Jump to content
IGNORED

US Open 2015


renne

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Max Morlock

    201

  • Timmy

    96

  • 189-

    68

  • dùda

    53

Top Posters In This Topic

pa ok, ali je idealan redosled ao, rg i og... sinsi moze i sledece godine (valjda)

 

ne slazem se da je ao vazniji od rg. i kad bi sada pitali novaka siguran sam da bi pre uzeo prvi rg nego sesti ao.

Link to comment

Ajd kad se već licitira, OI prvo, verovatno poslednja prilika za zlato. Pa onda RG i ostali slemovi. A jebo Cincy.

 

A ne razumem pitanje zašto su OI bitne u tenisu. Pa jebote zar treba pričati o važnosti najvećeg svetskog sportskog događaja...

Link to comment

Ne letite bezveze. Ovakvu sezonu treba ponoviti a kamoli odigrati rezultatski jos bolju.

sledeća će biti zanimljiva, tj. taktika odbrane bodova. da li nju može da odigra sa 3/4 gasa koliko je već potrebno za ostanak na prvom mestu da bi one naredne skupljao bodove koje je propustio

Link to comment

Prosuo sam kofu zuci na parisku seljanu letos ali ovo sto sam jutros gledao definitivno je zajebalo vek. Ne cudi me da danas bukvalno svi sportski portali, cak i oni tradicionalno naklonjeni Rodzeru (Eurosport, na primer), pishaju po njujorskoj publici. Unosenje u Novakovu facu iz prvih redova, zvizdanje na vinere, aplauzi na greske, podvriskivanje kad baci loptu za servis, napustanje stadiona na 5:2 ili pre zavrsetka ceremonije dodele pehara, cak i sporadicni zvizduci kad je prozvan da uzme pehar... Stvarno se ne secam da sam ikada video tako nesto na ovom nivou tenisa, svakako ne u finalu GS turnira.

 

Smejali smo se beogradskoj publici sto se trudila da nauci da se ponasa dok je postojao Serbian Open, pa im je stajalo kao piletu sise, ali bolje trud makar i trapav nego uvodjenje ulicarskog ponasanja na teniske stadione i podilazenje idiotima koji ne znaju sta je tenis, samo znaju da je to neko misteriozno cudo koje igra Federer.

 

Neko je dobro primetio da u svom govoru Novak uopšte nije pomenuo/zahvalio se publici, što inače uvek radi. :)

Link to comment

sledeća će biti zanimljiva, tj. taktika odbrane bodova. da li nju može da odigra sa 3/4 gasa koliko je već potrebno za ostanak na prvom mestu da bi one naredne skupljao bodove koje je propustio

 

Novak ima rezervu od skoro sedam hiljada bodova, to skoro ostaje sve i da nista ne uradi na tri od cetiri GS sledece godine, pod uslovom da jedan iz dvojca Rodzer - Endi ne pokupi sve titule. Buduci da su mu GS-ovi fokus a da nose najveci broj bodova sumnjam da ce izgubiti toliko bodova da prvo mesto moze da mu bude ugrozeno, osim, ne daj Boze, u slucaju nekih povreda ili tako nesto slicno. Napisao sam vec ranije da je po meni najveca vrednost Novaka kao igraca njegova neverovatna konzistentnost u rezultatima, osim Federera niko nikad nije uspevao da godinama drzi toliko visok nivo rezultata. Mozda on i ne bude osvajao sledece godine ali ce svakako ulaziti u zavrsnice a, s obzirom na trenutnu razliku u bodovima, taj potencijalni gubitak bodova nece biti toliki da bi brinuo.

Link to comment

ATP lista sabira bodove osvojene u poslednje 52 nedelje. Ergo, na kraju 2016. godine prvi ce biti onaj koji osvoji najvise poena u toj godini, taman Novak usao u nju sa 30 tisuca bodova prednosti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...