Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Hvala na ispravci, al' ja sam pričao o onome što je po zakonu i propisima. :D

 

A što se tiče stanja i bolesti, to je normalno.

Ajd da ne cepamo dlaku na četvoro. Neka stanja npr vaskularne bolesti, povrede kičme, nešto komplikovanije Decije stvari..... idu direktno za Bg osim ako je stanje takvo da pacijent ne može da izdrži put.
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

U suštini se slažem sa svim, samo mi se ipak čini da negde iza svog tog PR ludila postoji i neki regularan život koji se nekako valja i odvija. Veoma otežano i sa puno improvizacija i budževina (zbog kojih se dešavaju ovakve tragedije) ali se ipak, nekako, odvija. Dozvoljavam i mogućnost da grešim i da je apsolutno sve što nije neoradikalski PR pod nekom vrstom blokade - nisam tu pa ne mogu da tvrdim da sigurnošću.

Link to comment

 

ne znam sta dolazi posle ovakve devastacije drustva kojoj prisustvujemo. ne drzave, jer se drzave obnavljaju, nego bas to - drustva. drustvo u kome 50% podrzava ovo u cemu zivimo a onih 10-20% koji su protiv nemaju nacina da politicki artikulisu to sto misle ne zasluzuje prezivljavanje.

Tacno sam znao kako ces da zakljucis post cim sam krenuo da citam

Link to comment

Ne, to je patetika. Surova istina je da su za sad ovih 10% koji su "protiv" oni koji misle da 50% ljudi u Srbiji treba da crkne. I da zato nikakva opozicija Vucicu nece doci odatle. A kada se stvari promene, ovih 10% ce ponovo, uplaseno aktivnoscu tih 50%, biti za Vucica kao "nuznog zla".

Link to comment

citao sam sta si pisao juce i tvoje rezonovanje je na mestu, ali ne za srbiju i ovu vladu. naravno da bi sve ovo imalo neku internu logiku da se desava negde gde je jedini cilj koji prati angazman vojske na necemu sto se zaista retko radi spasavanje jednog mladog zivota. ali ne treba da imas nikakvu sumnju da je cela ta prica ovde zavijena u celofan koristi koju su ministri i premijer trebalo da izvuku za sebe odnosno svoje politicke karijere. i takav je svaki dan u nemanjinoj. drug koji radi u jednom visoko pozicioniranom kabinetu mi prepricava kako izgleda komunikacija izmedju premijera i ministara, to je uglavnom urlanje kako su nikakvi, nesposobni i nista nisu uradili za vladu, da ce leteti prilikom prve rekonstrukcije, da ce ih razapeti u medijima itd. i onda se, s ozbirom da ne postoji kapacitet za suvisli rad na stvarima koje su zaista bitne i vazne za ovu zemlju, njihovo delovanje iscrpljuje u mozganju o PR balonima koje je potrebno pustati da bi se odrzavala iluzija beskrajne aktivnosti i pozrtvovanosti ove vlade. a s obzirom da se vucicevih 80% radnog vremena svodi na pracenje medija i pripremu daljih PR budalastina, onda je jasno da se ovakve stvari, kada su uspesne, najvise cene.

 

bottom line je da su ovde vucic i dva ministra juce ubili sedam ljudi da bi sebi digli rejting, da to nije bilo dosta nego su priredili i cirkus uzivo sa plakanjem i ridanjem na sednici vlade. kako se ovo zavrsava ne znam kao sto ni ne znam sta dolazi posle ovakve devastacije drustva kojoj prisustvujemo. ne drzave, jer se drzave obnavljaju, nego bas to - drustva. drustvo u kome 50% podrzava ovo u cemu zivimo a onih 10-20% koji su protiv nemaju nacina da politicki artikulisu to sto misle ne zasluzuje prezivljavanje.

Osim gorepomenutih™ ovim optužuješ i kom. eskadrile da je svesno ugrozio živote svojih podređenih, kolega... Misliš da su u pitanju ljudi koji bi zarad nečijeg PR-a tako nešto uradili?
Link to comment

Osim gorepomenutih™ ovim optužuješ i kom. eskadrile da je svesno ugrozio živote svojih podređenih, kolega... Misliš da su u pitanju ljudi koji bi zarad nečijeg PR-a tako nešto uradili?

 

Hm, setimo se naređenja za poletanje nekoliko krševa protiv NATO eskadrile '99...

 

Možeš reći da to nije bilo zbog PR-a, ali obrni-okreni, jeste. Da ne pričamo o paljbi iz PVO oružja koja ne mogu ni da dobace do visine na kojoj je NATO leteo, sakupljanja po mostovima...

Što bi današnji komadanti eskadrila bili neki super moralni nadljudi?

Edited by JozoMujica
Link to comment

Hm, setimo se naređenja za poletanje nekoliko krševa protiv NATO eskadrile '99...

 

Možeš reći da to nije bilo zbog PR-a, ali obrni-okreni, jeste. Da ne pričamo o paljbi iz PVO oružja koja ne mogu ni da dobace do visine na kojoj je NATO leteo, sakupljanja po mostovima...

Što bi današnji komadanti eskadrila bili neki super moralni nadljudi?

Mislim da se to i ovo ne može porediti.

Tada si imao rat, Miloševića i njegovu ekipu.

Link to comment

Osim gorepomenutih™ ovim optužuješ i kom. eskadrile da je svesno ugrozio živote svojih podređenih, kolega... Misliš da su u pitanju ljudi koji bi zarad nečijeg PR-a tako nešto uradili?

 

 

Hm, setimo se naređenja za poletanje nekoliko krševa protiv NATO eskadrile '99...

 

Možeš reći da to nije bilo zbog PR-a, ali obrni-okreni, jeste. Da ne pričamo o paljbi iz PVO oružja koja ne mogu ni da dobace do visine na kojoj je NATO leteo, sakupljanja po mostovima...

Što bi današnji komadanti eskadrila bili neki super moralni nadljudi?

 

 

Baš tako, sem toga nije ih on poslao da izginu nego da slete, i to ne prvi put. I dosad su sletali, i kad su druge PR misije bile u pitanju. E sad što je razlog za ovakav plan i organizaciju letenja po svemu sudeći PR prirode, dovodi do kvalifikacije da su krivi za smrt tih ljudi. Mislim on ih nije slao da im ugrozi živote nego u jednu od neprofesionalnih misija kakve se zamišljam stalno organizuju. E sad to što su oni ovom prilikom nažalost stradali, kvalifikuje njegov postupak kao slanje u smrt, da. I koliko god da je tom koji je izdao naređenje sad možda i teško zbog toga, to ne znači da nije i ranije slao ljude da lete/voze/veslaju zarad PR misija i hirova višeg rukovodstva, i da neće opet.

Rizično je i svaki put kad pošalješ vozača kamiona zimi kroz Crnu GOru preko Morače (pa i leti na kraju), ali taj rizik je priroda života i ok je sve dok ne šalješ nekog iz hira da skrene tamo a ne ovamo.

Link to comment

Ne svi. To zavisi od stanja pacijenta, bolesti, stepena ugleda, para itd itd...

 

KC Kraguejvac nije preterano jak kad se priča o pedijatriji a naročito o dečijoj hirurgiji, tako da nije daleko od pameti da su rešili da prepreče. 

 

Opet jeste krajenje neuobičajeno da Ministar Zdravlja sedi na Aerodromu. 

 

 

Ne bih da se mesam u nesto sto mi nije posao, ali ako je beba pila kravlje mleko onda je reakcija jel te alergijska (odatle i gusenje? cuo sam za slicne slucajeve) 

 

Onda se da antialergen i posalje se u Kragujevac na pracenje/saniranje komplikacija. Zasto ovo pisem? Pa zato sto je ocigledno da je neko™ pitao "u kakvom je beba stanju" a doktor i asistent rekli "ma prezivece...". Od tog trenutka krece PR masinerija sa naslovima "zivotno ugrozena beba" i nasuprot tome duuugo kruzenje helikoptera oko maglovitog Surcina (umesto da je sleteo u Kragujevac, Nis, ma Batajnicu, stadion Partizana...)

 

Nekako lici da je nesrecna beba bila pod kontrolom i da je bilo taman toliko hitno da je imala vremena i da se slika sa Loncarom. 

 

Gadno, gadnije valjda ne moze mada me ovi luciferovi poslanici izabrani pre dve i po godine voljom naroda uvek demantuju.

Edited by Caligula
Link to comment

... idu direktno za Bg osim ako je stanje takvo da pacijent ne može da izdrži put.

 

 

... o tome govorim.

 

Dakle procena je bila da ce izdrzati put Raska/Beograd u ambulantnim kolima.

 

Govna jedna SNSovska radikalska...  sta li je u glavama onih koji su izgubili ovo dete, oceve, muzeve? Hoce li presaviti tabak?

Edited by Caligula
Link to comment

Mislim da se to i ovo ne može porediti.

Tada si imao rat, Miloševića i njegovu ekipu.

 

Problem i jeste taj što je stanje svijesti čovjeka na čelu ove države upravo kao da smo u vanrednom stanju. Donosi takve odluke, piše takve zakone..ne smijem ni da pomislim kako bi hendlovao neku situaciju iz 99-te, jeza me podilazi.

Edited by keitel
Link to comment

Ne, to je patetika. Surova istina je da su za sad ovih 10% koji su "protiv" oni koji misle da 50% ljudi u Srbiji treba da crkne. I da zato nikakva opozicija Vucicu nece doci odatle. A kada se stvari promene, ovih 10% ce ponovo, uplaseno aktivnoscu tih 50%, biti za Vucica kao "nuznog zla".

 

 

Ja kad bi neko meni tako glasao Vučića, a posle pristupio misterioznim aktivnostima od kojih bi mi i glasanje za Vučića delovalo kao neko manje zlo od nečeg drugog, ja bih mislila da bi baš bilo lepo da taj neko "crkne". Jebi ga, ovo kako si opisao zvuči kao da mi taj neko radi o glavi, i bukvalno, i figurativno, i kako hoćeš. Svakako mu neću želeti da thrive and prosper.

Link to comment

Ne bih da se mesam u nesto sto mi nije posao, ali ako je beba pila kravlje mleko onda je reakcija jel te alergijska (odatle i gusenje? cuo sam za slicne slucajeve) 

 

Onda se da antialergen i posalje se u Kragujevac na pracenje/saniranje komplikacija. Zasto ovo pisem? Pa zato sto je ocigledno da je neko™ pitao "u kakvom je beba stanju" a doktor i asistent rekli "ma prezivece...". Od tog trenutka krece PR masinerija sa naslovima "zivotno ugrozena beba" i nasuprot tome duuugo kruzenje helikoptera oko maglovitog Surcina (umesto da je sleteo u Kragujevac, Nis, ma Batajnicu, stadion Partizana...)

 

Nekako lici da je nesrecna beba bila pod kontrolom i da je bilo taman toliko hitno da je imala vremena i da se slika sa Loncarom. 

 

Gadno, gadnije valjda ne moze mada me ovi luciferovi poslanici izabrani pre dve i po godine voljom naroda uvek demantuju.

 

ako je verovati nekom komandandtu vazduhoplovstva - u Kragujevcu ne postoji osvetljeni heliodrom. I koliko ja znam, u pravu je. A on je već krenuo za Bg tako da nema šanse da skrene za Niš,....za ostalo ne znam.....

 

vidim da je i Lazanski zbunjen ovim padom. :fantom: 

 

 

 

 

 

 

... o tome govorim.

 

Dakle procena je bila da ce izdrzati put Raska/Beograd u ambulantnim kolima.

 

Govna jedna SNSovska radikalska...  sta li je u glavama onih koji su izgubili ovo dete, oceve, muzeve? Hoce li presaviti tabak?

 

pitanje je da li je ona inicijalno krenula kolima za BG? Vrlo je moguće da je krenula za KG kombijem, a da je helihopter krenuo za BG. Opet, nije mi jasno da se zbog anafilakse dete transportuje bilo gde. Osim ako nije došlo do nekih komplikacija tipa da je prdugo trajala reakcija ili nešto slično.

 

sve u svemu - grandiozna budalaština koja se tragično završila - trejdmark Srbije 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...