Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Voleo bih i ja da čujem. Onako amaterski sam ulovio par Bogdanovih nahovanja i to baš čujnih. U više scena se čuje ducking šuma čim prestanu da pričaju. Korać je iskusan dizajner zvuka dok je sam snimatelj zvuka potpuno nepoznat. (sve mi se čini da je nedostatak tehnike ili iskustva kod snimanja. Što je baš fail.)

Link to comment
Voleo bih i ja da čujem. Onako amaterski sam ulovio par Bogdanovih nahovanja i to baš čujnih. U više scena se čuje ducking šuma čim prestanu da pričaju. Korać je iskusan dizajner zvuka dok je sam snimatelj zvuka potpuno nepoznat. (sve mi se čini da je nedostatak tehnike ili iskustva kod snimanja. Što je baš fail.)
Ko je snimatelj zvuka?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Нисам гледао само вечерашњу епизоду, све остале јесам и не примећујем тај "звучни" проблем. Можда зато што фокусирано слушам, појма немам. Није серија за гледање успут или уз ћаскање са друштвом, то су углавном дијалози људи у "лимбу" (због овог или оног разлога, "изопштеници" из нормалног друштва) па им реченице не звуче баш као да се такмиче у беседништву на Правном.

Link to comment

 

3 hours ago, Frank Pembleton said:

Ko je snimatelj zvuka?

.... Shiit has hit the fan!
 

Na špici piše: Vanja Sinkević - mikroman. Pustio sam malo prvu epizodu, zvuči kao da fali 20% zvuka...a velika pažnja je posvećena pozadinskim zvucima, dizajner se baš potrudio. 

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

imam glupo pitanje u vezi sa serijom grupa.

svi pushe cigarete meko pakovanje. otkud to?

sent from bubamoto
 

pa to je sad moderno, da ne kažem in

ovi pušači okje poznajem u okolini svi meko pakovanje duvane

Link to comment

Meni je kul verzija pesmice Kiša pada, trava raste, nekako ima jezivu i zlokobnu notu i pridaje atmosferičnosti scene u kojoj se čuje.

E sad, da li to ima smisla ili je ubačeno onako larpurlaristički je drugi par cipela.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
5 minutes ago, Matilda Ivancic said:

jesu li glumice jana i marta bjelica sestre, po sisama bi se reklo da su rod

Jesu sestre,ali ne rođene.

 

@Filozof manijak

 

Ne znam,meni je to smešno ispalo.A možda sam samo snob prema domaćim serijama :D

Edited by Milošica
Link to comment
7 hours ago, Filozof manijak said:

Meni je kul verzija pesmice Kiša pada, trava raste, nekako ima jezivu i zlokobnu notu i pridaje atmosferičnosti scene u kojoj se čuje.

E sad, da li to ima smisla ili je ubačeno onako larpurlaristički je drugi par cipela.

Потписујем.

Контекст је, бар како ја видим, прелаз из детињства у одрасло доба, тиме се ММ бави у више ауторских дела. У серији има врло мало "одраслих" људи, ако их уопште има. Има углавном неодраслих и понеко ко је оштећено одрастао. Па и онај препев сонга из "True detective" што иде на крају серије, садржи стихове: "Школа је готова и живот почиње..."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...