Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Doslo doba za sadnju. Pije se caj od kamilice pa cu posle nocas da natapam semenke.

 

U prvoj turi cu obavezno one iz Maksija jer me zivo zanima ima li zivota u tim semenkama.

 

@Haralampije

 

Jel jalapeno iz Maksija pristojne velicine? Meni deluju malo sitne.

Link to comment

Meni nesto deluju bas sitno. Onda verovatno nije losa ni ona sto sam dobio za seme od onog coveka sto prodaje savine na pijaci.

 

Imam moj mutirani jalapeno, jalapeno iz maksija i jalapeno sa pijace i opet cu verovatno da uzmem sadnicu od Zike. Valjda cu ove godine konacno da se opskrbim papricicom zbog koje sam i usao u ovu pricu.

 

Na kupindu ima habanero za 25 kinti (5 semenki al je to puna kapa) i black royal za 60. Mozda i uzmem rojalku jer mi se cini da sam nekako izgubio tu vrstu.

 

edit: ovo mi lici na one sto prodaju za kamion evra kilo

 

https://www.kupindo.com/Seme/35397927_Paprika-chili-bomb-zuta-15-semena

Edited by katamaran
Link to comment

Nema veze sto je zelen. Samo je manji procenat klijavosti. Svojevremeno sam cuo da za zelene vazi 50%. Vise me brine da li su zamrzavane u nekom trenutku jer bi to verovatno ubilo seme.

Link to comment

Sto sajtova sto informacija. Probacu da nadjem klip sa covekom koji profesionalno uzgraja papricice (koliko se secam bese peter pepper) Kaze da semenke sasvim lepo rade s tim sto je kod zrelih klijavost 90+ posto a kod nezrelih 50%

 

Uglavnom sadicu i te zelene iz marketa i crvene sto sam dobio. Sadicu i semenke iz skorpije iz marketa (zrele) pa cemo videti sta ce biti. Ako skorpija izraste a jalapeno ne onda je do zelenih. Ako nijedna ne isklija onda je pre do zamrzavanja.

 

Nesto sam smoren veceras pa cu da odlozim sadnju za sutra. Bumo vidli za 10-ak dana sta ce da izadje

Edited by katamaran
Link to comment

Pamtim ko slon :) Ovo sam gledao pre neke dve godine (01:44)

 

 

Ostalo mi je u secanju zato sto sam pre toga mislio da od zelenih nema nista.

 

U svakom slucaju su verovatno jako niske sanse da nesto bude od ovih zelembaca. Nek ga zelenost spusti na 40%, hladjenje i zamrzavanje ko zna koliko vremena sigurno dodatno ubija procente

Edited by katamaran
Link to comment

Upravo posadio paradajz (crveni i braon ceri + san marzano) a papricice se natapaju i cekaju sutra. Od planiranih 10, uz poklone izaslo na 15 sorti. Ovoga puta seme uzeo po preporuci Haralampija (+ serano za koga garantuje Katamaran) te ocekujem i znatno uspesniju sezonu od proslogodisnje  :) Ove godine sadim i 15ak dana ranije. Mozda budem imao i nekih semenki viska (npr. Aji Charapita) pa cu javiti za koji dan, ako nekome bude trebalo sta od toga. 

Link to comment

Sad ti je verovatno prerano jer neces koristiti dodatno osvetljenje. Pitanje je da li ti je i rezon da se cimas sa sadnjom kad su sadnice jeftine.

 

Krajnje je jednostavan za gajenje. Samo gledaj da ima dovoljno sunca.

 

Ja uzimam sadnice na Bajloniju. Ima onih patuljastih koje ne volim al su idealne za ogranicen prostor a ima i onih sto umeju da porastu i 2-3 metra u visinu  :wub:

 

edit: da se ja pitam ja bih proterao paradajz onuda... Ako ti ne smeta poveca biljka od jednog ili dva se covek fino narucka cerija. Od ovih patuljastih slaba vajda imho.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...