Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Pa šta fali? Ok, sišli smo u gradove sa planina, povećali tamo populaciju 10 puta za 50 godina, često bez prateće kanalizacije. E a sad je problem neki što su sela prazna, hoćemo i da živimo u gradovima ali i da sela ostanu puna... Zašto pobogu?

Problem je u starenju cele populacije, a ne u tome što su sela prazna. Ta vrsta demografskog pritiska je izuzetno loša, jer treba neko i da radi i privređuje. Lepo je videti mesta koja je priroda uzela nazad, ali to ima cenu koju će većina nas platiti neprestanim produžavanjem radnog staža.

Link to comment

frka mu jer ce mu doci na gajbu a onda ce ga keva natjerati da deli plejstejsn sa crncima.

 

 

 

Pa uvek moze da se zicano ogradi od nji'...

Link to comment

Zato što su i gradovi prazni

 

Well big deal. Hiljadu puta je ranije padala populacija zbog epidemija bolesti ili prosto gladnih godina, pa se obnovi kad se poprave uslovi. Ako je čovečanstvo uspelo da se održi sa padovima populacije na taj mnogo manji broj fertilnih ljudi, održaće se i sad.

Link to comment

Well big deal. Hiljadu puta je ranije padala populacija zbog epidemija bolesti ili prosto gladnih godina, pa se obnovi kad se poprave uslovi. Ako je čovečanstvo uspelo da se održi sa padovima populacije na taj mnogo manji broj fertilnih ljudi, održaće se i sad.

ja na svoju penziju ipak ne mogu da gledam sa takvim glacijalnim mirom :lol:

Link to comment

Well big deal. Hiljadu puta je ranije padala populacija zbog epidemija bolesti ili prosto gladnih godina, pa se obnovi kad se poprave uslovi. Ako je čovečanstvo uspelo da se održi sa padovima populacije na taj mnogo manji broj fertilnih ljudi, održaće se i sad.

 

Ne brinem ja za čovečanstvo. Mene, donekle, zanima koliko će ljudi u Srbiji plaćati porez i kupovati namirnice za 50-100 godina. Čovečanstvo će se već nekako snaći. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa meni i ne smeta sto prolaze, gde sam napisao da mi smeta sto prolaze? Ja sam imao da primetim na to sto su neki ovde rekli da bi ih voleli da ostanu/skuce/prizete . . .

Da se razumemo, ne mogu ja nikom na licnom nivou (niti bih to hteo - svako nek' se zeni/udaje kime hoce) da bilo sta branim. Ali - na nivou drzave bih gledao da afirmisem vrednosti i modele za koje nalazim da su korisni za tu istu drzavu.

 

 

Па и нека се призете мени не сметају.Ако не сметају у великом броју Французима,Немцима....зашто би сметали мени.Замисли Србин па још Црнац и рођен у Чачку.Па чим се роди нба је загарантован.

 

Иначе слаб сам ти ја саговорник за ове политичке теме,ја могу да ти кажем дали нешто ваља или не ваља а зид који Мађари граде не ваља никако.

Link to comment

Problem je u starenju cele populacije, a ne u tome što su sela prazna. Ta vrsta demografskog pritiska je izuzetno loša, jer treba neko i da radi i privređuje. Lepo je videti mesta koja je priroda uzela nazad, ali to ima cenu koju će većina nas platiti neprestanim produžavanjem radnog staža.

 

dobro sad, uvek će tu biti kancer i kardiovaskularne komplikacije da i to prekrate

Link to comment

Hm, ajde, ko je Krstiću rekao za naš forum, nek se sam javi... Neću mu ništa... :)

 

Igrajte se, odoh spavati, Hamlet će valjda doći posle, budite dobri...

 

Ujtru ću videti šta je bilo...

Link to comment

Well big deal. Hiljadu puta je ranije padala populacija zbog epidemija bolesti ili prosto gladnih godina, pa se obnovi kad se poprave uslovi. Ako je čovečanstvo uspelo da se održi sa padovima populacije na taj mnogo manji broj fertilnih ljudi, održaće se i sad.

 

Naravno, i to migracijama fertilnih naroda. Pad nataliteta je upravo srazmeran rastu životnog standarda, ljudskim pravima, emancipaciji rada, emancipaciji žena itd. Cela Evropa stari, ko ima šta da ponudi taj uvozi već sada i probira šta uvozi. Nekome dopadnu imigranti.

 

E sad, nekome je to kul, nekome nije kul, a u postojećem poretku se svačija broji tako da... Tek ćemo se mi nagledati Orbana.

Link to comment

ja na svoju penziju ipak ne mogu da gledam sa takvim glacijalnim mirom :lol:

 

Koju penziju? Uprosečeno gledano, penzioni vek se primiče biološkom u Srbiji, i penzija će biti samo za one izuzetke koji će da naguraju 80. Može čovek i da sanja da je moguć sistem gde se radi do 60, pa onda ono troje četvoro dece nastavlja da zarađuje i uplaćuje u penziono, samo to je ipak bila faza u ponciju koja je prošla. Kao što su i sa svim onim piramidalnim šemama prvi korisnici dobro prolazili, ali ne možeš kako kasniji korisnik da kreneš od toga kako da održimo ponzi da radi sad i za mene.

 

Pritom penzija se po definiciji dobija ako se bilo zaposleno za taj radni vek, a u Srbiji u svakom trenutku 30% populacije je ni ne uplaćuje.

Link to comment

Па и нека се призете мени не сметају.Ако не сметају у великом броју Французима,Немцима....зашто би сметали мени.Замисли Србин па још Црнац и рођен у Чачку.Па чим се роди нба је загарантован.

 

Иначе слаб сам ти ја саговорник за ове политичке теме,ја могу да ти кажем дали нешто ваља или не ваља а зид који Мађари граде не ваља никако.

Vidi, ne smetaju ni meni - licno.

ali, na nivou drzave, vidis sta se desava . . . albanci naselili KosMet . . . pa srba tamo skoro da i nema. Sada (uz foru sa ugovorima o dugu) kupuju zemlju i stanove oko Nisa, Leskovca, Vranja . . . u Bujanovcu, Presevu ne placaju struju . . .

 

Za pametnog coveka i komarac je muzika. A nama zvece fanfare u usima.

 

Posto vidim da je pocela hajka na mene kako sam ovakav i onakav - naglasavam da sam iznosio samo cinjenice, nigde nisam napisao "Ubij, zakolji da ... ne postoji". Ako ce to uopste nekog zanimati . . .

Edited by kul
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...