Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da svi mi ovde po forumu pojma nemamo, možda da se ipak sačeka istraga. U svemu ovom pravi dum su agencijske vesti bez provere, ali oni odavno polivaju više ni to nije iznenađenje

Link to comment

Oficir koji je doneo odluku upravo reče da je promenio odluku zbog toga što KG nije sinoć mogao obezbediti sigurno sletanje.

Surčin je bio sigurnija varijanta.

 

Ovo je potpuna budalaština. U Kragujevcu je sinoć bilo malo kišovito, potpuno bez magle. U kasarni "Milan Blagojević" koja se nalazi na 5 minuta vožnje od kliničkog centra postoji heliodrom. U samom krugu kliničkog centra postoji nekoliko površina pogodnih za sletanje helikoptera koje su se inače, povremeno i koristile za to (gledao lično pre nekoliko godina kako vojni helikopter odvozi vojnika u teškom stanju na VMA).

 

Lažu.

Link to comment

Ovo je potpuna budalaština. U Kragujevcu je sinoć bilo malo kišovito, potpuno bez magle. U kasarni "Milan Blagojević" koja se nalazi na 5 minuta vožnje od kliničkog centra postoji heliodrom. U samom krugu kliničkog centra postoji nekoliko površina pogodnih za sletanje helikoptera koje su se inače, povremeno i koristile za to (gledao lično pre nekoliko godina kako vojni helikopter odvozi vojnika u teškom stanju na VMA).

 

Lažu.

Kolika je vertikalna vidljivost bila sinoć u KG?

Osim malo kišovito™.

Mislim, ostavljam ti za pravo da kažeš lažu, ali meni tvoje malo kišovito nije dovoljno.

Bez ljutnje.

Edited by wall
Link to comment

oslanjam se na wallov i beowlov post

Moj utisak je da je na topiku sve podvedeno pod PR. Bebino teško stanje je PR, Beograd umesto Kragujevca je PR, poziv za evakuaciju posle odrona je PR, angažovanje vojske je PR (btw koga drugog možemo da angažujemo, GSS možda?), poletanje sa Batajnice je PR, povratak na Surčin je PR, sve živo je PR i sve se to zaključuje na osnovu poluinformacija i fabrikovanih budalaština iz faking srpskih medija kojima se ne može verovati ni kada napišu koji je danas datum.

 

Ne znamo bre ni zbog čega je helikopter tačno pao. Ali zato znamo™ da je bebu trebalo prebaciti u Kragujevac, da je helikopter trebalo da sleti na VMA i da je u krajnjoj liniji mogao da se spusti tačno na prijavnicu Instituta za majku i dete. A što nije ispalo tako, kriva je PR zavera ministara koji su naredili posadi da sleti na Surčin kako bi se slikali sa bebom u naručju. Pa jebiga stvarno.

Link to comment

Bandovićeva izjava u medijima je skraćena.

Ja sam lično izdao naredbu, posle dogovora sa ministrom.

Ili je čak i rekao da je izdao naredbu posle Gašićeve odluke, nemam sad vremena da tražim snimak KZŠ.

 

Preneto je samo: Naređenje za poletanje helikoptera ja sam lično dao.

Link to comment

Moj utisak je da je na topiku sve podvedeno pod PR. Bebino teško stanje je PR, Beograd umesto Kragujevca je PR, poziv za evakuaciju posle odrona je PR, angažovanje vojske je PR (btw koga drugog možemo da angažujemo, GSS možda?), poletanje sa Batajnice je PR, povratak na Surčin je PR, sve živo je PR i sve se to zaključuje na osnovu poluinformacija i fabrikovanih budalaština iz faking srpskih medija kojima se ne može verovati ni kada napišu koji je danas datum.

Ne znamo bre ni zbog čega je helikopter tačno pao. Ali zato znamo™ da je bebu trebalo prebaciti u Kragujevac, da je helikopter trebalo da sleti na VMA i da je u krajnjoj liniji mogao da se spusti tačno na prijavnicu Instituta za majku i dete. A što nije ispalo tako, kriva je PR zavera ministara koji su naredili posadi da sleti na Surčin kako bi se slikali sa bebom u naručju. Pa jebiga stvarno.

Tako.
Link to comment

Bandovićeva izjava u medijima je skraćena.

Ja sam lično izdao naredbu, posle dogovora sa ministrom.

Ili je čak i rekao da je izdao naredbu posle Gašićeve odluke, nemam sad vremena da tražim snimak KZŠ.

 

Preneto je samo: Naređenje za poletanje helikoptera ja sam lično dao.

Lično dao. Obavestio. Složili se. Edited by wall
Link to comment

Mislim da svi mi ovde po forumu pojma nemamo, možda da se ipak sačeka istraga. U svemu ovom pravi dum su agencijske vesti bez provere, ali oni odavno polivaju više ni to nije iznenađenje

 

e, bas to

Link to comment

Sad sam čula da se na aerodromu neko čekao, ko je kasnio, i da je zato odagano sletanje.

neprovereno, naravno. priča je krenula od osoblja sa aerodroma.

 

Do koje visine mobilni telefoni imaju domet?

Link to comment

Sad sam čula da se na aerodromu neko čekao, ko je kasnio, i da je zato odagano sletanje.

neprovereno, naravno. priča je krenula od osoblja sa aerodroma.

 

Do koje visine mobilni telefoni imaju domet?

 

temeljita istraga ukljucila bi i preslusavanje snimaka kontrole letenja u tom periodu i onda bi mnogo toga bilo jasnije mada mislim da je ta prica da je neko od osoblja na aerodromu to rekao privatno pa se radio milevom prosirilo nekako bez veze i lici mi na neciji spin jer je helikopter komotno mogao da sleti i da ostane upaljenih motora zbog tv ekipa i pravljenja reportaze sa lica mesta a ovo o mobilnim telefonima, kakvi bre mobilni telefoni u komunikaciji vojnih pilota na zadatku sa komandom? pa valjda letelice imaju svoju radio vezu plus njihove letove vodi kontrola letenja, kakav sad pa mobilni telefon?

Edited by Pontijak
Link to comment

Sad sam čula da se na aerodromu neko čekao, ko je kasnio, i da je zato odagano sletanje.

neprovereno, naravno. priča je krenula od osoblja sa aerodroma.

 

Da, nisu mogli da narede posadi da sačekaju ministra na zemlji nego su to čekanje morali da obave u vazduhu...

 

Do kraja dana imaćemo verovatno i priču osoblja iz generalštaba, da je neko došao tamo, preuzeo komandu nad vojskom i naredio posadi da kruži dok ministar ne dođe. Biće verovatno i priče da su u okolini Raške tj. na mestu odrona viđeni ljudi iz Vučićevog kabineta sa dinamitom i detonatorom na daljinsko upravljanje.

Link to comment
Malopre sam gledao kzn live. Poprilično sam siguran da je rekao ovim redosledom.

Skoro sasvim siguran.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...