbrzan. Užasno mučan utisak mi ostavlja ali u dobrom smislu. Izbor glumaca mi super, naročito epizodisti i statisti. Pejaković mi isto super. 
 

Epizode, kad se odbiju spice i podsećanja su bliže 30 nego 45 minuta realnog trajanja. 
 

Svidja mi se i struktura sa podnaslovima. Malo me podseća na neku igricu. 

Link to comment

ou :lol:

odgledala sam juče dve epizode. zaista ima odličnih delova, i smešnih, ali onda sklizne u neki treš i u neku fikciju da se zapitaš, gde se ovo događa i ko uopšte ovako govori... ali ja sam se to pitala i za vratiće se rode, pa su me neki ljudi sa novog beograda ubeđivali da je to u dlaku tako.

odlični su glumci. malo su pokarabusili generacije, čini mi se... ko je kome ovde muž, deda, otac, dete... nešto se ne poklapa.

šteta, deluje da malo fali da bude baš zabavno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...