Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

Boldovao sam ruske autore posto pricate o ruskoj knjizevnosti. (Nabokova ne racunam posto je Lolita napisana na engleskom.)

 

Ja trenutno citam knjigu Itala Sveva sa ove liste koju sam pazario u Trstu, njegovom rodnom gradu. Sve preporuke!

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

U fazonu - somebody stop me:

 

Šarčević: Informatika će biti obavezna od prvog razreda, programiranje od trećeg

Ministar prosvete nauke i tehnološkog razvoja Srbije Mladen Šarčević najavio je da će informatika postati obavezan predmet od prvog razreda, a programiranje od trećeg razreda osnovne škole.

U intervjuu za beogradski list Politika, Šarčević je predstavljajući Strategiju razvoja do 2030. godine, rekao da se u škole vraćaju "bazični sportovi", među kojima i plivanje, jer se bazeni u manjim mestima grade isključivo pri školama.

Specijalizovana odeljenja za sportiste postojaće, pored Sportske gimnazije, u još pet gradova Srbije.

Šarčević je rekao i da će se od nove školske godine u nekim gimnazijama uvesti odeljenja za učenike nadarene za istoriju i geografiju, i smerovi za razne umetnosti.

 

Link to comment

Ne kapiram šta je loše u idejnom predlogu? Kapiram da će izvedba (ako do nje dođe) biti odrađena u sns maniru, loše i sjebano. Ali u samom predlog Šarčevića ne vidim šta je problem?

Link to comment
24 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne kapiram šta je loše u idejnom predlogu? Kapiram da će izvedba (ako do nje dođe) biti odrađena u sns maniru, loše i sjebano. Ali u samom predlog Šarčevića ne vidim šta je problem?

Kao neko ko se bavi razvojem softvera skoro pa 30god, odgovorno tvrdim, da je za informaticku pismenost nebitno formalno znadje informatike (sto u nasem slucaju podrazumeva koriscenje elementarnih alata), to bi trebalo da se uci u toku jedne skolse godine (negde 7-8 razred). Mnogo je vaznije

- logicko/algoritamsko razmisljanje, sto moze da se uci iz svih predmeta po malo a najvise iz matematike...

- razmisljanje u pro and contra fazonu, tj. razmisljanje o problemima (projektima) i o tome koliko su predlozena resenja dobra, sta nije uzeto u razmatranje, sta je moralo da se uzme u razmatranje itd.

- debata/argumentacija (tu su drustvene nauke dusu dale: istorija, analiza literarnih dela, delovi geografije)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...