Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Mnogo stvari me buni ovde, ne znam kada se Mujica, navodno, odao sendvičima, ne znam ko je Ryan Franco koji ima 14.530 postova...

odao se odao,omiljeni su mu oni sa mrtvim sovama :fantom:

Link to comment

Nisam ti ja kriv što je dr V uveo Srbiju u PzM i što je otvorena NATO kancelarija za vezu čije je postojanje, lege artis, pratio diplomatski status, a potom i otvorena vrata za dalju saradnju sa NATO kroz prezentacioni dokument iz 2007. 

 

A još manje sam kriv što je dr V uradio salto mortale nakon toga, tamburajući o Kosovu kao da nije shvatao da sklanjanje Miloševića ne znači da sve počinje od nule i da se ništa više ne važi, i pritom upropastio i sebe i stranku i počinio mnoge druge štete u tom procesu.

 

 

Msm, meni ova saradnja NATO (IPAP) ne smeta, niti bi mi smetalo da se pojavljuju novi tehnički sporazumi oko raznih oblika vojne saradnje.

 

Moji argumenti protiv članstva u NATO-u su negde ovakvi:

 

1) trenutno, i za predvidljivi period u budućnosti, to nema demokratski legitimitet, smešno mali broj ljudi to podržava, izgledi na uspeh nekakvih PR akcija u tom smislu nisu veliki:

2) trenutno, i za predvidljivi period u budućnosti, nema neto benefita za bezbednost Srbije, tj. nismo ugroženi tim rizicima za čije suzbijanje je članstvo u NATO-u optimalan korak.

3) integrativni koraci na polju bezbednosti primereni našim mogućnostima i željama se sasvim dobro mogu ostvariti i kroz EU.

 

Ostalo - kuknjava nad 1999, mrski NATO fašisti, antiamerikanizam i antiglobalizam, zavera da se sveti srpski narod na prevaru i preko noći uvuče u mrsku alijansu, "hoće da nas uvuku da bi nas kontrolisali" (kao da bez toga nema kontrole) - smatram uglavnom trabunjanjima i izlivima nekanalisanih emocija.

"kuknjava" nad 1999 ima veze sa tackom 1) to jest sa malim brojem ljudi koji to podrzava

 

tako da "kuknjava" ne ide pod "ostalo"

Link to comment

dok je vučić na vlasti, dveri i ostali neće moći mnogo da se razmašu. ali se bojim da su oni opcija koja trenutno jedina može da ga ugrozi u budućnosti

Link to comment

dok je vučić na vlasti, dveri i ostali neće moći mnogo da se razmašu. ali se bojim da su oni opcija koja trenutno jedina može da ga ugrozi u budućnosti

 

Potpuno se slazem. I to ce da bude veliki problem u buducnosti. Prvo velike su sanse da ova ekipa dodje na vlast na ulici a ne na izborima. Drugo to moze destabilizovati region.

 

?

 

Pre se čini da tek nakon par godina, dolazi ''zanimljiv'' period

 

Kad se Rusi i Ameri umore od Sirije i kada se steknu uslovi za Srbiju onda ce konflikt da se prebaci u evropu. Plus jos nece biti Obame koji se ustrucava da reaguje. Videcemo, ali nisam optimista.

 

EDIT: Evo ga i izvestaj organizatora protesta.

Edited by Eraserhead
Link to comment
×
×
  • Create New...