Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

makar iz poštovanja prema poginulim ljudima bi trebalo pretpostaviti da je spasilački napor bio nevezan za prateću PR operaciju.

i ne razumem zašto spasavanje stavljaš u navodnike. ima života i mimo Vučića.

Link to comment

Izvini, ali sve u toj prici ukazuje na teski diletantizam. I ja to upravo iz postovanja prema zrtvama.

 

Ali evo - necu vise, rekao sam sta sam imao.

Edited by condor
Link to comment

Ja bih se slozio sa Mujicom glede toga zasto je helikopter morao da sleti u BG.

Drugara su sinoc u ponoc digli i bio je 12h na licu mesta(udesa) i njegove reci su "izginuse ljudi zbog slikanja".

Link to comment

makar iz poštovanja prema poginulim ljudima bi trebalo pretpostaviti da je spasilački napor bio nevezan za prateću PR operaciju.

i ne razumem zašto spasavanje stavljaš u navodnike. ima života i mimo Vučića.

Ne razumem kakve to veze ima sa postovanjem prema zrtvama, niko ovde ne sumnja da su njima namere bile bilo sta drugo osim spasavanja zivota. Radi se o odlukama odozgo koje mirisu na PR.

Link to comment

@condor: čini mi se da vasilije govori o tome da treba pretpostaviti čiste spasilačke napore upravo tih ljudi koji su stradali. i da te napore, a iz poštovanja prema njima, ne treba dovoditi u pitanje. za bednika vučića niko ne bi žrtvovao svoj život. za njegov pr još manje.

 

 

svaki dan ovo pomislim makar po jednom: u užasnom društvu živimo.

Edited by pt 2.0
Link to comment

makar iz poštovanja prema poginulim ljudima bi trebalo pretpostaviti da je spasilački napor bio nevezan za prateću PR operaciju.

i ne razumem zašto spasavanje stavljaš u navodnike. ima života i mimo Vučića.

sam ce covek najbolje odgovoriti, ali ono u feketicu svakako nije bilo spasavanje nego "spasavanje"

i sve da se pokaze da ovo jeste necija govnarija (u sirem smislu) kako ce to uciniti manje vrednim napore ovih ljudi koji zaista jesu bili u misiji spasavanja? milsim na pilote, mehanicare, lekara, sestru oni svakako jesu radili svoj posao, a ako ih je neko i setao sa lokacije na lokaciju zbog javnosti, oni toga nisu ni bili svesni

Link to comment

@katamaran

 

Pogledaj komentare na tangosix.

Mislis na ovo?

 

vlaya

14/03/2015 at 11:19 AM

Da li je istina da su paljeni reflektori na stadionima? Pokušaj sletanja kroz maglu ka tako jakim izvorima svetlosti bi bio još veća ludost i tek tada ništa ne bi videli.

 

 

Moguce..

Link to comment

nemaju bolnice nista. nemaju zavoje, hidrogen, medicinske igle,nemaju kiseonik.

 

Zakon o javnim nabavkama.

 

nema dalje od ovog.

 

potpuno je nebitno da li je helikopter prevozio dete u Beograd zbog PR-a (sto je apsolutno moguce, Betin tekst o uspesnom sletanju govori o PR mobilizaciji tokom akcije spasavanja) ili zato sto Kragujevac, nije imao resurse da se brine o jednom detetu u teskom stanju. i jedno i drugo je simptom neverovatnog civilizacijskog poraza.

Nije tačno da nemaju kiseonik. Otac mi je trenutno u bolnici kao plućni bolesnik(tamo su svi povratnici) i kiseonika ima koliko god hoćeš.

Link to comment

Evo sta pise B92:

 

Akcija spasavanja bolesne bebe počela je oko 21 čas, kada je odron presekao put sanitetu koji ju je prevozio iz Novog Pazara u kragujevačku bolnicu. Dete je imalo probleme sa disajnim organima i bilo je u teškom stanju, a postojala je opasnost da ostane bez kiseonika na putu, jer su zalihe bile pri kraju.

 

Ubrzo je angažovan vojni helikopter, a kako je javljeno, odmah su se oko slučaja angažovali i ministri odbrane i zdravlja Bratislav Gašić i Zlatibor Lončar.

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18195&page=1165&do=findComment&comment=2985251

 

Izvinite, kada su poslednji put doticna dvojica doneli samostalnu odluku? T.j. ovog puta mozda i jesu, ali samo & iskljucivo zato sto su bili apsolutno sigurni da ce biti sefu po volji. I po meri.

Link to comment

 

Mislis na ovo?

 

Da, i ostale komentare gde se govori o ILS i meteo uslovima.

Valjda će se tamo pojaviti komentar nekog ko se razume u tematiku i ume da se izrazi jezikom razumljivim za svakog.

 

do tada, zanimljiv je ovaj komentar

 

Gledajuci u meteo izveštaje gde vidljivost nije bila ispod 800m i baza oblaka na 200feeta daleko je ovo od neke magle. Iskreno mislim da je bio tehnicki kvar uredjaja koji mu sluze za letenje po losim meteo uslovima. ASL avioni su otisli za temišvar zato sto je aerodrom bio zatvoren a ne zato sto nisu mogli sleteti. ASL airbus sleće na 75m vidljivost i 0ft. RiP svim poginulima.

 

Link to comment

Moj utisak je da je na topiku sve podvedeno pod PR. Bebino teško stanje je PR, Beograd umesto Kragujevca je PR, poziv za evakuaciju posle odrona je PR, angažovanje vojske je PR (btw koga drugog možemo da angažujemo, GSS možda?), poletanje sa Batajnice je PR, povratak na Surčin je PR, sve živo je PR i sve se to zaključuje na osnovu poluinformacija i fabrikovanih budalaština iz faking srpskih medija kojima se ne može verovati ni kada napišu koji je danas datum.

 

Ne znamo bre ni zbog čega je helikopter tačno pao. Ali zato znamo™ da je bebu trebalo prebaciti u Kragujevac, da je helikopter trebalo da sleti na VMA i da je u krajnjoj liniji mogao da se spusti tačno na prijavnicu Instituta za majku i dete. A što nije ispalo tako, kriva je PR zavera ministara koji su naredili posadi da sleti na Surčin kako bi se slikali sa bebom u naručju. Pa jebiga stvarno.

 

Cemu tm kada je prvobitna destinacija bila Kragujevac? Ako je Kragujevac odrediste kada vozi sanitetsko vozilo zasto ne bi bio i kada prevoz obavlja helikopter?

Link to comment

@condor: čini mi se da vasilije govori o tome da treba pretpostaviti čiste spasilačke napore upravo tih ljudi koji su stradali. i da te napore, a iz poštovanja prema njima, ne treba dovoditi u pitanje. za bednika vučića niko ne bi žrtvovao svoj život. za njegov pr još manje.

 

 

svaki dan ovo pomislim makar po jednom: u užasnom društvu živimo.

to je to. nisam ni ja dobro razumeo Kondora.

Link to comment

Cemu tm kada je prvobitna destinacija bila Kragujevac? Ako je Kragujevac odrediste kada vozi sanitetsko vozilo zasto ne bi bio i kada prevoz obavlja helikopter?

Zato sto je Beograd druga planeta u odnosu na ostatak Srbije, pa kad se otvorila mogucnost da dete umesto u Kg bude transportovano u Bg racionalna odluka je bila promena odredista.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...