Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Znas da je ta konkretna papricica bila ljuta? Pre 10-ak dana sam ubrao prve plodove sa neke moje peruanske (jos je nisam identifikovao <_< ) i bila je zdravo ljuta. Juce probam novi plod ljutine ni u tragovima.

 

Mozda su i te moje i te tvoje kao pementos de padron :) Blaga paprika ali od 10-25% plodova budu izuzetno ljuti.

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

juce mi bio komsija koji kaze da je ovo little elf chilli, sta god to bilo. i da treba da pocrveni posle silnih boja. jebat ga. 

 

e, da - ovo za ljutinu. ubrao, probao, bilo dobro ljuto, zatim iseckao i ubacio u neki pileci stir fry i mislio da ce biti fino ljuto a ono mosha. ne znam sta se desilo osim da jos nije zrela. 

Link to comment

a pa moguce da nisam dovoljno stavio ako je ukrasna. mada, ne znam, nije bila ljuta kad sam probao iz hrane a presna bila bas fina. ipak je moguce da sam prerano ubrao, trenutno najblize sto imam crvenoj boji je neka zuckasta a i to tek par komada. ostale su jos zeleno-ljubicaste. 

Link to comment

lici na bolivijsku dugu. I ona se sareni pa su crvene kad konacno sazru

 

stacks-image-screen-.png

 

edit: jeste ukrasna al 20--30k nije za potcenjivanje. Jeste samo 10% od najslabije superhot al opet...

 

Jedino ako je sitan plod

 

edit 2: moja ljubicasta pijacarka (slicna black royalu) ima plod slicne velicine i znam da od nje pasta arrabiata bude zdravo ljuta ako stavim 3 komada.

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

 pasta arrabiata bude zdravo ljuta

Dao sam nekom liku par paprika uz opasku da pazi jer su ultra ljute a on ce na to : Nema za mene ljutog, proteza se topi a meni nista  :0.6:

Link to comment

Smislile se manzano i etiopska smedja da sazru  :)

 

Jedino necu moci da izvucem seme iz grckih jer ih zezala neka bolest celu sezonu. Preko sto cvetova su izbacile al nista od plodova. Srecom se bar nije prosirilo na ostale.

 

Naravno nista ni od thai zato sto sam dobio klijance negde krajem avgusta ili cak u septembru. Valjda ce bar jedna od 4 biljke da pretekne do proleca

 

Ostalo sasvim dobro. Cini mi se da vreme i nije bilo bas najbolje al je bila dobra sezona  :s_d:

Edited by katamaran
Link to comment

Nandzaraste lubenice  :cry:

 

http://www.rareseeds.com/orangeglo-watermelon/

 

Da mi je blize plac tacno biih posadio. Jeste da ide gsb al se verovatno 3 dana ide do tamo bez kola(Glumcevo brdo- dvadesetak stanica od Vozdovca <_< Tu blizu kod Barajeva imam jos jedan al je suvise veliko cimanje bez kola)

 

edit: bar na prvom klipu ovo deluje isto ko one zute sto su bile hit letos

 

 

edit 2: ova je prezrela al je ipak narandzasta. Ono gore je verovatno zuta 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Jos jedna sezona je na kraju. Iako plodova i na papricicama i na ceriju ima u obilju, tesko da ce nesto vise sazreti po ovakvom vremenu. No, dosta toga je vec u teglama i osuseno. Nekako mi bude zao, ali blizi se cas prekopavanja baste i praznjenja saksija. Ove godine sam ranije sve posejao, upotrebljavao sijalice, zezao se sa onim gavezom, i dalo je rezultate. Prvi put sam gajio u basti narandzasti patlidzan i potocarku, ali sam zato potpuno omanuo kod nabavke semena papricica. OK, radjale su fino i dobro su ljute, samo nisu one koje sam ja hteo   :lol:  Za narednu sezonu moracu to ozbiljnije da spremim pa me zanima neka preporuka prodavaca semena. Video sam sta nudi onaj sveprisutni Zika, uglavnom su superhot ubice, dok su meni najzanivljivije jalapeno, neke atraktivnog izgleda (duga, orozco...) te ljutine maksimalno habanero, fatali. Naleteh na ovo fin izbor, korektne cene, cini se nivo vise od ovih sto po oglasima mogu da uvale sve i svasta. Ima li neko iskustva? Ili preporuke za neke druge prodavce.

Link to comment

Od ovog coveka sam uzeo savrsen serano. Slicna halapenju ali ljuca.

 

https://www.kupindo.com/Seme/9896521_CHILI-SERANO-CHILLI-PEPPER-SERRANO-TAMPIQUENO-15

 

Jolokia pimenta leopard je izuzetno atraktivna al je ona od bas ljutih.

 

tesko da ce nesto vise sazreti po ovakvom vremenu

 

meni tek sad sazrevaju ethiopian brown i manzano  :cry:

 

Bice malo toplije ovih dana

 

moj manzano (spanska rec za jabuku) jos vise lici na jabuku od ovih

 

rocotos.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Ok. Narucujem onda iz NS a i taj serano mi je zanimljiv pa cu i njega. I meni dozrevaju one koje su skoro zrele ali ima dosta tek zametnutih ili do pola izraslih, pa cak i cvetova. Najzalije mi jedne vezenke (jedine koju sam imao) koja je skroz okasnila, puna je plodova ali tesko da ce sazreti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...