Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

U Šapcu je, u zlatno vreme nesvrstanih, bilo dosta studenata (neka viša poljoprivredna) iz afričkih zemalja.

I nekoliko sklopljenih brakova. Deca iz tih brakova su najlepši ljudi koje sam ja uživo videla.

Volela bih da nam se populacija menja na taj način.

Meni je zastrašujuće koliko smo mi kao društvo nazadovali. I tad je bilo zaludnih tetki i strina koje su na

"crne ljude" gledali ispod oka i sa strahom, ali je kompletno društvo na te studente, kasnije i na te brakove

gledalo sa odobravanjem i simpatijama.

Link to comment

Vidi, ne smetaju ni meni - licno.

ali, na nivou drzave, vidis sta se desava . . . albanci naselili KosMet . . . pa srba tamo skoro da i nema. Sada (uz foru sa ugovorima o dugu) kupuju zemlju i stanove oko Nisa, Leskovca, Vranja . . . u Bujanovcu, Presevu ne placaju struju . . .

 

Za pametnog coveka i komarac je muzika. A nama zvece fanfare u usima.

 

Posto vidim da je pocela hajka na mene kako sam ovakav i onakav - naglasavam da sam iznosio samo cinjenice, nigde nisam napisao "Ubij, zakolji da ... ne postoji". Ako ce to uopste nekog zanimati . . .

 

 

Мешаш бабе и жабе.

Има тема о Космету посебна,да не пишемо овде и Косову.

 

Ма која црна хајка,то је овде нормално чим се појави неко нови,то ти је уместо добродошлице. :lolol:

Link to comment

ima tome ihahaj :lol:

 

Upravo o tome ja i pricam, samo sto meni tu nista nije smesno :|

Jer, oni su decenijama imali najveci prirodni prirastaj . . . Nisu oni Djordju Martinovicu tek tako zabili kolac  . . znate vec gde . . .

Tako to pocinje . . .

 

^ pa jeste, KosMet (Kosovo je Kosovo, a Kosovo i Metohija je Kosovo i Metohija) i jeste posebna tema. Ipak, mislim da sam u malom offu kakvog sve ovde ima, a i cenim da jeste u vezi, jer govori o tome kako se ostaje bez teritorije.

 

Evo, moze i ovako. Angela Merkel : Multikulturalizam kao projekat je potpuno propao.

 

da, da, kapiram da je to ta "topli zec" dobrodoslica . . . .kul, neka bude. :) To, naravno, ne znaci da sam zaboravan :|

Edited by kul
Link to comment

Koju penziju? Uprosečeno gledano, penzioni vek se primiče biološkom u Srbiji, i penzija će biti samo za one izuzetke koji će da naguraju 80. Može čovek i da sanja da je moguć sistem gde se radi do 60, pa onda ono troje četvoro dece nastavlja da zarađuje i uplaćuje u penziono, samo to je ipak bila faza u ponciju koja je prošla. Kao što su i sa svim onim piramidalnim šemama prvi korisnici dobro prolazili, ali ne možeš kako kasniji korisnik da kreneš od toga kako da održimo ponzi da radi sad i za mene.

 

Pritom penzija se po definiciji dobija ako se bilo zaposleno za taj radni vek, a u Srbiji u svakom trenutku 30% populacije je ni ne uplaćuje.

 

Pa da. Srećom, narodna tradicija nudi rešenje i za taj problem. 

 

 

 

lapot-1396909148-475599.jpg

 

 

Link to comment

Planeta će pasti još vrtoglavije ako se i ostali narodi ne uzmu u pamet. nije baš ni neka perspektiva da se ratuje oko pijaće vode za neku deceniju. I šta fali praznim selima? kod moje mame u kraju obnovila se populacija vukova i vratio medved koji je bio istrebljen jako dugo... Ne, nego samo čovek treba da sedi na svakoj čuki i dominira planetom.

 

Molim te, ako nije problem napiši otprilike koji je to kraj gde se vratio medved?

 

Mlatim se malo po planinama pa mi nije svejedno, računam da nigde osim Tare nema medveda (osim onih par koje su sa Tare preselili na Južni Kučaj, i jednog medveda puštenog na slobodu na planini Kukavici).

 

(Kad već Kul šara bara što ne bih ja malo trolnuo sa medvedima, a zaista me zanima)  :)

Link to comment

Naravno, i to migracijama fertilnih naroda. Pad nataliteta je upravo srazmeran rastu životnog standarda, ljudskim pravima, emancipaciji rada, emancipaciji žena itd. Cela Evropa stari, ko ima šta da ponudi taj uvozi već sada i probira šta uvozi. Nekome dopadnu imigranti.

 

E sad, nekome je to kul, nekome nije kul, a u postojećem poretku se svačija broji tako da... Tek ćemo se mi nagledati Orbana.

 

Pad nataliteta nije upravo srazmeran rastu životnog standarda, jer bi onda na srpsko 1.6 dece zapadnjak trebalo da ima nekih 0.3-0,4 dece. Međutim ovde recimo ima i nešto više od toga, nekih 1.7-1.8 dece u autohtonim porodicama, i nešto manje u imigrantskim.

Link to comment

 

ali, na nivou drzave, vidis sta se desava . . . albanci naselili KosMet . . . pa srba tamo skoro da i nema. Sada (uz foru sa ugovorima o dugu) kupuju zemlju i stanove oko Nisa, Leskovca, Vranja . . . u Bujanovcu, Presevu ne placaju struju . . .

 

Za pametnog coveka i komarac je muzika. A nama zvece fanfare u usima.

 

Jes' boba mi. Samo pametan čovek ne prosipa stereotipe koji se prenose s kolena na koleno™.

 

 

Javi kad krene navala, imam neko parče za prodaju. :fantom:

 

 

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Jes' boba mi. Samo pametan čovek ne prosipa stereotipe koje se prenose s kolena na koleno™.

 

 

Javi kad krene navala, imam neko parče za prodaju. :fantom:

 

 

A jeste ludilo sa prodajom imanja u tom kraju, cene otišle u nebesa :lol: ni u Timočkoj krajini nije takva jagma.

e bože...

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Pa da. Srećom, narodna tradicija nudi rešenje i za taj problem. 

 

 

 

 

 

 

 

Ako smo konstatovali da više ne živimo u selima, možda možemo da konstatujemo i da se ne bavimo više fizički zahtevnom poljprovrednom proizvodnjom. Tako da taj jedan starac sa slike recimo trenutno izdržava par komada dece od 30 godina, a znam i neke porodice gde otac od 70+ i dalje radi u penziji i pomaže svoju četrdesetogodišnju decu. To je nova realnost, da stariji u proseku samo zadnjih 3-4 godine provedu ne zarađujući. Decu međutim, koja su nekad sa 15 tradila u polju i mogla i da se žene/udaju, sada treba izdržavati u proseku do njihove tridesete dok se ne odškoluju pa dok ne nađu posao. Elem bolje je imati jedno troje četvoro matoraca nego više od dvoje dece.

Link to comment

sada treba izdržavati u proseku do njihove tridesete dok se ne odškoluju pa dok ne nađu posao. 

word, sister - žene su generalno pain in the ass

Link to comment

Ako smo konstatovali da više ne živimo u selima, možda možemo da konstatujemo i da se ne bavimo više fizički zahtevnom poljprovrednom proizvodnjom. Tako da taj jedan starac sa slike recimo trenutno izdržava par komada dece od 30 godina, a znam i neke porodice gde otac od 70+ i dalje radi u penziji i pomaže svoju četrdesetogodišnju decu. To je nova realnost, da stariji u proseku samo zadnjih 3-4 godine provedu ne zarađujući. Decu međutim, koja su nekad sa 15 tradila u polju i mogla i da se žene/udaju, sada treba izdržavati u proseku do njihove tridesete dok se ne odškoluju pa dok ne nađu posao. Elem bolje je imati jedno troje četvoro matoraca nego više od dvoje dece.

 

Očeve će za jedno 30-40 godina zameniti roboti. poenta je sledeća - neće biti posla, a ljudi će i dalje živeti i, što je još važnije, konzumirati. I od toga će zavisiti privreda. Kako će se deliti dohodak kad bude potrebe za jedno tri puta manje radne snage nego danas to ostaje da se vidi, ali kako se reši drugde tako će verovatno i kod nas. No, potreba za trošenjem na određenom tržištu će zauvek postojati. 

Link to comment

Rekoh već negde na drugom topiku, dok je bilo bombardovanje, niko se u komšiluku nije plašio ni bombi ni ničega, koliko da će im doći crnac na ćošak gde stoje i piju pivo ispred podruma. Crnca se plaše k'o groma. :)

Link to comment

Pad nataliteta nije upravo srazmeran rastu životnog standarda, jer bi onda na srpsko 1.6 dece zapadnjak trebalo da ima nekih 0.3-0,4 dece. Međutim ovde recimo ima i nešto više od toga, nekih 1.7-1.8 dece u autohtonim porodicama, i nešto manje u imigrantskim.

 

Nisam neki demograf, ali mislim da se to malo drugačije meri, u nekim dužim vremenskim intervalima. Nešto ovako npr. ili današnja Nemačka kao najdrastičniji primer.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...