Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

I da, uopste mi se ne bi dopala ideja da nam sirijci, avganistanci (iranci . . .) popravljaju natalitet.

a da ti ipak pališ na Stormfront?

Link to comment

O kakvom ratu vi pišete?

 

To su ekonomski migranti a ne izbeglice, pogledajte iz kojih zemalja dolaze nije samo Sirija u pitanju. Za njih UN konvencije ne treba da važe, nemaju pravo na azil i neophodna je momentalna repatrijacija na tlu čitave Evrope. Nek se u svojim zemljama izbore za demokratiju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovo je stav prosečnog čitaoca Guardiana zadnjih dana, barem onih koji ostavljaju komentare ispod članaka na ove teme.

Link to comment

Meni je fantastično smešna ta opsednutost dobrog broja Mađara nekom čistoćom. Totalna mešavina jedno daj bože 10% krvnih zrnaca inicijalnih Ugara, pa onda Nemaca, Srba, Hrvata, Slovaka, Ukrajinaca, Jevreja, boga pitaj čega sve ne. Naravno, to sa nacijom ne mora da ima veze, ali i ovo sa nekom nacijom nema preterano veze, već je više onako 1 nepatvoreni rasizam. 

Link to comment

 

I da, uopste mi se ne bi dopala ideja da nam sirijci, avganistanci (iranci . . .) popravljaju natalitet.

Što? Šta ti smetaju ti ljudi? Problem je ako se smuvaju sa našim™ devojkama? Zašto je to problem?

Link to comment

a jebiga, ološa taksista uvek ima. kad bih po njima sudio o svojoj okolini, obesio bih se.

Mislim da ovde nije reč samo o taksistima. Čitava zemlja je "u kombinaciji" sa imigrantima. Jednostavno, prevelik je to izazov za švercersku naciju.

 

Taksisti voze, carinici ne vide, policajci žmure, hosteli smeštaju, seljaci iz graničnih sela prebacuju, itd.

 

Previše su patetične i nerealne ove priče o pruženoj kori hleba i flaši vode. Oni svi idu ovuda upravo što ima najviše "varijanti" da se udje, prodje i izadje.

 

E, sad, da li smo endemski šverceri pa smo tako uzeli kombinaciju i poslovično organizovanim balkanskim nacijama ili postoji i skrivena mrva državne politike koja sve to stimuliše, ne znam.

Link to comment

I da, uopste mi se ne bi dopala ideja da nam sirijci, avganistanci (iranci . . .) popravljaju natalitet.

ti bi rade, ove izlive nepatvorenog idiotizma, možda mogao  i da sankcionišeš...

Link to comment

Što? Šta ti smetaju ti ljudi? Problem je ako se smuvaju sa našim™ devojkama? Zašto je to problem?

 

pominjao si nešto da si trigger happy, nemoj sad da se štekuješ

Link to comment

Mislim da ovde nije reč samo o taksistima. Čitava zemlja je "u kombinaciji" sa imigrantima. Jednostavno, prevelik je to izazov za švercersku naciju.

Taksisti voze, carinici ne vide, policajci žmure, hosteli smeštaju, seljaci iz graničnih sela prebacuju, itd.

Previše su patetične i nerealne ove priče o pruženoj kori hleba i flaši vode. Oni svi idu ovuda upravo što ima najviše "varijanti" da se udje, prodje i izadje.

E, sad, da li smo endemski šverceri pa smo tako uzeli kombinaciju i poslovično organizovanim balkanskim nacijama ili postoji i skrivena mrva državne politike koja sve to stimuliše, ne znam.

Jednom pokušam da ne budem mizantrop i eto. Barem ih ne lome u policijskim stanicama, kao u Makedoniji.

Link to comment

Jednom pokušam da ne budem mizantrop i eto. Barem ih ne lome u policijskim stanicama, kao u Makedoniji.

Nema potrebe, što bi lomili sopstvenu robu?

Link to comment

Polako, mene zanima zašto je problem da crnac živi u Srbiji... Mislim, fenomenološki me zanima, lako ćemo posle...

 

Зашто би био проблем.Наша демокрафска слика нам је слична економској.Вртоглаво пада и тешко ће се зауставити,тако да нисмо баш у ситуацији да бирамо ко ће нам ту слику поправити.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...