Jump to content
IGNORED

US Open 2015


renne

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Max Morlock

    201

  • Timmy

    96

  • 189-

    68

  • dùda

    53

Top Posters In This Topic

 

da, eva je pokidala. kad hladne glave gledas, odmah vidis i u prenosu. isto tako fino zaspis nakon treceg seta.  :D

 

Ima nas i koji smo to napisali sinoc  :D  Savrseno odsudjen mec.

 

Da li neko ima objasnjenje katastrofalne realizacije brejk lopti Fedje?

Nije da su svih 19 puta bili asovi pa da nije mogao nista da uradi.

 

Najlosije je igrao najvaznije poene pa ti vidi do cega je. Nekoliko puta je na ogromnim poenima izbacio forhende koje inace rutinski resava.

Link to comment

Novak je visio u trecem setu i sam bog zna kako ga je iscupao. Verujem da bi bio pregazen u cetvrtom da ga je izgubio. Federer ga je ispustio i vise nikad nece imati takvu sansu da ga dobije u tri dobijena seta.

 

Mislis u onom trecem setu u kojem je prvi napravio brejk? Da, bas je visio.

 

Sa Rodzerom vec duze vreme u ovom formatu kljuc je u tome koliko dugo traju prva dva seta. Ako oni potraju duze mozes kucu da stavis da Novak dobija mec, narocito ako rezultat posle ta prva dva seta nije 2:0 za Rodzera. U tehnickom smislu Rodzer verovatno nikada nije igrao bolji i kompletniji tenis ali cim mec udje u treci sat a nije ni blizu kraja noge pocinju polako da izdaju, namestanje na loptice je sve teze, sve vise udaraca se hvata dalje od tela i loptice lete u aut ili mrezu. Samo to sto je Novak pomislio da je gotovo pre nego sto je odradio mec do kraja ucinilo je da cetvrti set ne bude totalno one-sided, inace bi se zavrsilo sa 6:2 i ova posrana publika koja je krenula da napusta mec na 5:2 za Novaka ne bi propustila poslednju dramu na ovom mecu.

 

Rodzer vec godinama nema pluca da izgura mec protiv Novaka na tri dobijena seta, obicno negde sredinom treceg seta pocne da popusta i od tog trenutka je samo pitanje razlike na kraju.

Link to comment

Novak je visio u trecem setu i sam bog zna kako ga je iscupao. Verujem da bi bio pregazen u cetvrtom da ga je izgubio. Federer ga je ispustio i vise nikad nece imati takvu sansu da ga dobije u tri dobijena seta.

 

Apsolutno. Svaka od tih brejk lopti je mogla nenormalno da zakomplikuje rasplet. Ne kažem da se možda Novak ne bi vratio na 3:2, ali apsolutno nije bilo nemoguće da izgubi. Sam je Novak na KZŠ rekao da je u 3 setu meč bio "even" i da je mogao da ode na bilo koju stranu. 

 

 

 Samo to sto je Novak pomislio da je gotovo pre nego sto je odradio mec do kraja ucinilo je da cetvrti set ne bude totalno one-sided, inace bi se zavrsilo sa 6:2 i ova posrana publika koja je krenula da napusta mec na 5:2 za Novaka ne bi propustila poslednju dramu na ovom mecu.

 

Federer je odigrao fenomenalan gem na 5:2, ekstremno agresivan i ubojit, pogotovu ona kratka pasing bekend dijagonala, bolestan udarac. 

Link to comment

osim Nadala na vrhuncu niko drugi nema niti je imao pluca da izgura mec s Novakom od kad je gluten free

Zato sam i napisao da mislim da Djovak može ovako da melje do 32-ge maksimalno. On u velikim mečevima često ne pobedjuje na tehniku nego na sposobnost da i posle četiri sata udara kao da je prošlo pola sata. Svi delovi tela rade savršeno, nema drhtanja, nema grčeva, korak se ne skraćuje sam od sebe. To ne znam da li je iko drugi iz Top20 u stanju. Moguće ga je dobiti u pet setova ali mora baš puno toga da se poklopi i moraš da budeš mladji od 30, nema boga.

Link to comment

Ili da te sere ko Vavrinku. Da pogodis sve sto udaris. Ali kao u ovom slucaju kad Novak ima 2 dana odmora nemoguce ga je dobiti na trku. Moze samo na snagu ali mora da te kenja i da broj UE bude mnogo nizi nego sto je slucak za tenis visokog rizika

Edited by tsva
Link to comment

Zato sam i napisao da mislim da Djovak može ovako da melje do 32-ge maksimalno. On u velikim mečevima često ne pobedjuje na tehniku nego na sposobnost da i posle četiri sata udara kao da je prošlo pola sata. Svi delovi tela rade savršeno, nema drhtanja, nema grčeva, korak se ne skraćuje sam od sebe. To ne znam da li je iko drugi iz Top20 u stanju. Moguće ga je dobiti u pet setova ali mora baš puno toga da se poklopi i moraš da budeš mladji od 30, nema boga.

 

Moze kao Vavrinka u Parizu, da izadjes na teren, zatvoris oci i bijes po loptici kao sumanut pa ako te usere, usralo te je, plus da to radis dovoljno dugo da Novak ispizdi i pocne sam da igra slabije. A i to moze na sljaci gde imas dovoljno vremena da stignes na svaku loptu tako da mozes da joj ispustis dusu. Novaka je kad igra svoj najbolji tenis, naravno, uzasno tesko dobiti na pet setova kakvom god igrom, o cemu dovoljno govori njegov ovogodisnji result sheet. Jedan poraz ukupno na sva cetiri GS turnira i to jedini poraz u finalu, to je jebeno dostignuce. Samo Rodzer i Lejver su to uspeli da urade u Open eri.

Link to comment

 

Upravo sam ovo dosao da postavim. :lolol: Clinical article, odavno nisam video da je neko bez preterane upotrebe statistike ovako rasclanio Novakov tenis.To je tacno taj efekat, kad te Novak dovede do maksimuma tvoje igre a onda te natera da sumnjas da ni to nije dovoljno, do trenutka kad tvoja najbolja igra pocne da igra protiv tebe jer pokusavas previse.

Link to comment

Cemu ovaj bezvezni post i na ciji post je ovo odgovor kad to niko nije tvrdio?

Može i na tvoj i na Piksetov, u oba se spominje to nesrećno finale RGa, Vavrinka, glagol usrati i bijenje po loptici kao da su u pitanju drvoseče a ne vrhunski sportisti. Ne treba se toliko poneti u pobedi iako navijamo za Đokovića, da Đoković misli da druge sere kada ga pobede verovatno ne bi bio šampion. Moje skromno mišljenje je da Đoković nije izgubio taj meč zato što je Vavrinku sralo nego zato što je finale RGa i pitanje je kako i da li će rešiti taj problem u glavi. A sad nastavite da licitirate koliko će Novak uzeti slemova do 2050. 

Link to comment

 Moje skromno mišljenje je da Đoković nije izgubio taj meč zato što je Vavrinku sralo nego zato što je finale RGa i pitanje je kako i da li će rešiti taj problem u glavi. A sad nastavite da licitirate koliko će Novak uzeti slemova do 2050. 

 

NIje to nikakav problem u glavi, već je Vavrinka odigrao fenomenalno, plus je težak match-up za Đokovića. Ne treba zaboraviti da ga je Vavrinka pobedio i u Australiji i za dlaku izgubio od njega na USO i pre toga u Australiji. RG nije bila nikakva slučajnost ili ne znam šta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...