Jump to content
IGNORED

US Open 2015


renne

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Max Morlock

    201

  • Timmy

    96

  • 189-

    68

  • dùda

    53

Top Posters In This Topic

jako bitna titula uzeo je 10 ušao u klub igrača sa dvocifrenim brojem gs-ova, kojih nema previše i tako obezbedio večnu slavu za razliku od raznih agasija, vilandera i lendlova ovog sveta čije će rezultate ponoviti još barem 5-6 igrača do 2050 a premašiti ih još barem 2-3, jasno će se napraviti razlika između 1st tier i 2nd tier šampiona, možda već za naših života

- eto malo iz ugla statističara ^_^

 

elem, drago mi je i da je sprečio lažnog goat-a da postane tek 2 igrač u open eri koji je uzeo gs u 34 godini, a opet zamislite da djoker stiže do finala gs-ova 2021 godine i da bude top 4 igrač sveta :o

 

 

 

- kako nam istorija kaže možemo se nadati titulama do 2018 godine, nije ni to loše ^_^

 

 

Link to comment

Vise nikakve veze nema koliko ce GS-ova uzeti Novak do kraja karijere. Covek je hodajuca legenda tenisa i odavno vise nikome nema sta da dokazuje. Nije njegov problem to sto se u poslednjih nekoliko godina oko tenisa nakotilo brdo statisticara i gluperdi koji kroz brojke procenjuju neciju karijeru i igracku velicinu, samo zato sto se pre Novaka pojavio igrac koji je posvetio svoju karijeru opsesivnom namicanju brojki i rusenju tudjih rekorda. 10, 12, 15, 18, 25, koga je briga, osim tu bulumentu ljudi koji i ne gledaju tenis nego samo precrtavaju stavke u statistici?

 

Uostalom, nakon ponasanja publike u finalima Pariza i Njujorka GS turniri su za mene izgubili svaki znacaj i posmatram ih kao i svaki drugi turnir na svetu. Jedino je Vimbldon jos ostao tvrdjava tenisa i zaljubljenika u tenis ciji je fokus na reketu i loptici a ne na liku i delu onih koji zamahuju reketom, koji navijaju za svog igraca ali generalno vole tenis i u stanju su da nagrade i kvalitet onog za kojeg ne navijaju. Sada je vec sasvim izvesno da Novak moze uzeti i 20 GS-ova ali ce ipak za siru "tenisku" publiku ostati samo sidekick kojeg je usralo, tako da savrseno nije bitno kakve ce mu brojke do kraja karijere biti. Sreca da postoji i ona prava teniska publika koja razume sta se sinoc desilo i koja je sinoc svedocila kako veliki sampion stavlja na pravo mesto 20.000 ljudi s druge strane mreze. Samo ovo jutros je vredelo bar pet titula.

 

Dobro Harpere, mislim da malo preteruješ :) Naravno da je bitno koliko će osvojiti slemova. Posle onakve 2011. i onakvog terora nad Fedom i Nadalom postalo je jasno da je Novak goat materijal. Sve što se desilo od tada, malo i krize prevazilaženje toga na Wimbldonu govori u prilog tome, kao i ovaj meč od sinoć. Publika, Fed u svom ponajboljem izdanju, ali džabe... Zato i ne mogu da gledam te mečeve, svaki od slem finala je korak ka najboljem ikada i ima nenormalnu težinu, barem ja to tako shvatam. Svako finale slema pa i polufinale je prilika koja se ne ukazuje svaki dan, to najbolje zna 99+% tura koji nije video dalje od prvih par kola, i zato mi teško pada sve to sa RG-om a i potencijalnih 6 finala njujorka sa samo jednim trijumfom bi teško svario. Niko ne spori da je hodajuća legenda tenisa, bio je to odmah posle 2011. Ali ja ga gledam kao nekoga ko se bori da bude najbolji ikad, a ti znaš bolje nego ja koliko je to teško u tenisu. Msm, uvek sam u svemu bio perfekcionista, svestan sam da ne može da osvoji sve, ali to me ne sprečava da to jako želim. :) I previše značaja daješ tim silnim "statističarima" i šabanima na tribinama iz Pariza i Nju Jorka jer:

 

Sada je vec sasvim izvesno da Novak moze uzeti i 20 GS-ova ali ce ipak za siru "tenisku" publiku ostati samo sidekick kojeg je usralo, tako da savrseno nije bitno kakve ce mu 

brojke do kraja karijere biti. 

 

Koga briga za širu publiku... Za tenisku istoriju Novak će zauzeti mesto koje će po rezultatima zaslužiti, razmažena Fedova publika se tu neće pitati ama baš ništa.

 

 

Imho Novak može da uzima slemove do 32-ge, tu negde će morati da stane jer nema tog tela koje može duže da izdrži toliko raubovanje plus konstantna putovanja i da ostane na nivou koji je potreban da se bude bolji od svih ostalih uključujući one 10 godina mlađe. Đovakov tenis će 2020-te biti osetno slabiji od onoga što igra danas, tada će slemove moći da uzima jedino pod uslovom da kvalitet tako drastično opadne da mu se konkurencija svede na raznorazne Kyrgiose i Dimitrove. U tom slučaju imaće čemu da se nada i u 36-oj.

Fed je sa 33 igrao finala evo i sa 34, ne vidim što to ne bi mogao i Novak. Ovo juče, dva WImbldona, ne znam da li još neko... Da ispred sebe nije imao Novaka koji igra kao vanzemaljac, verovatno bi i uzeo barem jedan. Vilander je posle meča rekao da mu je Novak "najspremniji sportista na svetu". Očigledno je koliko Novak posvećuje fitnesu, ishrani i spremnosti tela, sa takvim pristupom ne bi me čudilo da ih osvaja i do 34, ako bude želeo naravno i imao ličnih motiva i želje da se i tada nadigrava. Feda je on sprečavao da dogura do 18, sada se ne vidi ko bi mogao Novaka da sprečava što ne znači da se neko neće pojaviti. Da, Novak će biti stariji i telo mu neće biti u istom stanju kao danas, ali nije ni Fedu pa vidimo da igra u 34. malo je reći fenomenalno.

Link to comment

Dobro Harpere, mislim da malo preteruješ :) Naravno da je bitno koliko će osvojiti slemova. Posle onakve 2011. i onakvog terora nad Fedom i Nadalom postalo je jasno da je Novak goat materijal. Sve što se desilo od tada, malo i krize prevazilaženje toga na Wimbldonu govori u prilog tome, kao i ovaj meč od sinoć. Publika, Fed u svom ponajboljem izdanju, ali džabe... Zato i ne mogu da gledam te mečeve, svaki od slem finala je korak ka najboljem ikada i ima nenormalnu težinu, barem ja to tako shvatam. Svako finale slema pa i polufinale je prilika koja se ne ukazuje svaki dan, to najbolje zna 99+% tura koji nije video dalje od prvih par kola, i zato mi teško pada sve to sa RG-om a i potencijalnih 6 finala njujorka sa samo jednim trijumfom bi teško svario. Niko ne spori da je hodajuća legenda tenisa, bio je to odmah posle 2011. Ali ja ga gledam kao nekoga ko se bori da bude najbolji ikad, a ti znaš bolje nego ja koliko je to teško u tenisu. Msm, uvek sam u svemu bio perfekcionista, svestan sam da ne može da osvoji sve, ali to me ne sprečava da to jako želim. :) I previše značaja daješ tim silnim "statističarima" i šabanima na tribinama iz Pariza i Nju Jorka jer:

 

 

Koga briga za širu publiku... Za tenisku istoriju Novak će zauzeti mesto koje će po rezultatima zaslužiti, razmažena Fedova publika se tu neće pitati ama baš ništa.

 

 

Na konferenciji za stampu lik mrtav hladan pita Feda da li misli da Novak moze da ponovo osvoji neki GS turnir, toliko o tome da je svima sve jasno. Ocekivano, Rodzerov odgovor je bio "da li vi mene zajebavate". Ne dajem ja uopste previse znacenja toj siroj "teniskoj" publici vec su se stvari na tom planu jako mnogo promenile. Tumacenje tenisa danas nije u rukama poznavaoca tenisa koji su se svi posakrivali po opskurnim i relativno slabo posecenim sajtovima vec u rukama ove naplavine diletantskih govana koje je sa sobom dovela globalna rodzerizacija tenisa i generalne retardacije sportskih medija.

 

Mudri Ivo Petovic je svojevremeno napisao za Samprasa da je covek koji je sve svoje rekorde poobarao u vreme kad su rekordi bili samo posledica igre i niko ih nije uzimao kao ne znam kakav kriterijum. I apsolutno je bio u pravu. Novak ce svakako uzeti jos nekoliko GS-ova ali da li ce ih uzeti 18 ili nece vise nema nikakvo znacenje osim statisticko. Novak ce za vecinu biti i ostati samo anomalija u svetom poretku teniskih stvari sve i da osvoji 20 GS-ova. Za onu manjinu koja gleda tenis je vec sada prototip tenisera buducnosti, savrsene briljantne masine za igranje tenisa.

Link to comment

Naprosto...

 

...

u rukama ove naplavine diletantskih govana koje je sa sobom dovela globalna rodzerizacija tenisa i generalne retardacije sportskih medija.

...

 

...genijalno :Hail:

Link to comment

^^Pa sad, od Samprasa je i krenulo to koliko je ko uzeo GS-ova ako se dobro sećam, pre njega nije bilo baš toliko bitno.

 

Krenulo je posle njega. On je obarao rekorde prosto zato sto je u svoje vreme bio dominantan a Agasi koji mu je bio najveca konkurencija se povremeno pojavljivao i gubio.

Link to comment

Naprosto...

 

 

...genijalno :Hail:

+1

 

rodžera izuzetno cenim, on uglavnom ne priča gluposti na presicama, i onomad kada su 2010-te ga pitali da li je novak otpisan za vrh,

on je istoj toj gamadi prezrivo odgovorio da ''onaj ko otpisuje đokovića, nema pojma o tenisu''

 

ipak, smučio mi se malo na presici pre meča, gde je lukavo (a po meni je to bilo i jadno i kvarno jer on uvek ima sjajnu podršku sa tribina) pozvao navijače jer eto nije godinama u ny igrao finale i biće mu potrebna dobra podrška.

Link to comment

 

 

ipak, smučio mi se malo na presici pre meča, gde je lukavo (a po meni je to bilo i jadno i kvarno jer on uvek ima sjajnu podršku sa tribina) pozvao navijače jer eto nije godinama u ny igrao finale i biće mu potrebna dobra podrška.

 

Ne moze da se osloni na dominaciju u energiji, kondiciji..stariji je..daj sta das, hvataj se za sta god mozes. Da je Novak bio malo vise Novak iz Pariza ili nekog grada sa slicnom bagrom, publika bi odnela prevagu i Rodja bi pobedio nocas. Novak je imao jednu sitnu napuklinu u koncentraciji pa se posle sabrao i dobio mec.

Link to comment

Ne moze da se osloni na dominaciju u energiji, kondiciji..stariji je..daj sta das, hvataj se za sta god mozes. Da je Novak bio malo vise Novak iz Pariza ili nekog grada sa slicnom bagrom, publika bi odnela prevagu i Rodja bi pobedio nocas. Novak je imao jednu sitnu napuklinu u koncentraciji pa se posle sabrao i dobio mec.

ma jasno sve

ali da on poteže u intervjuu pre meča pitanje podrške, tj. da kukumavči za istomtm

a eto nisam od njega očekivala

i tim pre mislim da je to bio vrlo kvaran potez, jer nije to uradio za sebe, nego je tu podršku upravo i ciljao da digne na nivo koji će uništiti novaka

 

sa druge strane nije to ni loše, ako oseća da mu protiv novaka treba i ta dodatna pomoć

Link to comment

+1

 

rodžera izuzetno cenim, on uglavnom ne priča gluposti na presicama, i onomad kada su 2010-te ga pitali da li je novak otpisan za vrh,

on je istoj toj gamadi prezrivo odgovorio da ''onaj ko otpisuje đokovića, nema pojma o tenisu''

 

ipak, smučio mi se malo na presici pre meča, gde je lukavo (a po meni je to bilo i jadno i kvarno jer on uvek ima sjajnu podršku sa tribina) pozvao navijače jer eto nije godinama u ny igrao finale i biće mu potrebna dobra podrška.

 

Ma, nema Rodzer veze s tim, ne bi me zacudilo da je ono budalesanje s tribina i njega izbacilo iz ritma koliko i Novaka jer su u pitanju neki momenti na koje nijedan igrac nije navikao. Sve sto je ova odvratna publika postigla je da gledamo slabiji mec nego sto smo mogli da su se ponasali makar pristojno. Ljudi zaboravljaju da postoji razlog zasto teniska publika cuti tokom poena i zasto ne divlja preterano u pauzama i da je taj razlog vezan za koncentraciju i fokus oba igraca. OK, nemam nista protiv stadionske atmosfere na tribinama ali ljudi na tim stadionima onda treba da znaju da nece dobiti maksimalni kvalitet tenisa. Tenis je mehanicki kompleksan sport i svako ko je uzeo reket u ruke zna koliko je bitno da igrac ima maksimalan fokus u trenutku kad prilazi loptici i udara je, ni za jednog igraca nije jednostavno da posle svakog poena ili cak i servisa gubi vreme pokusavajuci da se "vrati u telo". Jednostavno, sva ova bulumenta koja se doselila na teniske terene s fudbala, kosarke, americkog fudbala i hokeja mora da razume da je tenis drugaciji sport, sa drugacijim zahtevima.

Link to comment

Vise nikakve veze nema koliko ce GS-ova uzeti Novak do kraja karijere. Covek je hodajuca legenda tenisa i odavno vise nikome nema sta da dokazuje. Nije njegov problem to sto se u poslednjih nekoliko godina oko tenisa nakotilo brdo statisticara i gluperdi koji kroz brojke procenjuju neciju karijeru i igracku velicinu, samo zato sto se pre Novaka pojavio igrac koji je posvetio svoju karijeru opsesivnom namicanju brojki i rusenju tudjih rekorda. 10, 12, 15, 18, 25, koga je briga, osim tu bulumentu ljudi koji i ne gledaju tenis nego samo precrtavaju stavke u statistici?

 

Uostalom, nakon ponasanja publike u finalima Pariza i Njujorka GS turniri su za mene izgubili svaki znacaj i posmatram ih kao i svaki drugi turnir na svetu. Jedino je Vimbldon jos ostao tvrdjava tenisa i zaljubljenika u tenis ciji je fokus na reketu i loptici a ne na liku i delu onih koji zamahuju reketom, koji navijaju za svog igraca ali generalno vole tenis i u stanju su da nagrade i kvalitet onog za kojeg ne navijaju. Sada je vec sasvim izvesno da Novak moze uzeti i 20 GS-ova ali ce ipak za siru "tenisku" publiku ostati samo sidekick kojeg je usralo, tako da savrseno nije bitno kakve ce mu brojke do kraja karijere biti. Sreca da postoji i ona prava teniska publika koja razume sta se sinoc desilo i koja je sinoc svedocila kako veliki sampion stavlja na pravo mesto 20.000 ljudi s druge strane mreze. Samo ovo jutros je vredelo bar pet titula.

Napokon da se ne slozim sa tobom :)  Tvoj utisak je jedno, a teniska istorija nesto sasviom drugo. I u njoj ce uvek biti dve vazne liste: Broj titula na GS turnirima i broj nedelja na celu ATP liste. Ostale liste i statistike su nebitne, ali ove dve kreiraju istoriju tenisa. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...