Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Zelaya, covece, sta tebe briga kako to njih ugrozava? oni rekli da ih ugrozava - i kul. Sta se mene/tebe/bilo koga to tice.

Sedamnaesti put - zamisli da ti ja upadnem na gajbu. Ti nisi nikom duzan da polazes racune zasto ti se to ne svidja - mozes da me izbacis na keca.

Sto onda odbijas to isto pravo madjarima (ili eskimima, ili kome god). Evo ,recimo, mozemo i mi u Srbiji da dignemo zid prema makedoniji. Stvarno ne vidim sta bi to imalo da se tice makedonaca. Njima - ako se ne svidja, mogu da rese da se ne druze vise s nama - i kul. Mogu i da rese da skroz zatvore granicu . . . kul, brate, njihova je.

 

Drugo, ja nisam rekao da ih treba pustiti da rade bilo sta - npr. da osnivaju novi Ausvic, Jasenovac i sl. Kao sto ni tebe ne bih mirno gledao da iz tvog stana svaki dan dopiru najstrasniji urlici i mucenja . . . Al' gde ti koji pregradni zid stoji - mene se to stvarno ne tice niti treba da me se tice.

 

Pa to za smrdljivo sam ti vec rekao - evo, meni - po toj tvojoj logici - moze biti smrdljivo sto ti nisi primio na svoju gajbu sto azilanata. Ono - nakucao na svakih 40cm visine po fosnu, pa tako na svaki zid, lepo spavaju po njih 25-rica u sobi . . .Ma, divota.

Edited by kul
Link to comment

NI meni nije najjasnije ali slutim da ima veze sa zidom izmedju Bugarske i Turske koji je ceo taj istocni pravac mozda ucinio neprivlacnim i nezgodnim.

Link to comment

bejah na nekoj konferenciji u florini (sever helade) na kojoj je taj mandil imao sesiju - ne znaš dal da ga zapališ šlajmarom il šakom...

 

na nekim slobodarskim mestima je dobio i jedno i drugo true story  :fantom:

 

Torockai, koji je sa mađarskom muzičkom grupom "Trešnja bez koštice" nameravao da održi koncert u Subotici u izbornoj kampanji Građanskog saveza Mađara, prvo je vraćen sa ulaza u Srbiju, ali je iz drugog pokušaja prešao granicu u Subotici.

U izjavi za agenciju Beta, Torockai je rekao da je u centru Subotice u noći između petka i subote pretučen zajedno sa još dvojicom prijatelja.

On je kazao da ga je policija posle saslušanja sprovela do granice i uručila rešenje o zabrani ulaska u Srbiju do 9. maja 2010.

Omladinski pokret 64 županije MUP Srbije svojevremeno je okarakterisao kao ekstremističku organizaciju.

 

Link to comment

Eto tice nas se, prihvati to kao cinjenicu ili odjebi vise.

 

Druze, predlazem ti da razmotris ton i recnik kojim sa mnom razgovaras. Ja sa tobom (kao i sa svakim drugim) razgovaram mirnim tonom i sa postovanjem. Posto ne zelim da na tezi nacin naucim ko je sa druge strane.

 

Ako imas neki argument, izvoli. Nije legitimno da ti drugome odredjujes kako ce on da stavlja pregradne zidove.

Link to comment

 

Sedamnaesti put - zamisli da ti ja upadnem na gajbu

 

Реално глуп ти је пример.

 

Упадање на гајбу и рат се не могу поредити једно са другим.

Link to comment

moram priznati da nisam upoznat sa svim ovim slučajevima. jesi li ozbiljan ili sarkastičan? pitam zbog izbeglica 95te i prodaje vode. pošto je ta epizoda dosta neprijatna za svariti. za ostlae slučajve ne znam.

 

elem, usled vesti o strahu od azilanata prošle i pretprošle godine, smatram pozitivnim ono što je vasudeva naveo - da izbeglice biraju srbiju kao koridor zbog bezbednosti. lični utisak mi je i da oko štajge postoji jedan uljudan odnos prema onim ljudima. možda grešim.

sasvim ozbiljan. bilo je gadnih incidenata, ali je generalno srbija (tacnije, njeno stanovnistvo) napravila za te ljude puno. za ljude koji su zbog politicara iz srbije i morali iz svojih kuca. zivot ume da bude prilicno apsurdan.
Link to comment

Ja sa tobom (kao i sa svakim drugim) razgovaram mirnim tonom i sa postovanjem. Posto ne zelim da na tezi nacin naucim ko je sa druge strane.

 

 

:lolol:

 

da ponovim: odjebi, mandrilu fasisticki. ako te bas zanima ko je sa druge strane, pitaj me slobodno, bice mi drago da ti izadjem u susret, samo nemoj posle da places, pizda ti materina prostacka i balava.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Zelaya, covece, sta tebe briga kako to njih ugrozava? oni rekli da ih ugrozava - i kul. Sta se mene/tebe/bilo koga to tice.

Sedamnaesti put - zamisli da ti ja upadnem na gajbu. Ti nisi nikom duzan da polazes racune zasto ti se to ne svidja - mozes da me izbacis na keca.

Sto onda odbijas to isto pravo madjarima (ili eskimima, ili kome god). Evo ,recimo, mozemo i mi u Srbiji da dignemo zid prema makedoniji. Stvarno ne vidim sta bi to imalo da se tice makedonaca. Njima - ako se ne svidja, mogu da rese da se ne druze vise s nama - i kul. Mogu i da rese da skroz zatvore granicu . . . kul, brate, njihova je.

 

Drugo, ja nisam rekao da ih treba pustiti da rade bilo sta - npr. da osnivaju novi Ausvic, Jasenovac i sl. Kao sto ni tebe ne bih mirno gledao da iz tvog stana svaki dan dopiru najstrasniji urlici i mucenja . . . Al' gde ti koji pregradni zid stoji - mene se to stvarno ne tice niti treba da me se tice.

 

Pa to za smrdljivo sam ti vec rekao - evo, meni - po toj tvojoj logici - moze biti smrdljivo sto ti nisi primio na svoju gajbu sto azilanata. Ono - nakucao na svakih 40cm visine po fosnu, pa tako na svaki zid, lepo spavaju po njih 25-rica u sobi . . .Ma, divota.

 

Ponavljaš tu analogiju kao papagaj, ali analogija ti ne valja - stan je lično vlasništvo, a zemlja nije. Ajd, nemoj da spuštamo razgovor na taj nivo.

I da, naravno da pravljenje bilo kakvog zida prema bilo kome i ovde bih smatrao podjednako smrdljivim. I ako misliš da na to imamo pravo jer je ovo naša zemlja dvostruko si u krivu - niti imamo pravo kao ljudi na tako nešto, niti je ova zemlja naša (dakle ni moja ni tvoja), niti bi nas iko o tome nešto pitao. O tome odlučuju bogati i moćni i sutra se može desiti i tebi i meni da popijemo sličan zid u lice, kada nam bude bilo bitno da takvog zida nema.

Link to comment

Meni ova Takeshijeva mapa gde se previše kruži vodom od Istanbula preko Izmira do Atine (umesto daleko kraćeg do rumunskih Mamaje ili Konstance, npr) i Vasilijeva konstatcija o neobičnoj poroznosti srpske granice kod Knjaževca nameću neke dileme...

Link to comment

Реално глуп ти је пример.

 

Упадање на гајбу и рат се не могу поредити једно са другим.

 

Pa kako ne mogu, upravo se to (upadanje na gajbu) dogadja u ratu. Srbi iz Hrvatske to jako dobro znaju. O praksi koju su komunisti uspostavili '45 da i ne govorimo.

 

 

:lolol:

 

da ponovim: odjebi, mandrilu fasisticki. ako te bas zanima ko je sa druge strane, pitaj me slobodno, bice mi drago da ti izadjem u susret, samo nemoj posle da places, pizda ti materina prostacka i balava.

 

Uvek sam se divio hrabrosti ljudi koji nekontrolisano napusavaju anonimne nikove.

 

edit. Zelaya, a sta bi bilo da sutra dodje 30-100 miliona kineza u Srbiju. Ono - dopalo im se i oce da ostanu trajno. Je l' bi i onda isto pricao?

Edited by kul
Link to comment

Razmišljam o ovim pravcima kretanja migranata po Balkanu, možda Dunav kao prirodna međudržavna granica predstavlja prepreku koju je najteže preći u njihovoj situaciji...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...