Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

ja znam dosta ljudi koji su danas bili na protestu. Većina njih ne zna da nešto što se zove "Zavetnici" uopšte postoji.

(deo njih se po početku govorancija okrenuo i otišao).

Brojnost protesta nema veze sa Zavetnicima već sa anti nato raspoloženjem. Da je neko drugi skupio muda i organizovao protest bilo bi još više ljudi.

(ovi moji su se uzdržali od šerovanja na mrežama)

 

Protivljenje NATO-u je praktično jedini stav koji delim sa organizatorima protesta (i to samo ukoliko zažmurim na putinoljublje), ne prepoznajem se u njihovoj priči, ali to ne menja činjenicu da su u ovom trenutku oni jedini koji organizovano protestuju zbog približavanja Alijansi. Nisam išla niti bih išla na njihove skupove, no, mogu da razumem ljude koji jesu, potreban im je kanal za ispoljavanje nezadovoljstva. 

Nedelanje drugačije (leve, građanske, demokratske, kako god) opozicije ostavlja Vučiću više nego dovoljno manevarskog prostora da protivljenje NATO paktu (i ne samo njemu, što je još gore) svede na vulgarnodesničarski kolorit i putinofiliju, plasirajući sebe kao racionalnu alternativu. 

Link to comment

Avram se uplasio!  :o

Nakon toliko tamburanja da treba vrsiti kampanju za i glasati za, da je vreme manjeg zla proslo, uplasio se 1 srpskog sabora zavetnici pa mu je i Vucic manje zlo.

 

pa ne bih glasao za njega pobogu  :lolol: ni da mu je Hitler sa druge strane.

jednostavno me cudi da obrazovani, pitomi ljudi srljaju na demonstracije ne gledajuci ko ih organizuje.

ta vrsta nekritickog gneva nas nece nigde odvesti.

Link to comment

Ne razumem vas, zaista.

 

Ni mi tebe :)

 

Ako sam anti NATO, i ako se organizuje skup koji ne zagovara ništa do mirnog protesta/šetnje po gradu, što se mene tiče, mogu da ga organizuju i vehabi omladina Gornjih Maoča, ne bih se osećao nepoželjnim ili viškom na skupu.

Link to comment

^Reče hrvatica 

 

Nego da pitam, jel onaj silni svet 9.3. bio Vukov glasač ili dolazio da skida Slobu? A oni 5.10. svi odreda bili za Koštunicu?

Link to comment

A što se pravdate vas dvojica? Kome se ide na fašistički skup, neka ide, ovo je slobodna zemlja još uvek. Dok vas ima u stotinama nije strašno, posle ćemo da vidimo

 

Srećno 

Link to comment

Koja dvojica? Inače, nikakvo pravdanje, samo ne vidim logike da se ne ode na anti NATO skup, bez obzira na organizatore. Da li ga organizuju ekstremno desna govna, žuta govna, tečna govna, ne vidim razliku niti mi je bitna sve dok se slažemo oko stvari oko koje smo se skupili.

Link to comment
×
×
  • Create New...