Jump to content
IGNORED

US Open 2015


renne

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Max Morlock

    201

  • Timmy

    96

  • 189-

    68

  • dùda

    53

Top Posters In This Topic

Na konferenciji za stampu lik mrtav hladan pita Feda da li misli da Novak moze da ponovo osvoji neki GS turnir, toliko o tome da je svima sve jasno. Ocekivano, Rodzerov odgovor je bio "da li vi mene zajebavate". Ne dajem ja uopste previse znacenja toj siroj "teniskoj" publici vec su se stvari na tom planu jako mnogo promenile. Tumacenje tenisa danas nije u rukama poznavaoca tenisa koji su se svi posakrivali po opskurnim i relativno slabo posecenim sajtovima vec u rukama ove naplavine diletantskih govana koje je sa sobom dovela globalna rodzerizacija tenisa i generalne retardacije sportskih medija.

 

Mudri Ivo Petovic je svojevremeno napisao za Samprasa da je covek koji je sve svoje rekorde poobarao u vreme kad su rekordi bili samo posledica igre i niko ih nije uzimao kao ne znam kakav kriterijum. I apsolutno je bio u pravu. Novak ce svakako uzeti jos nekoliko GS-ova ali da li ce ih uzeti 18 ili nece vise nema nikakvo znacenje osim statisticko. Novak ce za vecinu biti i ostati samo anomalija u svetom poretku teniskih stvari sve i da osvoji 20 GS-ova. Za onu manjinu koja gleda tenis je vec sada prototip tenisera buducnosti, savrsene briljantne masine za igranje tenisa.

mislim da nisi u pravu... samo ce trebati vremena da stvari dodju na svoje. i Ivan Lendl je godinama bio nista drugo do anomalija, robot iz istocnoevropskih zamalja koji je dosao da unisti lepotu tenisa pa ga usput usralo da osvoji i nekoliko GS... danas je Lendl teniska legenda i prvi covek koji je pokazao koliko su ishrana i ostale vanterenske aktivnosti bitne za jednog sportistu...

Novak ce taj krst nositi isto verovatno do kraja svoje karijere, ali za 15ak godina svi ce pricati o jednom od najvecih tenisera ikada i uzimati ga kao primer nekoga ko je izmenio tenis kao sport.

Link to comment

Proklizao kod skretanja na kratku loptu Federa. Srecom stradala samo leva podlaktica malo, ogrebao je kpd prizemljavanja.

Desna. I desna nadlanica, i desno koleno... bilo je tu krvi sasvim dovoljno za niskobudžetni horor ;)

Link to comment

Iskreno, imam osećaj da mu to neprihvatanje samo pomaže.

 

Kad ga budu prihvatili i krenuli da slikaju i komercijalizuju, verovatno će biti kraj. Nadam se da će još dugo navijati za Rodžera, Endija i Rafu.

Link to comment

Napokon da se ne slozim sa tobom :)  Tvoj utisak je jedno, a teniska istorija nesto sasviom drugo. I u njoj ce uvek biti dve vazne liste: Broj titula na GS turnirima i broj nedelja na celu ATP liste. Ostale liste i statistike su nebitne, ali ove dve kreiraju istoriju tenisa. 

 

Za istoriju tenisa da, istorije i jesu uglavnom o datumima, dokumentima i drugim periferijama koje sluze da podrze varljivo secanje. Ja govorim o necemu drugom, o tome da ce i posle 20 GS i 400 nedelja na vrhu ATP liste iza Novaka uvek ostati jedno "ali". S tim sam se pomirio odavno a mnogo vaznije je da se i on pomirio s tim. Za mene je krajnje neocekivano (a ne bi trebalo) to kako se Novak u Londonu i narocito Njujorku nahranio istom onom vatrom u kojoj je izgoreo u Parizu. Nema toga iz cega veciti kameleon nece da nauci i izvuce najbolje iz tog nauka. Samo se nadam da ovo jutros nece zaboraviti do Pariza sledece godine kada ce opet morati da juri trofej koji mu nedostaje u grotlu neprijateljstva i bizarne rasisticke mrznje.

 

Ovo vise nema veze ni sa Rodzerom, Nadalom, Stenom, Endijem ili bilo kojim drugim igracem. Uvek se moze naci neki razlog da bi se "navijalo" za nekog drugog i uvek ce na kraju ostati samo jedan isti gorak utisak, bezlicna mrznja prema ofucanoj i gladnoj lisici koja je usla u teniski kokosinjac i poklala sve podgojene, bele kokoske. Samo neka ih kolje u zdravlju i veselju jos nekoliko godina, lako cemo za brojke i rekorde.

Link to comment

mislim da nisi u pravu... samo ce trebati vremena da stvari dodju na svoje. i Ivan Lendl je godinama bio nista drugo do anomalija, robot iz istocnoevropskih zamalja koji je dosao da unisti lepotu tenisa pa ga usput usralo da osvoji i nekoliko GS... danas je Lendl teniska legenda i prvi covek koji je pokazao koliko su ishrana i ostale vanterenske aktivnosti bitne za jednog sportistu...

Novak ce taj krst nositi isto verovatno do kraja svoje karijere, ali za 15ak godina svi ce pricati o jednom od najvecih tenisera ikada i uzimati ga kao primer nekoga ko je izmenio tenis kao sport.

Pre očekujem ovakav razvoj situacije nego onako što Harper piše.

Link to comment

mislim da nisi u pravu... samo ce trebati vremena da stvari dodju na svoje. i Ivan Lendl je godinama bio nista drugo do anomalija, robot iz istocnoevropskih zamalja koji je dosao da unisti lepotu tenisa pa ga usput usralo da osvoji i nekoliko GS... danas je Lendl teniska legenda i prvi covek koji je pokazao koliko su ishrana i ostale vanterenske aktivnosti bitne za jednog sportistu...

Novak ce taj krst nositi isto verovatno do kraja svoje karijere, ali za 15ak godina svi ce pricati o jednom od najvecih tenisera ikada i uzimati ga kao primer nekoga ko je izmenio tenis kao sport.

 

Ko danas pominje Lendla osim istinskih teniskih fanova? Ti fanovi ce znati i Novakovo mesto, kao sto znaju i Lendlovo, there's no doubt about it.

Link to comment

noćas pre leganja (otišao oko ponoći), natankam se - namerno - tečnošću (da sam namestio alarm, umorna familija bi me zatukla) i zaspem ko klada. i da vidiš, mehur proradio na početku trećeg seta (a možda je i prostata?)!

na onih 5:2 u četvrtom setim se PPP-a. ne bez razloga, razume se.

u 5,15 sam zaspao ko beba i sanjao Mirku kako je seksualno iskorišćavam.

Link to comment

Ovo zadnje je bio detalj koji nismo morali da saznamo :P

...

Sad me zanima da li imam snage i petlje da pregledam sve svoje komentare od početka meča... posle kad su se i drugi pridružili već je bilo lakše :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...