Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Јако је забаван овај топик, права мала хроника шизофрене паланачке циркуске дружине чији сам и ја део, вероватно као дебели, бркати туљан који у пластичну трубицу дува "Марш на Дрину". Ту су и тете на трапезу које гледају свет наглавачке па закључују да НАТО нервира десничаре, ту је и човек-ђуле који има флеш-бек на ЈНА и заставника који урла "Атомски с лева, НАТО снаге напредују из правца запада", бацачица ножева која сечивима прецизно исцртава силуете статиста не повређујући никога, низ кловнова који покушавају да у ваздуху одрже гомиле тањира са сликама Коштунице, али мени је ипак најдражи Просперо у публици који полако прелази у своју коначну форму - Мирослава Лазанског међународног права. :wub:

 

Nisam ti ja kriv što je dr V uveo Srbiju u PzM i što je otvorena NATO kancelarija za vezu čije je postojanje, lege artis, pratio diplomatski status, a potom i otvorena vrata za dalju saradnju sa NATO kroz prezentacioni dokument iz 2007. 

 

A još manje sam kriv što je dr V uradio salto mortale nakon toga, tamburajući o Kosovu kao da nije shvatao da sklanjanje Miloševića ne znači da sve počinje od nule i da se ništa više ne važi, i pritom upropastio i sebe i stranku i počinio mnoge druge štete u tom procesu.

 

 

Msm, meni ova saradnja NATO (IPAP) ne smeta, niti bi mi smetalo da se pojavljuju novi tehnički sporazumi oko raznih oblika vojne saradnje.

 

Moji argumenti protiv članstva u NATO-u su negde ovakvi:

 

1) trenutno, i za predvidljivi period u budućnosti, to nema demokratski legitimitet, smešno mali broj ljudi to podržava, izgledi na uspeh nekakvih PR akcija u tom smislu nisu veliki:

2) trenutno, i za predvidljivi period u budućnosti, nema neto benefita za bezbednost Srbije, tj. nismo ugroženi tim rizicima za čije suzbijanje je članstvo u NATO-u optimalan korak.

3) integrativni koraci na polju bezbednosti primereni našim mogućnostima i željama se sasvim dobro mogu ostvariti i kroz EU.

 

Ostalo - kuknjava nad 1999, mrski NATO fašisti, antiamerikanizam i antiglobalizam, zavera da se sveti srpski narod na prevaru i preko noći uvuče u mrsku alijansu, "hoće da nas uvuku da bi nas kontrolisali" (kao da bez toga nema kontrole) - smatram uglavnom trabunjanjima i izlivima nekanalisanih emocija.

Link to comment

Nda, ljudi koji imaju stav da ne žele nikad biti na meti džihadista i Putina ili da imaju upliv u prljave rabote koalicijskih snaga po Aziji, teoretičari su zavere, nekontrolisano trabunjaju. Verovatno su i nacionalisti.

Edited by dillinger
Link to comment

Лепо ја кажем Лазански. ::fantom:

 

Коштуницин корак ка НАТО је наивни и окаснели потез усмерен ка заустављању признавања Косова. ДСС није пропао због тога што се Коштуница "окренуо Русији", већ јер се испоставило да политику ДСС подржава мање од 5% грађана Србије.

 

Што се НАТО тиче, мене боли сваки корак ка њима јер је то и корак ка признавању Косова. Све остало, и добро и лоше што носи чланство у НАТО, ми је у другом плану. Такав став је, такође, наиван и окаснео, али бар не лупетам о геостратегији лепећи успут погрешне етикете на ког стигнем. ;)

Link to comment

Јако је забаван овај топик, права мала хроника шизофрене паланачке циркуске дружине чији сам и ја део, вероватно као дебели, бркати туљан који у пластичну трубицу дува "Марш на Дрину". Ту су и тете на трапезу које гледају свет наглавачке па закључују да НАТО нервира десничаре, ту је и човек-ђуле који има флеш-бек на ЈНА и заставника који урла "Атомски с лева, НАТО снаге напредују из правца запада", бацачица ножева која сечивима прецизно исцртава силуете статиста не повређујући никога, низ кловнова који покушавају да у ваздуху одрже гомиле тањира са сликама Коштунице, али мени је ипак најдражи Просперо у публици који полако прелази у своју коначну форму - Мирослава Лазанског међународног права. :wub:

 

:lol: Dopada mi se tvoj stil pisanja, čak i kad zabasaš u dvoranu iskrivljenih ogledala kao sada. 

Link to comment
Euro-Atlantic partner countries

 

Još jedna stvar koja nas je lupila po čelu posle 15 god od početka evroatlantskih integracija

 

Nažalost taj luksuz da budemo anti nato proevropski soc.dem levičari nemamo. Šta da se radi, život je sranje. Ili Eu/Nato ili Zavetnici

Link to comment

Што се НАТО тиче, мене боли сваки корак ка њима јер је то и корак ка признавању Косова.

 

i nije nesto. 100% sam siguran da necemo videti taj dan kada cemo moci reci "eto zato su priznali kosovo jer su pre toga potpisivali ugovore s natom"

Link to comment

Nda, ljudi koji imaju stav da ne žele nikad biti na meti džihadista i Putina ili da imaju upliv u prljave rabote koalicijskih snaga po Aziji, teoretičari su zavere, nekontrolisano trabunjaju. Verovatno su i nacionalisti.

...

2) trenutno, i za predvidljivi period u budućnosti, nema neto benefita za bezbednost Srbije, tj. nismo ugroženi tim rizicima za čije suzbijanje je članstvo u NATO-u optimalan korak.

...

+1

Link to comment

Koji su to tacno rizici od kojih te nato kao fol brani u bilo kojoj situaciji osim od sebe samog?

Arkan je patentirao to partnerstvo za mir princip jako davno samo se tad narodski zvao reket.

Edited by frn1782
Link to comment

Ne razumem. DS je ispušio na izborima jer je hteo u NATO i zato što bi radio ovo isto što sad rade i radikali? I zato što bi radio to isto DS će da ispuši opet. 

 

 

Pretpostavljam da će radikali da pobede opet u toj postavci stvari? 

Link to comment

rece jean bot  :fantom:

 

Napuši mi se kurca, i ti i svako ko me od sada bude nazvao botom.

 

To što neću da glasam da se nesposobna bagra koja ništa ne ume da radi osim da se bavi  politikom (a to radi katastrofalno) uhlebi umesto druge nesposobne bagre nije botovanje nego zdrav razum.

 

P.S. Moderatore, kazni me za napušavanje ali ostavi ovaj post da mogu u budućnosti da se  referenciram na njega u odgovorima stranačkoj omladini.

 

 

 

 

@Ryan: ne konkretno zbog toga, već jer su gomila nesposobnih idiota sklonih donošenju pogrešnih odluka zarad sopstvene sitne koristi.

Edited by JozoMujica
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...