Jump to content
IGNORED

Sharing economy - ko deli vredi


Eraserhead

Recommended Posts

  • Replies 552
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    93

  • Indy

    58

  • Tribun_Populi

    50

  • Prokleto Djubre

    36

  • 3 weeks later...

 

Mislim da postoji jedna velika razlika između Ubera i AirBnba: Uberov biznis model se vrti oko toga da zaobilaziš ili svesno kršiš propise o taksi prevozu. AirBnB je, s druge strane, ,,samo" jedna sofisticirana globalna oglasna tabla za privatni smeštaj. Odgovornost je na oglašivačima da poštuju lokalne zakone (i siguran sam da to stoji u nekom fine print-u kada se registruješ na AirBnBu). I sam je AirBnB, kako se vidi iz tog članka, vlastima dostavljao informacije o svojim korisnicima. Kao što rekoh, ja sam preko AirBnBa išao kod ljudi koji su vrlo uredno bili registrovani kao turistički privatni smeštaj (bila je plaketa na vratima).

 

Ovo u Barseloni nema toliko veze sa AirBnBom samim, jer tamo već godinama postoji taj neki pokret koji želi da ograniči turizam. I pre nego što je AirBnB postao masovni fenomen, sećam i pre par godina bilo je ovakvih članaka, gde su se ljudi žalili kako turizam uništava Barselonu, kako to treba zauzdati, postaće nova Venecija itd.

Link to comment

:lol:

 

To me podseti na jednu staru diskusiju sa slashdota...

 

Dakle bio je neki članak o nekoj novoj eksperimentalnoj tehnologiji koja dozvoljava pravljenje ,,konvoja" automobila ,,na daljinski", tako da prvi vozač u konvoju ,,pilotira" a automobili iza njega ga automatski prate, tj. ,,nakače" se na njega i prate ga, ,,bespilotno", u stopu. Ideja je valjda bila da u konvoju kamiondžija (ili bilo koje druge grupe koja ide zajedno) u jednom trenutku samo jedan mora da vozi, a ostali mogu da odmaraju...

 

I onda kreće jedan da komentariše...pa ovo bi bilo super svi da imaju. Zamislimo, da vođe konvoja budu samo profesionalni vozači, a ostali da budu navođeni od strane njih, to bi baš povećalo bezbednost. I tako bi se npr., koristeći recimo kamiondžije koje redovno putuju svuda po zemlji, mogli formirati redovni konvoji između velikih gradova...a ti se samo uključiš na autoput, pridružiš se konvoju koji ti treba, digneš noge i kuliraš dok ne dođe vreme za silazak sa autoputa...interesantno, zar ne?

 

A onda ide odgovor drugog lika...

 

Odlična ideja! Mislim da je treba još malo razraditi. Sigurnosti radi, mislim da je najbolje da se članovi konvoja i fizički povežu, ne samo virtuelno. To se može postići automatskim spravama sa jedne i druge strane kola, na branicima, koje će se, magnetima privući i dotaći, a onda automatskim mehaničkim bravama i fiksirati. Radi efikasnosti, trebalo bi onda povećati veličinu automobila kako u njega može stati više desetina ljudi, jer i onako niko od njih ne mora da vozi osim vođe. Takođe, radi efikasnosti, treba uvesti fiksne rute konvoja između glavnih destinacija, kako bi smanjili gužvu na putevima i ostavili sav protok ovim konvojima na usluzi. Pošto su putanje onda fiksne, i zbog sigurnosti a i zbog postizanje većih brzina, treba niz te putanje postaviti neku vrstu mehaničkih vodiča, i prilagoditi točkove automobila da niz te vodiče mogu bezbedno kliziti, velikom brzinom, a da ne iskaču. Mislim da je najbolje da ti vodiči budu čelični ili gvozdeni, a i točkovi takođe, što nam govori da se možemo ratosiljati guma, što će biti velika ušteda. Te vodiče možemo nazvati ,,šinama", a te putanje onda ,,prugom". Takođe valja imati i terminologiju za vođu konvoja...pošto on pokreće celu skalameriju, neka on bude ,,lokomotiva"...a pošto su ostali članovi konvoja pasivni tokom transporta, možemo ih nazvati ,,vagonima". Napokon, predlažem i ime za celu ovu pojavu, recimo ,,voz".

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dating app, meeting app, video sharing app...booooring  :yawn2:

 

 

Dok velika vecina novih aplikacija se svodi na slanje prdeza svojim drugarima...

 

 

Doduse mislim da su dating apps malo drugaciji i da tu trziste jos uvek nije postiglo maksimum.

Link to comment

kaze osnovac ubera kod kolbera, da su im nakon svima dostupnog posla taksi vozaca, plan za buducnost - taksi automobili bez vozaca. 

na pitanje kako ce to biti bolje za sadasnje taksi vozace, kaze da oni samo zele da budu deo buducnosti.

(snimanje je prekidano nekoliko puta zbog dobacivanja taksista iz publike)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...