Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Drugari zemljoradnici, kad se sadi čeri paradajz i je l komplikovano odgajiti ga ne terasi,

i gde kupiti dobre sadnice?

 

 

Seme se u kućnim uslovima može sejati u februaru. Na terasu ili balkon čeri paradajz se iznosi tek onda kada prođu opasnosti od tkz. kasnijih mrazeva, a to je period od kraja aprila ili početak maja meseca.

 

Link to comment

kao vrsta il prodavac od kog sam uzeo? 

prodavac od koga si (sam) uzeo  :) glede ceri paradajza, sve ovo sto su prethodnici napisali, plus ako ne gajis one patuljaste (isto mi se njihov ukus nije dojmio) onda ce ti veca saksija doneti i vise roda. 

Link to comment

Hvala :)

Ne bih seme, sadnice bih. Terasa, sunca ima ujutru i kad prodje pakao najveći, 

a lako je prekriti ukoliko dođe do nevremena.

Ta visoka mi se sviđa.

 

Znači da računam negde kraj marta, početak aprila?

Link to comment

Možeš tako, a ako bude hladnih noći/jutara uneseš ih unutra. Ne znam koliko prostora imaš, ali računaj da on osim u visinu ide prilično u širinu. To donekle regulišeš kidanjem zaperaka.

Link to comment

Hvala :)

Ne bih seme, sadnice bih. Terasa, sunca ima ujutru i kad prodje pakao najveći, 

a lako je prekriti ukoliko dođe do nevremena.

Ta visoka mi se sviđa.

 

Znači da računam negde kraj marta, početak aprila?

Ako hoces visoke i imas vecu terasu preporuka za pear cherry

 

 

Ima zutih i crvenih. Prodaje zena sadnice na Bajloniju svake godine. Do sada je bilo 3 sadnice u casi - 100 kinti. Ako ima zainteresovanih osmotricu joj lokaciju pa javljam

 

edit: vidi se na klipu koliko to moze da poraste. Moji su dobacili do krova pa sam ih nastavio horizontalno po nekim antenskim kablovima i na kraju sezone sam imao prolaz ko sto ljudi naprave od vinove loze :)  Naravno i moje cuveno djubrivo od algi tu daje svoj doprinos.

 

Al najsmesnije mi je sto zena koja prodaje sadnice nije imala pojma da to toliko poraste :)

Edited by katamaran
Link to comment

Bocnuto prvih 60 semenki (10 vrsta x dve case x 3 semenke po casi) . Bas sam se smorio  :ph34r:

 

Ove godine cu da probam da vodim neku pazljiviju evidenciju da vidim bas kolko im treba da isklijaju.

 

Prosuo sam u neku saksiju 50-ak semenki jalapena iz Maksija pa nek mu je i 2% klijavost nesto ce da izraste :)

Link to comment

Valjda cu sutra stici da zasadim i paradajz.

 

Izmaltretirao sam se sa papricicama za sve pare. Nije mi bilo dosta 5 litara zemlje pa sam morao da uzmem jos jedno pakovanje. Iz tri puta sam sve posadio.

 

5 dana od prve ture i naravno za sada jos nista :) Jos 2-3 dana i valjda ce stici neki crvic.

 

edit: lazem...

 

haba2017.jpg

 

Habanero orange. Kotiledoni uredno izasli iz semenke al jos se nije skroz uspravila. Mislim da ce do sutra al u svakom slucaju sezona otvorena :)

 

ocigledno mi je pobegla uz ivicu case, pa je tu morala da se bori sa manje zemlje da ugleda svetlost dana,  pa ju je to dobrim delom ubrzalo.

Edited by katamaran
Link to comment

Kod mene za 7-10 dana niklo skoro sve (40 saksijica), poceo i sa "kvarcovanjem"  :) Ovoga puta sam se trudio da semenke pokrijem sa tek malo zemlje plus sam ih naprskao i onim pominjanim preparatom Bakterije.

Link to comment

Meni posle 12 dana od prve sadnje i dalje samo jedna jedina proklijala  :ph34r: I to onaj habanero sto je prevario sistem pa isklijao nekako sa strane uz zid case

 

 

 

habanero beli 1,2
habanero oranz 1,2 prva proklijala 09.02.2017
habanero senf 1,2
skorpija 1,2
manzano 1,2
kobra 1,2
pimenta jolokia 1,2
ljubicasta pijaca 1,2
Jalapeno pijaca 1,2
fatali 1,2

 

 

Jesu mahom chinense koje sporije klijaju, skorpija mozda nikad ni ne isklija jer je iz Maksija al opet  :ph34r:

 

Mislim da mi nikad nije ovako sporo krenulo

 

Mozda imam crvic ili dva od druge ture sadjene 3 dana kasnije

 

its-something.jpg

 

edit: po svemu sudeci cak ni tih crvica nema...

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...