Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Evakuisao skoro sve biljke unutra (i preostale ce ovih dana) i ostavio seme od svih. Ako i ove godine pretekne samo neki minoran procenat debelo cu da razmislim da li cu sledece da se mlatim sa prezimljavanjem.

 

Jedino mi neki grcki cili nije dao nijedan plod cele sezone jer su redovno opadali cvetovi. Danas ga pogledam i ladno najmanje jedan cvet presao u plod otkad sam je uneo unutra pre par dana a i ostali okolni obecavaju :)

 

Na glavniim granama su cele sezone otpadali a ovo sve zdravo je na nekoj grancici koja je krenula svojim putem blizu korena biljke.

Link to comment

Ono kad ne moras ni da pises od koje je paprike seme :)

 

manzanoseme.jpg

 

Mislio sam da ce biti narandzasti manzano a ispade crveni

 

http://thechillifactory.com/chilli-chili-chile-product-seeds-Rocoto%20Manzano%20RED

 


da li je neko probao ove papricice?
 
Danas :)
 
Ljuca nego sto sam ocekivao. Veceras cu da napravim salsicu od ove dve iz kojih sam vadio seme
 

 
edit: ne znam sto sam se ja tripovao da je blaga...
 

The heat level of this chilli is hot.

50,000–250,000 SHU

 

Edited by katamaran
Link to comment

Super je salsa. Odbijala me je zbog prejednostavnog recepta a ispade sasvim dobra.

 

 

 

 

Stvarno se oseti taj drugaciji burn o kome pricaju :)

 

Nemam cips pa sam samo malo zaljutio sendvice za veceru. Mogli bi sutra da padnu buritosi sa njom :)

Link to comment
  • 1 month later...

Na prolece cu da sadim i leblebije.

 

Skoro pravio falafel a slucajno mi leblebije ostale duze od 24h u vodi pa su neke i isklijale. Bocnuo dve isklijale u saksiju i jedna izdzikljala desetak cm za nedelju dana. Samo sad lezi na zemlji jer nema sunca  :cry:

 

Nesto sam bacio pogled i leblebije valjda daju nesto smesno malo plodova po biljci al cu da posadim par komada eksperimenta radi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam ni gledao sta pise a vecina vise lici na habe nego na skorpije.

 

Uglavnom bio sam do Tempa na Vilinim vodama i uzeo halapenjo za poperse. Nema vise na kilo nego 18 dinara komad a poprilicno su mali i prilicno smezurani. Bilo je tako nesto i u Cika Ljubinoj al sam se ipak spustio i do Tempa.

 

Uglavnom uzeo sam jos po jednu kajen i skorpiju za seme iako je ogromno pitanje imaju li one zivog semena u sebi. Posadicu sve semenke sto izvucem pa je jedna valjda pretekla. Kajen je skroz isti kao onaj sto sam kupio na pijaci prosle i sadio ove sezone pa sa njom verovatno i nema smisla da se zezam.

 

Verovatno cu veceras da vadim semenke iz te skorpije (iskopah jednu sto malo vise lici na real deal) pa cu da vidim kako cu da prodjem. Osecam da nece biti ni blizu onoga sto bi trebalo.

 

edit: na Vilinim vodama nisam video skorpije na kilo al su bile valjda 40 kinti komad. Koliko sam video na maxi shop online imaju jos zanimljivih vrsta po raznim cenama. Naga je valjda cak 250 kinti komad a opet pitanje je da li je upotrebljiva za seme

Edited by katamaran
Link to comment

Izvadio semenke iz skorpije.

 

Dok je ne raseces izgleda krajnje nevino ali zapahne vonj istog sekunda kad je otvoris. Bas mirise na zlo.

 

Uglavnom nisam odoleo da je ne liznem posle vadjenja semenki i ima opasan kick. Vrh jezika odmah ko da ga seces makazama, kako sam sklopio usne osetim kako mi vatra ode malo i u grlo. Poprilican kick za jedan liz al ne bih smeo da se zakunem da je 4 puta jaca od one moje savine ubice (savina valjda ide do 550 a ovo do 2 miliona)

 

Kako uopste kuvati sa ovim? Jel bi bio jestiv cili sa polovinom? Mozda da stavim samo cetvrtinu al je i paprika relativno mala.

 

edit: mogu misliti kako je kad je kupi neko neupucen :)

 

Mada kontam da 90% pokupuju restorani a upuceni entuzijasti 9.99%.

Edited by katamaran
Link to comment

 

Kako uopste kuvati sa ovim? Jel bi bio jestiv cili sa polovinom? Mozda da stavim samo cetvrtinu al je i paprika relativno mala.

 

nemam pojma ja sam sve moje skorpije od prosle godine osusio i jos ih nisam probao, stra' me :)

Link to comment

Ako mene pitate sta mirise na zlo pre bih rekao black naga, vrlo intenzivan miris, jaci od moruge, mnogima se ne dopada.Od moruga kuvam sos i poneku pojedem zivu,nisam kuvao neko jelo a da sam je dodavao.Taj tvoj cili bi bio extra ljut sa cetvrtinom ali  jestiv, naravno ne bas za sve ukucane

Edited by Haralampije
Link to comment
poneku pojedem zivu

 

Svaka cast :) Ja sam se odvazio da liznem skorpiju al vise od toga tesko.

 

Stavicu 1/4 pa nek ide zivot. Relativno je mala

 

Nikako da osusim ili ukiselim paprike. Samo sos, kuvanje i zamrzivac.

Edited by katamaran
Link to comment

Bacio sinoc pogled na yt. Budalama je malo skorpija pa jos sipaju i source na nju

 

The Source Hot Sauce Extract is the hottest extract on earth. You must treat this product with respect and only use as a food additive. This is a must for every chili head's shelf. The Source is 7.1 million Scoville Units.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...