Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Hm, ne znam bas . . . neki glasic mi sapuce da Vasiliju nije (vise) do diskusije sa mnom . . .

 

Vidi, Vasilije. Sta bi ti rekao da ti ja sad dodjem i kazem da treba da porusis neki pregradni zid u tvom sopstvenom stanu, a da napravis neke druge zidove (npr. pregradni izmedju sporeta i frizidera u kuhinji). Cenim da bi me (kao sto i treba) naglavacke izbacio sa gajbe.

Pa kako onda mi madjarima da pricamo gde oni da zidaju na svojoj teritoriji?

 

^^ Hvala (mada, priznajem da bih lagao kada bih rekao da sam te bas skroz skapirao).

 

^ Po meni, oni su slobodni da zidaju sta 'oce. A time se uopste ne dira u cinjenicu jesu li oni licemeri, ignoranti (a mozda i ratni huskaci). Ali, to je druga tema.

Drugim recima, sto ti ne primis u svoj stan sve te izbegle sa ratnih podrucja, sto ih guras madjarima?

Edited by kul
Link to comment

priliv azilanata kojima je srbija tranzit je povećan za oko 1000 puta u odnosu na period pre početka rata u siriji i to je problem sa kojim mi kao država apsolutno nismo u stanju da se nosimo. kako leto traje njih će biti sve više samo je sreća da taj problem ne rešavaju i ideje za njegovo rešavanje ne smišljaju u nemanjinoj nego u briselu. a problem je što ni oni nemaju rešenje, pa na scenu stupaju fašisti tipa orban

Link to comment

Retki su trenuci kada mogu da kažem da sam ponosan što živim ovde ali podatak da većina unesrećenih sirijskih izbleglica bira Srbiju kao tranzitnu zonu zbog bezbednosti i manjka problema sa lokalnim stanovništvom me uverava da ovde još uvek nije došlo do potpunog mraka. 

 

Bravo za Srbiju. 

Link to comment
 

Drugim recima, sto ti ne primis u svoj stan sve te izbegle sa ratnih podrucja, sto ih guras madjarima?

 

Pa niko ih u stvari i ne gura Mađarima, nego oni idu uglavnom u Nemačku i te prosperitetnije zemlje, a Mađarska im je usputna stanica, kao i Srbija.

 

Ja se sa Vasom možda ne slažem u jednoj stvari, bez obzira što je ideja došla od 64 županije, građenje zida u neku ruku više pokazuje koliko njihov fašizam i nije sasvim stvar njihovog izbora.

Link to comment

Ja se sa Vasom možda ne slažem u jednoj stvari, bez obzira što je ideja došla od 64 županije, građenje zida u neku ruku više pokazuje koliko njihov fašizam i nije sasvim stvar njihovog izbora.

 

Mozes da elaboriras? 

Link to comment

Mozes da elaboriras? 

 

U smislu da im se takve stvari (kao i neke druge) ipak tolerišu u EU, bez obzira što ima i drugačijih glasova. Mađarska nije ni toliko bitna ni toliko suverena da bi mogla da vodi politiku koja ide uz kurac glavnim zemljama u EU. Zato mi je posebno smešno kad se o tome priča u stilu "to je njihovo pravo". Prvo, tako nešto ne bi smelo da bude njihovo pravo, a drugo brzo bi se videlo da oni ne bi mogli da konzumiraju to "svoje pravo", da to ne odgovara moćnijima.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Retki su trenuci kada mogu da kažem da sam ponosan što živim ovde ali podatak da većina unesrećenih sirijskih izbleglica bira Srbiju kao tranzitnu zonu zbog bezbednosti i manjka problema sa lokalnim stanovništvom me uverava da ovde još uvek nije došlo do potpunog mraka. 

 

Bravo za Srbiju.

 

srbija ima dugu istoriju pomoci izbeglicama. od slovenaca cetres prve, preko madjara pedesetseste, turaka osamdesetpete (mozda gresim godinu), srba is bih i hrvatske devedesetih, pa do srbadije sa kosova devedesetdevete.
Link to comment

Pa to, neko ko je pobegao od rata i prešao x hiljada kilometara, teško će ga zaustaviti jedan zid, pa neka bude od čega hoće. Samo će stimulisati proizvodnju što merdevina što ašova sa ove strane. :)

 

Тачно.

 

Чуди ме да се зорана није јавила до сада и да у том зиду није видела шансу за наше грађевинске фирме.Овај зид им је до сада прва страна инвестиција.

Link to comment

U smislu da im se takve stvari (kao i neke druge) ipak tolerišu u EU, bez obzira što ima i drugačijih glasova. Mađarska nije ni toliko bitna ni toliko suverena da bi mogla da vodi politiku koja ide uz kurac glavnim zemljama u EU. Zato mi je posebno smešno kad se o tome priča u stilu "to je njihovo pravo". Prvo, tako nešto ne bi smelo da bude njihovo pravo, a drugo brzo bi se videlo da oni ne bi mogli da konzumiraju to "svoje pravo", da to ne odgovara moćnijima.

Slazem se potpuno, ovo sto si rekao nije neslaganje nego dopuna moje misli.

Link to comment

dopuštaju im samo zato što nisu dirnuli u kasu™ i dok u istu ne gurnu ruku biće im dopušteno. fašizam je ipak evropska izmišljotina.

Link to comment

U smislu da im se takve stvari (kao i neke druge) ipak tolerišu u EU, bez obzira što ima i drugačijih glasova. Mađarska nije ni toliko bitna ni toliko suverena da bi mogla da vodi politiku koja ide uz kurac glavnim zemljama u EU. Zato mi je posebno smešno kad se o tome priča u stilu "to je njihovo pravo". Prvo, tako nešto ne bi smelo da bude njihovo pravo, a drugo brzo bi se videlo da oni ne bi mogli da konzumiraju to "svoje pravo", da to ne odgovara moćnijima.

 

Pa kul, je l' mogu ja i tebi sad da dodjem na gajbu i da ti pricam sta ti u njoj smes da radis a sta ne? I u koju boju ces da krecis zidove?

 

Stvarno ne kapiram otkud imate tu nezdravu ideju da govorite i odredjujete drugima sta oni mogu da rade a sta ne. Nisu ti madjari resili da na svojoj teritoriji kolju srbe pa da je legitimno da se mi pobunimo. Oni, brate, 'oce da zidaju (razapinju) zid.

Kul, brate, neka im.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...