Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

ta PR kataklizma ne mora da bude u vezi sa samom operacijom spasavanja.

 

ja se samo nadam da će neko dati jasne, nezavisno ekspertski proverljive odgovore, bez patetike, Feketića i ostalih budalaština, o lancu dogadjaja koji je doveo do tragedije.

 

Evo ti početka lanca događaja:

 

1. U Novom Pazaru nemaju uslova za lečenje bilo čega ozbiljnijeg od kijavice.

2. Putevi su nam u totalnom kurcu, pa se odroni svako malo dešavaju. Taj odron je mogao da padne i direkno na sanitet i pobije ih.

3. U vozilu u kome se prevozi životno ugrožena beba ima kiseonika samo za sat ili dva. Da je odrastao čovek u pitanju, to je količina za 10-15 minuta.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

@gresni vasilije

 

pa naravno da ne mora da bude u vezi ali je ta pr kataklizma kao posledicu izazvala i lavinu nepoverenja i sada to treba ispraviti, tu si savrseno u pravu, samo nezavisno ekspertsko proverljivi odgovori, bez patetike

 

sto napisao jozo iznad, tragedija rusenja helikoptera i pogibije su u drugi plan stavile ono sto je on nabrojao a sto je vec samo po sebi strasno

Edited by Pontijak
Link to comment

Evo ti početka lanca događaja:

 

1. U Novom Pazaru nemaju uslova za lečenje bilo čega ozbiljnijeg od kijavice.

2. Putevi su nam u totalnom kurcu, pa se odroni svako malo dešavaju. Taj odron je mogao da padne i direkno na sanitet i pobije ih.

3. U vozilu u kome se prevozi životno ugrožena beba ima kiseonika samo za sat ili dva. Da je odrastao čovek u pitanju, to je količina za 10-15 minuta.

 

Sa ovim poslednjim nešto nije jasno. Helikopteru je trebalo 45 minuta nakon primljenog poziva da poleti. Dok je stigao do mesta za ukrcavanje, prošlo je više od sat vremena. Plus još neko vreme od trenutka odrona na putu do poziva vojsci da pomogne. Ako je beba imala kiseonik samo za jedan sat onda nije baš najjasnije kako je mogla da izdrži do dolaska helikoptera plus vreme transporta do Instituta.

 

Link to comment

Sa ovim poslednjim nešto nije jasno. Helikopteru je trebalo 45 minuta nakon primljenog poziva da poleti. Dok je stigao do mesta za ukrcavanje, prošlo je više od sat vremena. Plus još neko vreme od trenutka odrona na putu do poziva vojsci da pomogne. Ako je beba imala kiseonik samo za jedan sat onda nije baš najjasnije kako je mogla da izdrži do dolaska helikoptera plus vreme transporta do Instituta.

Mislim da se radi o ostalo još kiseonika za sat vremena.

Računam da je i helikopter imao bocu ili su je obezbedili u Raškoj.

Link to comment

ma i mi se ponasamo kao da je informacija o kiseoniku 100% proverena, a zapravo znamo o njoj iz istih usljivih medija koji su objavili da je beba srecno sletela u beograd.

Link to comment

ma i mi se ponasamo kao da je informacija o kiseoniku 100% proverena, a zapravo znamo o njoj iz istih usljivih medija koji su objavili da je beba srecno sletela u beograd.

Naravno. Realno nemamo pojma.

Link to comment

Oko tog helikoptera postoje samo dve moguca scenarija - ili ga je licno Vucic naredio, ili je to ucinio neko duboko inspirisan Vucicevim likom & delom & sklonoscu ka spasilackim akcijama. Obzirom na opstu medijsku pomamu koja je pratila akciju "spasavanja bebe" - sklon sam da verujem u prvu varijantu.

Link to comment

Zar nije stadion bio bolji izbor za sletanje od Surcina? Uz onakve reflektore morao bi da ima dobru vidljivost cak i po magli. A jos i VMA tu blizu.

 

Verovatno je i proleteo tuda jer su paljeni reflektori zbog orijentacije. Prilicno sam siguran da sam ga sinoc i cuo.

Link to comment

Tu je i Dragisa Misovic. Ne volim da pricam o stvarima o kojima realno nemam pojma ali mi stadion deluje kao logicniji izbor za sletanje u ovakvoj situaciji.

Link to comment

ovo je ozbiljno preterivanje, ipak.

Izvini, ali u cemu se tacno sastoji preterivanje? U tome da ce diletantsko srljanje u akcije svakovrsnog "spasavanja", a pri tome hiper-upotrebom medija pretvorene u reality-show - u jednom trenutku poceti da odnosi i ljudske zrtve? To je matematika, a ne preterivanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...