Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Odgledao prve dve noćas. 

Jbm mu ovo baš loše. 

Ali kako mi je lakmus kad scenarista ili ko god ima upliv, krene da "promoviše" kraj u kome je odrastao (vidi pod blok11c)... 

Baš traljavo... 

Ono neko gledao te razne dektivske "mistične" serije... 

Link to comment

Мени су прве две епизоде Мочваре доста добре, аутентична српска прича са сонгом из "True detective", :) баш коол... чак ми и та неразговетност Горана Богдана лежи, пошто је, пре него што је постао полицајац (бивши ортаци га зову "кер") у том криминалном полусвету као младић имао надимак "мутави", или тако нешто... А још даље у прошлост - сугерише се да је имао нарочито трауматично детињство, због чега је вероватно развио говорне мане и тај "зид" према свету. 

Link to comment

И трећа епизода "Мочваре" је више него успела. Изнад сваког мог очекивања... јер многи аутори нису успевали да по дубини истраже личну митологију нашег малог човека, а ово до сада је на опасном трагу да у томе успе. Трећа епизода је готово без "вишкова", удара по суштини, од деценију продужене "новоталасне" младости јунакиње на почетку епизоде, па до тзв. грађанског иживљавања над полицајцем самом на крају епизоде. Стари грађански слој који је блазиран, непристојан и осион, а и грађански слој у настајању, са периферије града (млада полицајка са фамилијом) као брана распаду система. 

Link to comment
15 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

И трећа епизода "Мочваре" је више него успела. Изнад сваког мог очекивања... јер многи аутори нису успевали да по дубини истраже личну митологију нашег малог човека, а ово до сада је на опасном трагу да у томе успе. Трећа епизода је готово без "вишкова", удара по суштини, од деценију продужене "новоталасне" младости јунакиње на почетку епизоде, па до тзв. грађанског иживљавања над полицајцем самом на крају епизоде. Стари грађански слој који је блазиран, непристојан и осион, а и грађански слој у настајању, са периферије града (млада полицајка са фамилијом) као брана распаду система. 

Znači vredi gledati...

 

Ostali,šta kažete za "Močvaru"?

Link to comment
Znači vredi gledati...
 
Ostali,šta kažete za "Močvaru"?
Može da se gleda, ali ja gledam možda sveee...
Zapravo žalimo za glupim kiksevima...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Znači vredi gledati...

 

Ostali,šta kažete za "Močvaru"?

Malo je mracna atmosfera, tih je ton, pa moras da pojacas, neki cak ukljucuju titl :D 

Generalno nemas slicne serije kod nas.

 

A prica generalno je sablon, moze da se gleda. Dijalozi su zalosni, mislim da je i montazer cesto pustao nekog vecitog studenta da odradjuje posao umesto njega.

 

 

  • +1 2
Link to comment
19 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

И трећа епизода "Мочваре" је више него успела. Изнад сваког мог очекивања... јер многи аутори нису успевали да по дубини истраже личну митологију нашег малог човека, а ово до сада је на опасном трагу да у томе успе. Трећа епизода је готово без "вишкова", удара по суштини, од деценију продужене "новоталасне" младости јунакиње на почетку епизоде, па до тзв. грађанског иживљавања над полицајцем самом на крају епизоде. Стари грађански слој који је блазиран, непристојан и осион, а и грађански слој у настајању, са периферије града (млада полицајка са фамилијом) као брана распаду система. 

jel ti ovo ozbiljno:blink:?

post na prethodnoj strani sam shvatio kao ljuti sarkazam ali ovde sam vec zbunjen...

necu da kazem da domaca produkcija nije svakojaka sranja iznedrila ali sto se konkretnog zanra tice, ovakvo djubre je stvarno vrhunski promasaj!

 

i 1 tehn. pitanje za kraj : da li titl za gluve funcionise samo u live gledanju ili je do mog eon-a? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...