Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

14 minutes ago, gospa buba said:

 

beskrajno je zanimljivo videti kako se danashnja gradska deca (drugu ne poznajem), 21 veka, shokiravaju nad tabuima i ogranichenjima 19 veka, kao, wtf :blink:

Pa i nije bas, meni barem: Zlocin i kaznu svedu na 'koliko price oko jedne babe', taj rad...

Ali sta nas briga, tu su uvek Gospodari prstenova i slicni uradci u kojima je sve jasno, na jednoj strani lepi, plavi i pametni, na drugoj ruzni, prljavi, zli... :sleep:

Link to comment

Anu Karenjinu i Vreme smrti pamtim kao centralne knjige tokom srednje, s tim što mi je Vreme smrti bilo mnogo zanimljivije. No, šampion smaranja je bio pomenuti Tihi Don koji sam sa uživanjem batalio na polovini čitanja kada nam je profesorka rekla da su svi tadašnji pisci bili plaćeni po učinku pa su zato opisivali stepe na 20 strana...

Link to comment
19 minutes ago, Budja said:

 

Ja jesam, cak sam i Tihi Don procitao ceo! Za lektiru, oba romana.

Komentarisem kako se vecina djaka snalazila.

 

kakva oba romana, tihi don ima cetiri toma

 

ja sam isto procitao tihi don u srednjoj, ceo naravno, i dobio keca iz tihog dona jer prof nije poverovala da sam procitao (mislim da nisam dobro odgovorio na neko prilicno tesko pitanje, a inace slabo pamtim imena i u knjigama i irl).

 

znate ona pitanja, kako se zove taj i taj koji je to i to...

Edited by Krošek
Link to comment
Just now, Krošek said:

 

kakva oba romana, tihi don ima cetiri toma

 

ja sam isto procitao tihi don u srednjoj, ceo naravno, i dobio keca iz tihog dona jer prof nije poverovala da sam procitao (mislim da nisam dobro odgovorio na neko prilicno tesko pitanje, a inace slabo pamtim imena i u knjigama i irl).

 

Prvi, Ana Karenjina; Drugi, TIhi Don.

Link to comment
1 minute ago, Krošek said:

 

kakva oba romana, tihi don ima cetiri toma

 

ja sam isto procitao tihi don u srednjoj, ceo naravno, i dobio keca iz tihog dona jer prof nije poverovala da sam procitao (mislim da nisam dobro odgovorio na neko prilicno tesko pitanje, a inace slabo pamtim imena i u knjigama i irl).

 

bio je to drill.

Svaki dan 50 strana. Mesec i kusur tokom raspusta. Takvu disciplinu danas ne bih mogao da postignem.

Link to comment

meni je tihi don smor bio, pre par godina sam ga probala ponovo, smor ostao

 

a oko pamćenja, svi rusi™ imaju po tri imena (ime, prezime, nadimak) za svoje likove,

pomoću kojih nas žestoko zajebavaju.

Link to comment

A bre čitali smo svašta, ja se sećam da je ćale negde pri kraju usnovne "išao da se raspravi" sa profesorkom oko nekog književnog dela, u fazonu "izgorećete im mozak sa tim romanom...ništa neće skapirati, a posle će da priča da je pročitao... Dajte im nešto lakše..."
Koliko se sećam to je jedini put da je išao u moju školu...
Mislim, on je filološki studirao....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

mi smo chitali. ima ludaci koji su chitali i tihi don, ja moram priznati da sam nekako eskivirala, pustom srecom. a za rat i mir sam se uortachila sa nekim likom shto je sedeo iza, pa sam ja pochitala samo mir, a on samo rat, pa smo uskakali da se spashavamo :hihi:

 

elem. ne chitaju deca, nema priche.

 

edip. beskrajno je zanimljivo videti kako se danashnja gradska deca (drugu ne poznajem), 21 veka, shokiravaju nad tabuima i ogranichenjima 19 veka, kao, wtf :blink:

+1 na sve

Link to comment
9 hours ago, namenski said:

Ali sta nas briga, tu su uvek Gospodari prstenova i slicni uradci u kojima je sve jasno, na jednoj strani lepi, plavi i pametni, na drugoj ruzni, prljavi, zli... :sleep:

 

Zato je i popularan.

Link to comment

@namenski

Ja se secam da smo citali Andriceve pripovetke poput "Gospodjice" i "Put Alije Djerzeleza" u 7. razredu osnovne i da mi to tad uopste nije dobro selo, izmedju ostalog jer je i nastavnica bila u fazonu, sta sad tu ima da se objasnjava. Citanje Andrica tokom gimnazije je vec bila druga i lepa prica.

 

U mom slucaju je zbilja nastavnik tj. profesor bio presudan za citanje tih "tezih" knjiga; u gimnaziji smo u prvoj godini imali izistinsku ludacu (koja je, izmedju ostalog, nama na prirodnom smeru objasnjavala svo zlo nauke), u drugoj neku kojoj je bilo svejedno pred penziju i onda u trecoj dobili konacno zenu koja je bila zainteresovana da razgovara sa nekoliko nas u odeljenju, koji su zeleli da citaju. I bila je jako dobra u tome.

 

 

Link to comment
10 hours ago, Budja said:

 

Budimo realni, ni u moje vreme, pre skoro tries godina, niko zivi nije citao Anu Karenjinu (a tek o Tihom Donu da  ne govorim).

-1

Cepali smo Anu u medicinskoj sve u 16, padalo se na popravne ako se nije znala ni boja haljine ni marame.

 

Edit, nije pre 30 ali 20 ima

Edited by desboj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...