Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

1995 bilo je ljudi koji su izbeglicama prodavali vodu, ali bilo je i onih koji su nosili poslednji komad hleda u neki od centara.

Čini mi se da je ovih drugih bilo više.

Link to comment

azilanti prolaze kroz srbiju zbog lakšeg i bržeg puta koji omogućuje konfiguracija terena. naročito granica između makedonije i srbije i srbije i mađarske. sigurno ne zbog slatkog i vode.

 

Po nekim razgovorima koje sam vodio, ovo sto pominjes je najbitnija stavka, ali ima i toga da nema sistematskog izivljavanja na migrantima. Ipak bih zeleo da istaknem da ne bi trebalo da se suvise raspilavljujemo nad nasim odnosom prema migrantima jer jos uvek nismo stavljeni na ozbiljan test. Pre nekoliko strana sam ovde pominjao bas Presevo, koje postaje migrantski Lisabon ili Kazablanka. Tu postoji potencijal da se stvari izmaknu kontroli i da se broj migranata toliko poveca da ce se stvoriti uslovi za epidemiolosku i humanitarnu krizu. Tada cemo videti kakav je zapravo odnos Srbije prema njima.

Link to comment

zigose kao neonacistu i genocidnog zagovaraca madjarske racije

 

Negde se mora postaviti granica posle koje je nepristojno biti pristojan. 

Link to comment

ozbiljan test je bio prošlo proleće u krupnju, mada mislim da se te slike nisu nešto spektakularno urezale u svest domaćeg stanovništva. ako ih je od nove godine prošlo oko 20k i u beogradu su primetni, mogu misliti na šta će to liči u bujanovcu, preševu kada brojka bude za pola ili duplo veća.

znaš i sam za reakcije stanovnika bogovađe

Link to comment

Tu postoji potencijal da se stvari izmaknu kontroli i da se broj migranata toliko poveca da ce se stvoriti uslovi za epidemiolosku i humanitarnu krizu. Tada cemo videti kakav je zapravo odnos Srbije prema njima.

 

Naravno, to je potpuno tačno. Ali, mislim da je u tom delu već neophodno da priskoči država, koju nemamo, sa organizacijom i preventivom da uopšte dođe do ikakvih komplikacija u tranzitu.

Link to comment

A jel imigranti u Makedoniju većinski ulaze iz Grčke ili Bugarske, zna li se?

 

Iz Grcke.

 

A zanimljivo je da se u poslednje vreme pojacava pravac Bugarska-Srbija, taksisti koji voze migrante od Knjazevca do Beograda kazu da je taj deo granice prema Bugarskoj potpuno porozan, da se prolazi bez ikakvih teskoca. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment
 

 

Zelaya, vidim da nam nisi objasnio sta je tu smrdljivo. Kul, prosto notiram.

ali, carina, policija i vojska bas i postoje da se "sloboda kretanja" ne bi zloupotrebljavala. Jer, sta bi bilo - ponavljam - kada bih ja tebi pod firmom "slobode kretanja" se uvalio na gajbu. Ti bi me ili upucao, ili zvao pandure - ni na kraj pameti ti ne bi iblo da postujes moju "slobodu kretanja".

 

sloboda mog mahanja rukom prestaje tamo gde pocinje neciji nos.

 

I u čiji nos udaraju migranti? Evo, recimo, da stvarno svi hoće da idu da se nasele u Mađarsku (a neće), kako to ugrožava ljude koji tamo žive? Kvari im čistotu nacije? Popiće im svu barack palinku, pa neće ostati za prave Mađare?

Međutim, glavna stvar je što ti u svom ditirambu suverenitetu zaboravljaš osnovnu stvar - zid, rasizam, naci divljaštvo, teror nad romima, paljenja njihovih sela - tu su samo jer su im moćniji to dozvolili. Toliko o njihovom pravu "da na svojoj zemlji rade ono što oni misle da treba".

E, da - smrdljivo je to što se zatvaraju vrata ljudima koji beže od rata u svojim zemljama.

Link to comment

Dva pravca mi ovde neobično stoje prazna: 1) preko Rumunije i dalje 2) i onaj daleko uigraniji Albanija - Italija

 

Ni meni nije jasna Rumunija.

 

Albanija-Italija mi je jasno, Morski put se u sve vecoj meri izbegava zbog ogromnog broja stradalih. Takodje, taj put je nemoguce realizovati u solo reziji, a cene su visoke i nikad ne znas da li ce te skipper ostaviti na pucini nakon sto pobegne gliserom po novu turu.

Link to comment

Dužina granice RO-HU je 4 puta veća od SR-HU, i mnogo bi bila teža za "pokrivanje" zidom. Ili bilo kojim graničnim patrolama. Pa opet, niko tuda ne ide..?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...