Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malopre sam gledao kzn live. Poprilično sam siguran da je rekao ovim redosledom.

Skoro sasvim siguran.

 

 

I B92 ima ovakvu rečenicu:

"Naređenje sam im izdao lično, na osnovu odluke ministra odbrane", istkao je Bandić i dodao da se let do Mladenovca odvijao bez ikakvih problema. 

 

Kurir i Blic ignorišu drugi deo rečenice.

Link to comment

Kolika je vertikalna vidljivost bila sinoć u KG?

Osim malo kišovito™.

Mislim, ostavljam ti za pravo da kažeš lažu, ali meni tvoje malo kišovito nije dovoljno.

Bez ljutnje.

 

Ma nema ljutnje, naravno, ali ja šetao psa oko 22h, padala neka sitna prolećna kišica, nigde ni traga magli. A vertikalna vidljivost zavisi od magle valjda? Sigurno je bilo vidljivije nego kad po onoj mećavi u Feketiću.

 

Zaista nisam stručnjak za letenje i uslove letenja, ali kada sam jutros pročitao vest (nakon sinoćne gde je pisalo da je beba uspešno dovežena na Institut za majku i dete!) prvo pitanje koje mi se javilo je "kakva magla bre, gde su našli maglu?". Pa se setim da je Beograd nadomak ravnice, da su tu dve velike reke, normalno je da ima magle iako je u Kragujevcu nije bilo, pa se zapitam, a zašto su uopšte išli tamo kad je beba inače trebalo da bude dovežena u Kragujevac?

 

Voleo bih da grešim, i da do ovoga nije došlo samo zato što je neko želeo samopromociju po svaku cenu.

Link to comment

I B92 ima ovakvu rečenicu:

"Naređenje sam im izdao lično, na osnovu odluke ministra odbrane", istkao je Bandić i dodao da se let do Mladenovca odvijao bez ikakvih problema. 

 

Kurir i Blic ignorišu drugi deo rečenice.

A čuj, možemo se ovako ganjati dok ne vidimo snimak.

Čini mi se da je jasno rekao kakonje doneo odluku i obavestio i ministra i načelnika.

Link to comment

 

A o "keramičarevom" raportu na sednici Vlade tek nemam reči ... "Život su izgubili najbolji piloti koje Vojska Srbije ima, to su isti piloti koji su vozili i vas, premijeru, od Feketića" ... to valjda treba da shvatimo kao "Eto i naš vrli Vodja je neustrašivo leteo do Feketića a moglo je isto to da ga snadje"

 

:frust::fur: :fur: :fur: :fur:

Link to comment

Rekao bi civek da na forumu u svakom trenutku ima dvadesetak aktivnih pilota i meteorologa i kontrolora leta a svi dzumle se razumemo ko marica u..

ovaj medicinski transport nije bio nekicspektakl vredan cimanja ministara tipa Feketic ili Obrenovac vec obicno kliziste sa odronom gdecse zateklo bolesno dete. Sqnitetski letovi te vrste nisu bas retkost pa ne vidim materijal za neki zestok PR zgoditak. Inace, treba imati u vidu da taj helikopter nije mali i okretan, to je transportni

Edited by kapetanm
Link to comment

podsecam da je lavina nepoverenja pocela posle betine agencijske vesti koju su prenele mnoge novine, tj vesti o uspesnom sletanju helikoptera. da toga nije bilo ne bilo ni te lavine nepoverenja, to si i sam napisao a ja kvotovao i jos stavio bold :).

 

kontrola letenja :paceјан:

Edited by Pontijak
Link to comment

"Kako je rečeno, helikopter koji se srušio bio je jedna od najispravnijih letelica u ratnom vazduhoplovstvu Srbije"

 

Jedna od najispravnijih... Što će reći da imamo i neke ne baš toliko ispravne. Baš me zanima da li one lete ili su ih prizemljili jer nisu ispravne kao ove najispravnije. 

Link to comment

Oko vertikalne vidljivosti - sinoć oko 20 h sam bio ispred hrama, kod ulaza u biblioteku. Mogla je da se vidi otprilike donja polovina centralne kupole, ništa iznad toga, bez obzira na sve one reflektore koji osvetljavaju hram.

Link to comment

Ma nema ljutnje, naravno, ali ja šetao psa oko 22h, padala neka sitna prolećna kišica, nigde ni traga magli. A vertikalna vidljivost zavisi od magle valjda? Sigurno je bilo vidljivije nego kad po onoj mećavi u Feketiću.

 

Zaista nisam stručnjak za letenje i uslove letenja, ali kada sam jutros pročitao vest (nakon sinoćne gde je pisalo da je beba uspešno dovežena na Institut za majku i dete!) prvo pitanje koje mi se javilo je "kakva magla bre, gde su našli maglu?". Pa se setim da je Beograd nadomak ravnice, da su tu dve velike reke, normalno je da ima magle iako je u Kragujevcu nije bilo, pa se zapitam, a zašto su uopšte išli tamo kad je beba inače trebalo da bude dovežena u Kragujevac?

 

Voleo bih da grešim, i da do ovoga nije došlo samo zato što je neko želeo samopromociju po svaku cenu.

 

Aman, zdrav razum nije dovoljan. Mi nismo stručni, pitanje je samo umemo li da prepoznamo kome ćemo verovati.

 

I ja sam sinoć u 22.30 šetao kuče u predgrađu Beograda, sipila je kišica, nisam primetio nikakvu izmaglicu a pogotovo ne smanjenu vertikalnu vidljivost. Ne zato što je postojala ili nije postojala, nego zato što nisam gledao i ne umem da procenim. Ko još razmišlja o vertikalnoj vidljivosti kad šeta kuče.

 

A naravno da će je voziti u Beograd, Srbija je mala, kad je pacijent već u helikopteru sve je blizu i bolje je odvesti ga do najbolje bolnice (u ovom slučaju Instituta za majku i dete).

 

U kom trenutku je Surčin zatvoren zbog lošeg vremena pa su letovi preusmeravani u Temišvar? Sve do tog trenutka je svakako bilo razumno leteti helikopterom za Beograd. Ako je vidljivost dovoljno dobra za putnički avion, valjda je dobra i za vojni helikopter?

 

Ni tangosix nije nikakvu vest preneo sve do sednice Vlade. Meni je to indikativno. Obično su ažurni sa prenošenjem informacija. Zato, ovaj put, ni njima (t.j. Petru Vojinoviću) ne verujem bez rezerve.

Link to comment

Aman, zdrav razum nije dovoljan. Mi nismo stručni, pitanje je samo umemo li da prepoznamo kome ćemo verovati.

 

 

znam da sam dosadan ali ponavljam: ne bi bilo tolikog nepoverenja da nije bilo betine agencijske vesti koju su uredno sve novine objavile na svojim portalima

Link to comment

ta PR kataklizma ne mora da bude u vezi sa samom operacijom spasavanja.

 

ja se samo nadam da će neko dati jasne, nezavisno ekspertski proverljive odgovore, bez patetike, Feketića i ostalih budalaština, o lancu dogadjaja koji je doveo do tragedije.

Link to comment

znam da sam dosadan ali ponavljam: ne bi bilo tolikog nepoverenja da nije bilo betine agencijske vesti koju su uredno sve novine objavile na svojim portalima

Ma bilo bi.

Seti se poplava i desetina leševa koji plutaju po Obrenovcu.

Zlo su nam napravili, ništa nije kao što izgleda jeste.

Jebalo ih spinovanje, od gajbica i pobede nad natom do danas. Sve redom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...