Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

One sto smo nagadjali da su slabo ljute su isto dobro ljute, kasnije prelaze u bledo crvenu boju, isto tako i ova sa druge slike, ali nisu zelene ni ove koje sam nabrao. One su (uz jos jedne kojih nema ovde) najljuce od ovih koje imam. Btw ovo nije paradajz vec neki, kako zovu, narandzasti turski patlidzan ;)  To sam prvi put sejao ove godine.

edit: inace, ove sa druge slike, kao i one ljubicaste, od svog silnog semena, imam samo po jednu biljku.

Edited by variola
Link to comment
narandzasti turski patlidzan

 

Kod tebe na slici original paradajz.

 

Na trenutak sam se primio da bih mogao da probam sa tako necim sledece sezone al nemam ja taj prostor  :cry:

 

Turkish%20Orange%20Eggplant.jpg

 

I ova saksija je bar duplo veca od najvece koju imam

Link to comment

Ja sam video ovako neku fotku pa mi se svideo i probao da gajim

pjye4uc.jpg

I ja se trudim da ne sirim bastu, da mi ne odvlaci previse vremena, drzim se nekih 20ak kvadrata pa je tu svega po malo. Inace, ovaj patlizan raste nekih 70-80cm i ne siri se previse. Mada, izgleda da ipak treba veca saksija ako se u njoj gaji. Drugar je posadio od moje rasade u nesto manju, porastao je lepo, cvetao, ali nije imao plodova. Sad, mozda je to i zbog neceg drugoga. Gorak je pa mora da se prethodno posoli da bi ispustio sok/gorcinu, a malo je "finijeg" ukusa nego plavi. Ja sam ga samo grilovao, nije mi se dalo da ga punim.

Link to comment

Meni cak prostor i nije toliko mali al je mali za moje apetite. Nikad dosta vrsta papricica :) Skoro nisam brojao al mislim da ima preko 20 vrsta.

 

porastao je lepo, cvetao, ali nije imao plodova.

 

Manjak insekata? Kod takvih stvari mi je uvek oprasivanje prva sumnja mada mi se i ove godine desilo da jedna biljka savine izgubi sve cvetove bez plodova a ostale zamecu ko lude.

Edited by katamaran
Link to comment

Ma ja svake godine povecavam po malo  :) i sve govorim necu vise. Papricica imam i po saksijama, zacinskog bilja isto, kao i u drugim delovima dvorista. Ne znam za taj patlidzan, i moj je u pocetku odbacivao cvetove ali je kasnije poceo i da radja. Njegov je isto napolju, mozda ima manje sunca nego kod mene. Mislim da on trazi vise temperature i vlaznosti.

Link to comment

Sasvim moguce. Nista me ne ubija u pojam kao opadanje cvetova. Jdan dan manzano cveta ko bombona a par dana kasnije sve pootpadalo i ostala samo 4 ploda. Bar cu imati za seme.

 

Sad se opet kao nesto lozi da izbacuje nove pupoljke al cisto sumnjam da bi to i stiglo da sazri. Mada, ako budu topli septembar i oktobar...

Link to comment

Orozco u punom sjaju :) ludo poraste i nosi stotine plodova

 

Bas lepa. Gledacu da ubacim sledece sezone.

 

Pretpostavljam da bi i Bolivijska duga tako da je posadim direktno u zemlju. Ovako u saksiji nije mnogo porasla al nikad rodniju papriku nisam video. Jednom sam je obrao do poslednje i opet je prepuna plodova i cvetova. Samo stancuje.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...