Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

......Узгред, ова последња, епизода бр. 6 Мочваре је ремек дело. Начисто сам се залудео са њом. Сад сам је погледао и никако да дођем себи. Вау. Синтеза свега. То је то. Не вреди да препричавам најјаче моменте, једноставно златна епизода на тему људских грехова и Србије данас. 

Link to comment
3 hours ago, nisam ja said:

meni postaje sve bolje. dobra atmosfera, muzika, ima taj humor. slava pokidala. 

Да, слава је била за памћење. :kecman::violina:А вече уочи славе два секса намерно прекинута "на пола", од оних мање грешних инспектора се то можда и очекивало, али чак је и онај најгрешнији решио то вече да "пости". :D Уздржавање од греха, тј. греха у људском смислу, а не у верском, јер јасно је да нико ту није прави верник (изузев екс зависнице од хероина која је споредан лик и нема је на слави)  , дакле, уздржавање од греха  - који опет није 21. вековни грех, али је грех према брачном партнеру - и на крају радост свију уз "Ти си моја чоколада", тј. радост коју доноси то што су сви на славу дошли чистог срца. Уметнички сјајно приказана та танка нит која дели оно духовно у човеку од животиње у њему.

Link to comment

Pogledao  Tajkuna, pola sezone sam čuljio uši u pokušaju da čujem šta pričaju. Vidim da ovde pominjete karinu od zvuka u još jednoj seriji.

 

Tajkun puca od paretina bačenih na produkciju i gomile rupa u skriptu. Gluma tužiteljke i saradnice, te Bjeline cure baš boli. Preporučujem kremu ili kapi za oči.

 

Šta je još "aktuelno" pored Močvare i Hotel Balkan (čuh u Utisku Romčevića pa reko aj da skinem)?

Link to comment
Pogledao  Tajkuna, pola sezone sam čuljio uši u pokušaju da čujem šta pričaju. Vidim da ovde pominjete karinu od zvuka u još jednoj seriji.
 
Tajkun puca od paretina bačenih na produkciju i gomile rupa u skriptu. Gluma tužiteljke i saradnice, te Bjeline cure baš boli. Preporučujem kremu ili kapi za oči.
 
Šta je još "aktuelno" pored Močvare i Hotel Balkan (čuh u Utisku Romčevića pa reko aj da skinem)?
Meni je Tajkun mnogo bolji od Močvare.
Al možda se popravi.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Sve su iste :fantom:

 

 

Inace, taj Romcevic iz nekog razloga vazi za kao dobrog pisca. Onaj Hotel Balkan je toliko los, da bi mene bilo sramota da se javno pojavim da sam tako nesto napisao. Njega naravno zabole, uzeo kintu..

Link to comment
45 minutes ago, Milošica said:

Kreće uskoro Državni Službenik 2. sezona.Ne znam da li si gledao prvu,ali kvalitetnija je od svih tih nabrojanih.

 

Posto sam konacno odgledao, mogu i da prokomentarisem. DS je gledljiv, ali ispod nivoa Bese ili Tajkuna. U odnosu na UMO je bolji utoliko sto je Maric bolji glumac od Kostica. Problem je naravno u scenariju, prepun rupa i gluposti, ono kako mali Mita zamislja rad sluzbi posto je odgledao na stotine spijunskih serija i filmova. Kao i u slucaju UMO, rediteljski tandem Lekic-Zivkovic vadi stvar, tako da na kraju ispadne sasvim solidno..

Link to comment

Radan Popović dobio nagradu "Antena" za DoP u seriji Tajkun.
Sasvim zasluženo!

BTW, odgledao Močvaru od prošlog vikenda.
Lele majko...
Bukvalno sva scena traje 30% duže nego što bi trebalo.
Baš loše...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

 

Državni službenik ima jedan krindž po epizodi, ali sve u svemu zabavna limunada, sasvim ravnopravna sa inostranim. Logičkih i scenarističkih rupa mnogo manje nego Tajkun. Super bi bilo da nam je DB onako ozbiljan, a službenici onako posvećeni i angažovani :rolleyes:

Živ nisam gde će da se razvije priča sa Sandžaklijom koji je bio  impresioniran Gračanicom.

Link to comment
On 29.9.2020. at 13:40, Jimmy Kowalski said:

Sve su iste :fantom:

 

 

Inace, taj Romcevic iz nekog razloga vazi za kao dobrog pisca. Onaj Hotel Balkan je toliko los, da bi mene bilo sramota da se javno pojavim da sam tako nesto napisao. Njega naravno zabole, uzeo kintu..

pozorisni rad mu ne poznajem, sto se TV serija tice, pisao kazneni prostor, serija nit smrdi, nit mirise, nije prelosa, nije masterpiece od komedije, i Ljubav, navika panika, koja iz nekog razloga ima neki kultni status, i vazi za genijalnu rubanu komediju, a meni je  to samo jos jedan u nizu pinkovih treseva, mozda malo bolje upakovano, i ajde da kazemo d aova starija garda odlicno glumi, anrocito Zijah Sokolovic, ali, kako je ta serija stekla dobar status, i jos dobila neke znacajne nagrade,, pojma nemam...kapiram da  je tad bila glad za nekom urbanom komedijom,a li dajte malo kriterijuma..mada, za ove serije Gorcina Stojanovica je vrhunska..

Link to comment

Nova, druga sezona hit serije “Državni službenik” na male ekrane stiže nam ovog vikenda na kanal Superstar. Prvu epizodu kao što je već poznato gledamo od 21.00 u subotu 10. oktobra, a druga sledi odmah sutradan u istom terminu.

 

Ono što do sada, međutim, nije bilo poznato, a što saznajemo, jeste da sa zakašnjenjem od sedam dana, 17. oktobra “Državni službenik 2” startuje i na TV Pink. Nastavak popularne domaće krimi sage, ovog puta smeštene u svet sajber kriminala očekuje nas na Pinku, kao i na Superstaru, vikendom, subotom i nedeljom, ali od 20.00.

 

 

 

 

Link to comment

За "Мочвару" :heart: ... начин на који истражује тзв. грешност :evil: и њене последице, до сада невиђено на нашем екрану. Као да је неко наручио серију за мене и то баш у моменту када сам почео да преиспитујем себе око тога да ли сам био суров према хришћанству - тј. да ли се без хришћанских начела (схваћених као систем универзалних етичких начела које има скоро свака религија) изнутра ослобађамо или почињемо да дивљамо као звери? Вероватно и једно и друго. Тим питањима се комерцијалније бави и овај Ридли Скот када у свемиру сукобљава атеистичку и верујућу цивилизацију ("Raised by wolves")  - налазећи у обема озбиљне предности и озбиљне мане. Те две серије поредим и због основног мотива: модела родитељства и даљих последица тога.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...