Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Mozda da je uneses unutra pa uz vestacko svetlo?

 

I meni bugarska sargarepa puna cvetova i malih plodova. Vec sam ih jednom skroz obrao al ne bih se bunio za jos. Nema bolje paprike za gulas.

Link to comment

Doslo doba da se vadi seme iz jolokie. Rekao sam vam da su spicaste na drugim granama

 

 

joloki.jpg

 

Mirise slicno kao habanero ali daleko potentnije. Kad sam povadio semenke i membrane nisam odoleo da je ne liznem i nije ljuta od prvog sekunda al onda krene da narasta.... Jedva cekam da napravim sos od njih al me mrzi za sve pare. Juce sam cak i kupio kilo dzinki da napravim onaj slatko ljuti thai sto savrseno ide na sve al bas nemam snage.

 

Cetiri sata posle vadjenja semenki i ko zna kolko pranja ruku pocesao sam oko vozeci biciklu po Adi  :isuse:  Srecom samo zakacio coskic pa sam progledao posle minut vremena.

Edited by katamaran
Link to comment

Gajimo pogresne sorte...

 

http://news.asiaone.com/news/soshiok/worlds-most-expensive-chilli-now-sale-34000-kilo

 

Ovaj covek sto sam menjao seme sa njim mi dao svasta iz Perua pa cu da mu predlozim da nabavi i ovo :)

 

Mislim da je ova prica tezak bs al valjda i ima neko trziste, samo naravno ni blizu ciframa koje se pominju. Koliko sam bacio pogled cak ne spada ni u superhots.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja na brzaka proguglao i video da je seme desetak dolara pa reko ajde, bar je malo skuplje od ostalih.

 

ovo je valjda nesto ozbiljniji medij sa tom pricom

 

https://kurier.at/genuss/chili-aus-peru-erich-stekovics-zuechtet-das-teuerste-gewuerz-der-welt/221.156.025

 

Cisto sumnjam da se ista teze gaji od bilo kojih drugih a uopste nisu nesto posebno ni ljute

 

"In comparison with other spices, it is very very spicy. It is not recommended to taste or eat it fresh. But as dry, for example in a chicken soup, it gives a light and spicy flavour. Even children can eat it," farmer Priska Stekovicz said

 

 

Ako je 30k very, very spicy ova bi overila od habanera

Edited by katamaran
Link to comment

Ovaj bi da pravi najskuplji dzem (pretpostavljam nesto ko catni) na svetu  :cry:

 

 

lepa papricica. Izgleda da je ovo nesto kao tepin a mislim da sam na nju naiazio i  kod nas.

Edited by katamaran
Link to comment

Danas sam dobio semena od coveka iz NS ciji sam sajt pominjao par postova ranije i koga je Haralampije takodje preporucio. Nesto nije imao pa mi je poslao zamene i ja onda jos jednom pregledam ponudu. Stoji da ima i Aji Charapita koju naravno u vreme narudzbine nisam ni razmatrao  :lol: Poslao sam mu pitanje da li je stvarno ima posto sajt nije 100 posto azuran, pa cemo da vidimo. Inace cena je 150 dinara.

Link to comment

Ako ima uzimam i ja pa da se obogatimo.

 

Bas si pozurio sa semenom. Pre januara nema svrhe saditi a i tada mora uz dodatno svetlo.

Edited by katamaran
Link to comment

Nije mi do bogatstva, nego kad moze onaj Zika da se slika na svim televizijama... :lol:  A pozurio sam sa nabavkom semena poucen losim iskustvom ove sezone. Dobavio sam vec i onaj serano po tvojoj preporuci. Sledece sto razmisljam je malo bolja improvizacija growing boxa, da se ne zezam sa stonim lampama, mozda uzmem neki led panel za osvetljavanje.

Link to comment

Moj manzano je otprilike to.

 

Specificne po crnim semenkama. Jos jedna specificnost je sto navodno najbolje podnose hladnocu od svih papricica jer rastu u Andima.

 

Jos ih nisam brao al su mi ovih dana konacno sazrele par komada.

 

Ovako na stablu original jabuke. Imam minimalan broj plodova al je ovo sto je izraslo povece. Prvi put otkad gajim papricice sam nekoj biljci vezivao svaku granu koja ima plod.

 

1024px-Capsicum_pubescens_%28Rocoto%29.J

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...