Jump to content
IGNORED

NBA 2015/2016


theanswer

  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

To je sve jasno, ali me zanima zašto limitiraju extension ugovore za veterane.

 

Gledam sada NBA rookie ugovore. Baš mnogo loše.

NFL rookie ugovori su dosta bolji za igrače.

Bolje je da postepeno ulaze u kes...inace moze da ih povuce ka bahacenju tipa Bentley, avioni, kamioni, drolje...

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Have_Fun

    587

  • 189-

    410

  • theanswer

    277

  • J.R. Cash

    203

Top Posters In This Topic

Posted Images

Heh, zajebi takve pedagoške metode. Ti momci su igrali high school i ncaa bez pare i dinara. A onda neko ko je prošao sve te filtere i između par miliona world wide konkurenata je baš on izabran kao 1st overall na draftu, dobije u 11m/2y ugovor.

A da bi dobio pravo da ga izabereš ti si tankovao i pravio sprdnju od lige i onda mu daš novac koji Mozgov zaradi za 2 meseca i pritom uopšte ne brineš o timofejevim sklonostima prema bentliju i kamionu.

Link to comment

brate ne razumem poentu, nba je igračima najprijateljskije nastrojena liga od svih pro sportova u americi. SVI ugovori su garantovani.

Edited by theanswer
Link to comment

brate ne razumem poentu, nba je igračima najprijateljskije nastrojena liga od svih pro sportova u americi. SVI ugovori su garantovani.

 

U bejzbolu su isto svi ugovori fully guaranteed i dosta su veći nego u NBA. Mislim da su vrednosti MLB ugovora već probili 300 miliona i pored uvođenja tih moneyball fora.

 

Poenta je da su u NBA rookie ugovori preslabi. Verovatno u Uniji igrača dominiraju veterani i oni su nametnuli svoje interese kad se pregovarao CBA, pa rookie pri podeli kolača dobiju bukvalno samo mrvice. A ni ownerima sigurno nije teško palo da ispoštuju taj zahtev.

Meni to nije Ok iz razloga koje sam već naveo, a nije to dobro ni za samu košarku jer povećava pritisak na igrače da što pre dođu u ligu da bi što pre dobili 2. ugovor, a to znači sve više i više one & done college karijera što je ozbiljan problem za sport.

 

Čak su i top tier igrači u podređenom položaju zbog uvođenja max ugovora i to sigurno povećava ugovore mid-tier igrača, pa Mozgov i Asik dobiju ogromne ugovore.

Link to comment

ugovori u mlb su prosečno manji od ugovora u nba. zato što mlb ima više igrača ali i kad ne bi imala to bi bilo tu negde. godišnje plate igrača nisu veće od maksimalnih u nba.

Link to comment

u MLB imaju 35M per year ugovore, a u NBA je 30M trenutno plafon. A to kad u MLB top tier igrači zabodu neku 300m/10y ugovorčinu je ipak dosta iznad NBA nivoa. Ili one fore da Japancu koji dolazi u USA daju 50 miliona samo da bi imali pravo da prvi pregovaraju sa njim

Mislim da tamo prosek ugovora obaraju igrači koje oni na dnevnom/nedeljnom nivou prešaltavaju u razvojnu ligu i nazad, ali MLB ne pratim skoro uopšte pa ne bih smeo da tvrdim, a to je ionako oftopić.

Link to comment

u MLB imaju 35M per year ugovore, a u NBA je 30M trenutno plafon. A to kad u MLB top tier igrači zabodu neku 300m/10y ugovorčinu je ipak dosta iznad NBA nivoa. Ili one fore da Japancu koji dolazi u USA daju 50 miliona samo da bi imali pravo da prvi pregovaraju sa njim

Mislim da tamo prosek ugovora obaraju igrači koje oni na dnevnom/nedeljnom nivou prešaltavaju u razvojnu ligu i nazad, ali MLB ne pratim skoro uopšte pa ne bih smeo da tvrdim, a to je ionako oftopić.

 

da al kad kažeš da su ugovori mali za rukije pogledaj koliko imaš igrača od recimo 20 godina u nba a koliko igrača od 20godina u mlb

Link to comment

Pa mali su po svakom osnovu.

U odnosu na NBA veteran ugovore su smešni.

U odnosu na NFL rookie ugovore su slabi. Prvih 20ak NFL pickova dobiju isto fully guaranteed ugovore na 4 godine (timovi dobiju opciju za 5. sezonu), a cifre su osetno veće nego kod NBA rookie ugovora što je prilično apsurdno.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...