Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Možda da makar teoretski dozvolimo i mogućnost da je beba zaista bila u takvom stanju da je jedino helikopterska evakuacija mogla da je spase?

 

Nikako.

Čemu onda mozgarije da je sve samo PR.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tesko mi je da poverujem da je bas moralo skroz do Beograda, stvarno mi lici da zbog PRa ovi narede da helikopter ima leteti za Beograd, nepripremljen, bez dovoljno goriva, ali ima da stigne do tamo. I onda pilot sa kazaljkom na nuli, ali sa osecajem da ima jos za 10, 20 ili koliko minuta leta, izgubljen u magli trazi Surcin.

Link to comment

Tesko mi je da poverujem da je bas moralo skroz do Beograda, stvarno mi lici da zbog PRa ovi narede da helikopter ima leteti za Beograd, nepripremljen, bez dovoljno goriva, ali ima da stigne do tamo. I onda pilot sa kazaljkom na nuli, ali sa osecajem da ima jos za 10, 20 ili koliko minuta leta, izgubljen u magli trazi Surcin.

Oficir koji je doneo odluku upravo reče da je promenio odluku zbog toga što KG nije sinoć mogao obezbediti sigurno sletanje.

Surčin je bio sigurnija varijanta.

Link to comment

Tesko mi je da poverujem da je bas moralo skroz do Beograda, stvarno mi lici da zbog PRa ovi narede da helikopter ima leteti za Beograd, nepripremljen, bez dovoljno goriva, ali ima da stigne do tamo. I onda pilot sa kazaljkom na nuli, ali sa osecajem da ima jos za 10, 20 ili koliko minuta leta, izgubljen u magli trazi Surcin.

 

Ne, nije bilo tako.

 

 

Za one koji su u stanju da prihvate da ne mora baš sve da bude maslo nečije PR službe:

 

 

Vidjivost presudna za sletetanje na mestima koja nisu predviđena za to.

0 retweets 2 favorites
 
 

Poslednji kontakt sa posadom preko telefona u 21:35h.

6 retweets 3 favorites
 
 

Bilo osvetljenje na zemlji, postojali instrumenti za sletanje u hlikopteru.

 

 

Radari pratili letenje.

0 retweets 3 favorites
 
 

Helikopter pronađen u 2:00h.

0 retweets 3 favorites
 
 

Tvrda da su piloti znali da se snađu u složenoj meteo situaciji.

2 retweets 2 favorites
 
 

Meteo situacija nije bila nepovoljna. Bila je složena.

3 retweets 7 favorites
 
 

Sanitetska kola nisu mogla da prođu -helikopter bio jedino rešenje za bebu.

Link to comment

Bandić je rekao da je on donio odluku i obavijestio Gašića i Lončara. Nevezano za očekivano preuzimanje odgovornosti, mene je iznenadila transparentnost vojske u ovoj situaciji.

Link to comment

tesko se pomirit sa mogucnoscu da se situacija zagovna i uz sve mjere predostroznosti, jasno. ali eto, situacija se x puta zagovnala iz nicega, i to je zivot.

 

ogavnost medija i sluzbe koja je prerano izdala saopstenje je deseta stvar.

Link to comment

Ne, nije bilo tako.

 

 

Za one koji su u stanju da prihvate da ne mora baš sve da bude maslo nečije PR službe:

 

 

Pa to je dobro* ako je postupak bio redovan, meni je samo odmah palo napamet da ih je neko setao po Srbiji bez dovoljno goriva pa sam zato ono napisala.

*Mislim nije dobro, ali bolje nego da su stradali jer je neko hteo pricu u novinama.

Link to comment

Zaboravi na to. Ovaj pad ce se pretvoriti u seriju jednodnevnih senzacija, biti zaboravljen za 10 dana.

 

Posle previdjenog roka za zavrsetak istrage "tehnicke komisije" utvrdice se da su piloti krivi iako je helikopter bio maksimalno opremljen i spreman. Nekim retardirano umobolno providnim saopstenjem ce se to "objasniti". Porodice pilota i ostalih ljudi u helikopteru ce biti zaboravljene. Pojavice se tu i tamo u novinama, kada lesinarima zafali koja srceparajuca prica. Onda ce ta prica takodje biti zaboravljena za 10 dana.

 

Niko nece podneti ostavku, niti ce biti bilo kakvih koraka kojima bi se unapredila trenutna situacija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...